کد مطلب: 55913 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟

چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟

باید برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت همراه با قانون باشد و والدین موظف هستند به فرزندان خود یاد بدهید که اجازه چه فعالیت‌هایی را با کامپیوتر و اینترنت دارند
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به نام یگانه عالم

باید برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت همراه با قانون باشد و والدین موظف هستند به فرزندان خود یاد بدهید که اجازه چه فعالیت‌هایی را با کامپیوتر و اینترنت دارند و از چه فعالیت‌هایی را نباید انجام داد.

نرم‌افزارهای آموزشی و بازی‌های بسیار ساده‌ای وجود دارد که با توجه به تصاویر و رنگ برای کودکان از حدود سن قبل از شروع مدرسه وتا شروع مدرسه جذابیت دارد و همین امر باعث میشود تا میل به یادگیری کار با کامپیوتر و بازی در کودکان دراین سنین زیاد شود والدین باید درباره چگونگی استفاده از این فضا برای فرزند خود صحبت کنند و به انها در حد درک و فهمشان آگاهی داد. 
اما هرچقدر سن بچه ها کمتر باشد باید قوانین مشخص و چهارچوبهایی درجهت استفاده از اینترنت را برای آنها تعریف، تفهیم و اجراکنیم.
اما وقتی فرزند شما به سن نوجوانی میرسد دوست دارد مستقل باشد و آزادانه عمل کند پس باید قوانین و چهارچوبها بصورت توافقی وبسیار روشن و صریح اجرا شود.
سعی کنید برنامه‌هایی روی کامپیوتر نصب کنید تا از میزان و نحوه استفاده کودک از کامپیوتر و کارهایی که انجام داده با خبر شوید.
سعی کنید زمانی که در منزل هستید وقت خودرا با فرزندان و مشغول فعالیتهای مشترک همچون معاشرت،کتابخوانی،بازی،گردش رفتن،وکارهایی از این قبیل بپردازید و سر یک میزغذا بخورید و در هنگام صرف غذا موبایل ،تبلت،لب تاب خاموش باشد ، با این کار فرزندان کمتر به رایانه وفضای مجازی پناه می‌برند.


(سارافلاحی کارشناس ارشد روانشناسی)

ثبت نظر درباره «چگونه درفضای مجازی از فرزندم محافظت کنم؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?