مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9897 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
شکم شش تکه (سیکس پک) در 30 روز

شکم شش تکه (سیکس پک) در 30 روز

چند نفر از خانم‌ها و آقایانی که در حال خواندن این مقاله هستند آرزو دارند شکم شش تکه داشته باشند؟
زمان مطالعه: 6 دقیقه

برای یک چالش شکم شش یا به عبارتی سیکس پک، آماده هستید؟ این چالش در مورد قوی و لاغر کردن کل ناحیه میانی بدن شما برای کمک به کاهش چربی شکم و پهلوها می باشد. آسمونی در این بخش چالش شکم شش تکه به همراه تصاویر را برای شما عزیزان منتشر می کند. همچنان ما را همراهی کنید.

تصورات غلط درباره‌ی شکم شش تکه

خیلی از ما شکم شش تکه six-pack را با «خوش فرم» بودن یا «تناسب اندام» داشتن یکسان می‌گیریم. به افرادی که عضلات شکم رویایی و شش تکه‌ای زیبا دارند نگاه می‌کنیم و با خودمان می‌اندیشیم: «پسر، من دقیقا همین هیکل رو می‌خوام!» و آرزو می‌کنیم تا اندامی عضلانی مانند آنها داشته باشیم.

خبر خوب برای ما رویا پردازها این است که: داشتن شکم عضلانی چیزی نیست که اثبات کند شما تناسب اندام دارید. شاید شکم شش تکه خیلی خوشکل بنظر برسد، اما همه‌اش حاکی از این است که شما درصد چربی بدنتان نسبت به بقیه پایین‌تر است، همین!

حقیقت تلخ این است که خیلی‌ها، با وجود اینکه بدن خوش فرمی دارند و از نظر فیزیکی کاملا عضلانی‌اند، اما هیچوقت نمی‌توانند به شکم شش تکه دست یابند؛ آنها ژنشان برای این منظور مناسب نیست. شاید این افراد از آنهایی که شکم شش تکه دارند، خوش‌اندام‌تر باشند، اما در هدیه‌ی خدادادی یک پیکر بدون چربی، کمبود دارند. این تصور غلط، یعنی یکی دانستن «تناسب اندام» با داشتن «شکم شش تکه» باعث شده تا افراد زیادی هر هفته ساعت‌ها وقتشان را صرف ساختن عضلات شکمشان کنند.

 1- روی عضلات شکمتان تمرکز کنید تا شش تکه شود

حقیقت این است که، دقیقا مانند اینکه اگر سرشانه‌هایتان را تمرین ندهید نمی‌توانید عضلات سینه‌ی بزرگی بسازید، برای ساختن شکم شش تکه هم نمی‌توانید صرفا بر روی آنها کار کنید. در آن حالت تمام چیزی که بدست خواهید آورد عضلات شکمی قوی است، در حالی که هنوز سراسر بدنتان پر از چربی است! تنها راهی که می‌توانید واقعا شکم شش تکه بدست بیاورید، این است که مقدار چربی بدنتان را پایین بیاورید، و تنها در آنصورت روی تقویت عضلاتتان بیندیشید.

 2- تمرین، راز داشتن شکم شش تکه است

حقیقت این است که، رژیم غذایی است که 70٪ شکم شش تکه‌ی شما را می‌سازد، 30٪ بقیه هم از آن تمرینات شماست. برای کاهش چربی بدنتان، باید صحیح غذا بخورید، و بر روی کاهش وزن مازاد بدنتان تمرکز کنید. تنها زمانی که این کار را به درستی به سرانجام برسانید شکمتان آنقدر تخت خواهد شد تا عضلات شکمی بتوانند خودشان را نشان دهند.

 3- پسرها زودتر از دخترها شش تکه‌شان در می‌آید

حقیقت این است که، دخترها معمولا چربی‌های اضافه‌شان در اطراف بازوها، دور کمر، و باسنشان ذخیره می‌شود، در حالیکه پسرها تقریبا به طور انحصاری فقط از شکم چاق می‌شوند! این بدین معنی است که پسرها باید درصد چربی بدنشان را خیلی پایین‌تر از دخترها بیاورند، تا اینکه عضلات شش تکه‌ی شکمشان پیدا شود.

عضلات شکمی شما مستحق چه مقدار توجه هستند؟

شکم شش تکه
شکم شش تکه

آیا می‌دانید چرا عضلات شکم شما جزو عضلات مهم بدنتان است؟ تنها دلیلی که آنها مطرح هستند این است که عضلات شکم به صاف نگه داشتن کمر شما کمک می‌کنند، از آسیب‌های مرتبط با ستون فقرات جلوگیری می‌کنند، و باعث می‌شوند وضعیت بدنتان در حالت ایستاده بهبود یابد. این عضلات به تحمل وزن بالاتنه‌ی شما کمک می‌کنند و اجازه خواهند داد تا پاهای شما به درستی به کارشان ادامه دهند.

با این وجود، عضلات شکم شما به اهمیت عضلات دیگر بدن شما نیستند. پاهای شما، به جابجایی شما کمک می‌کنند، دست‌ها و شانه‌های شما وزن‌های سنگینی را بلند می‌کنند، و کمر شما کل بدنتان را قوی نگه می‌دارد. حتی سینه‌های شما مهم‌تر از شکمتان هستند. شما باید تمریناتتان را با توجه به اهمیت عضلات اولویت بندی کنید.

 چالش شکم شش تکه فقط 10 دقیقه در روز و برای 30 روز متوالی طول می کشد و پس از آن شما متوجه خواهید شد که لباس هایتان در بدنتان چقدر متفاوت به نظر می رسند. این برنامه فقط در مورد کرانچ پایه نیست، بلکه شامل 6 حرکت شکمی است که هر زاویه از بدن شما را هدف می گیرند، از جلو گرفته تا پهلوها و پشت.

6 تمرین برای شکم شش تکه 

در اینجا دستورالعمل های مربوط به این 6 حرکت مختلف و پس از آن، یک برنامه 30 روزه را بیان می کنیم. توصیه نمی شود که مستقیما به سراغ روز 14 بروید. ( البته اگر می خواهید که قادر باشید در روز بعد بدون آنکه از درد به خودتان بپیچید تمرین کنید) بنابراین برنامه را دنبال کرده و در صورت نیاز، آن را مطابق با برنامه زمانی و سطح توانایی تان تنظیم کنید. بعد از 30 روز شکم شما قسمت بزرگی از چربی خود را از دست خواهد داد و شما به شکم شش تکه خود نزدیکتر میشوید.

چرخش روسی نشسته 

روی زمین بنشینید، در حالی که زانوهایتان خم هستند و پاشنه هایتان حدود 0٫5 متر از باسن تان فاصله دارند. بدون گرداندن ستون فقرات، کمی به عقب کج شوید. دست ها را پشت سرتان قرار داده و آرنج ها را باز نگه دارید.

ناف تان را داخل و به سمت ستون فقرات تان بکشید و به آرامی به راست بچرخید. این حرکت، یک چرخش از کمر نیست و با چرخش دنده ها انجام می شود. شکم تان را به داخل بکشید و به چپ بچرخید. سپس دوباره به حالت اولتان (وسط) برگردید. این مراحل تکرار کنید.

کرانچ پایه

به پشت دراز بکشید، در حالی که زانوهایتان خم بوده و پاشنه پاهایتان حدود 0٫3 متر از باسن تان فاصله دارند. دست ها را پشت گوش هایتان قرار دهید. بر عضلات مرکز بدنتان تمرکز کنید، سر و شانه هایتان را بلند کنید و تا جایی که می توانید سر، شانه ها و پشت تان از زمین بلند کنید. شکم و ناف تان را به سمت داخل بکشید. وقتی احساس کمی خستگی کردید، پشت تان را به سمت پایین ببرید. این مراحل تکرار کنید.

پلانک از بغل با چرخش 

در وضعیت پلانک از بغل، با آرنج روی سمت چپتان قرار بگیرید، در حالی که یک پا یتان روی پای دیگر قرار دارد. وزنتان را روی آرنج چپ تان نگه دارید، درحالی که انگشتانتان به سمت بیرون بدنتان هستند. دست راستتان را پشت سرتان قرار دهید وبرای آماده شدن، نفس عمیق بکشید.

 هوا را بیرون بدهید، شکمتان را داخل بکشید و عضلات عمیق شکمتان را درگیر کنید. سمت راست قفسه سینه تان را به سمت کف اتاق بچرخانید و آرنج راست تان را به سمت دست چپ تان بیاورید. برای کامل کردن یک تکرار، به وضعیت شروع بازگردید. تعداد تکرارهای تعیین شده را برای این سمت انجام دهید و سپس برای سمت دیگر تکرار کنید.

لیفت سوپر من

روی شکمتان دراز بکشید (صورتتان رو به زمین باشد) و پاها و بازوهایتان را کاملا بکشید. گردن تان را در یک وضعیت خنثی نگه دارید. در حالی که بازوها و پاهایتان را مستقیم (اما نه قفل شده) و بالا تنه تان را ثابت نگه داشته اید، بازوها و پاهایتان را به طور همزمان به سمت سقف بالا ببرید تا بدنتان به شکل u کشیده شود و قوس پشت و بازوها و پاهای شما مانند شکل بالا ایجاد شود.

این وضعیت را برای 2 تا 5 ثانیه حفظ کنید و سپس برای کامل کردن یک تکرار، دست و پاهایتان را پایین بیاورید.

جک پلانک

 در وضعیت پلانک قرار بگیرید، در حالی که شانه هایتان در راستای مچ هایتان قرار دارد، بدنتان در یک خط مستقیم و پاهایتان بهم چسبیده هستند. مانند حرکت پروانه، با پرش، پاهایتان را از هم باز کنید و سپس دوباره کنار هم قرار دهید. با هرسرعتی که می خواهید بپرید اما لگن تان را ثابت نگه دارید و اجازه ندهید باسنتان به سمت بالا بیاید. این، یک تکرار به حساب می آید.

خم شدن به پهلو با دست ها بالای سر

طوری بایستید که پاهایتان، کمی بیشتر از عرض باسن تان از هم فاصله داشته باشند. کف دست هایتان را بهم فشرده و بالا ببرید. با بازوهایتان، سرتان را  که بین بازوهایتان قرار گرفته، فشار دهید تا عضلات مرکز بدنتان کشیده شده و از گردنتان نیز محافظت کنید. یکطرفه به سمت راست خم شوید، وزن میان تنه تان را روی سمت راست بدن بیاندازید. گردن تان را تا حد ممکن در وضعیت خنثی نگه دارید، نه سمت جلو و نه پایین.

برای بازگشت به وضعیت ایستاده، دنده های چپ تان را به سمت پایین بکشید. این کار بر روی کار کردن عضلات مورب سمت چپ تمرکز می کند. حالا طرف را عوض کنید و به سمت چپ خم شوید. برای کامل کردن یک ست، بالا بیایید و به وسط برگردید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شکم شش تکه (سیکس پک) در 30 روز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شکم شش تکه (سیکس پک) در 30 روز» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید