حفاظت از فرزند در فضای مجازی | آسمونی
کد مطلب: 55913 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟

چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟

باید برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت همراه با قانون باشد و والدین موظف هستند به فرزندان خود یاد بدهید که اجازه چه فعالیت‌هایی را با کامپیوتر و اینترنت دارند
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به نام یگانه عالم

باید برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت همراه با قانون باشد و والدین موظف هستند به فرزندان خود یاد بدهید که اجازه چه فعالیت‌هایی را با کامپیوتر و اینترنت دارند و از چه فعالیت‌هایی را نباید انجام داد.

نرم‌افزارهای آموزشی و بازی‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که با توجه به تصاویر و رنگ برای کودکان از حدود سن قبل از شروع مدرسه وتا شروع مدرسه جذابیت دارد و همین امر باعث میشود تا میل به یادگیری کار با کامپیوتر و بازی در کودکان دراین سنین زیاد شود والدین باید درباره چگونگی استفاده از این فضا برای فرزند خود صحبت کنند و به انها در حد درک و فهمشان آگاهی داد. 
اما هرچقدر سن بچه ها کمتر باشد باید قوانین مشخص و چهارچوبهایی درجهت استفاده از اینترنت را برای آنها تعریف، تفهیم و اجراکنیم.
اما وقتی فرزند شما به سن نوجوانی میرسد دوست دارد مستقل باشد و آزادانه عمل کند پس باید قوانین و چهارچوبها بصورت توافقی وبسیار روشن و صریح اجرا شود.
سعی کنید برنامه‌هایی روی کامپیوتر نصب کنید تا از میزان و نحوه استفاده کودک از کامپیوتر و کارهایی که انجام داده با خبر شوید.
سعی کنید زمانی که در منزل هستید وقت خودرا با فرزندان و مشغول فعالیتهای مشترک همچون معاشرت،کتابخوانی،بازی،گردش رفتن،وکارهایی از این قبیل بپردازید و سر یک میزغذا بخورید و در هنگام صرف غذا موبایل ،تبلت،لب تاب خاموش باشد ، با این کار فرزندان کمتر به رایانه وفضای مجازی پناه می‌برند.


(سارافلاحی کارشناس ارشد روانشناسی)

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 7 = ?