کد مطلب: 14805 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازار مسکن رونق می یابد

بازار مسکن رونق می یابد

95/02/04مديرعامل بانك مسكن با تاكيد بر اينكه رونق بازار مسكن به رشد اقتصادي بستگي دارد، گفت: شاخص هاي اقتصادي...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

95/02/04

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه رونق بازار مسکن به رشد اقتصادی بستگی دارد، گفت: شاخص های اقتصادی نشان می دهد، از نیمه نخست امسال به تدریج شاهد رونق بازار مسکن در کشور خواهیم بود.

Housing-market-boom-may-valuation

به گزارش آسمونی ، به نقل از ایرنا محمد هاشم بت شکن رونق بازار مسکن را مستلزم خروج اقتصاد ملی از رکود دانست و افزود: براساس پیش بینی ها، اقتصاد ملی در سال 95 به رشد چهار تا پنج درصدی دست می یابد.

وی بابیان اینکه خروج بازار مسکن از رکود نیازمند اقدامات عملی است و باید اقتصاد ملی نیز از رکود خارج شود، یادآورشد: این دومقوله اقتصادی با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند و روی هم بسیار تاثیرگذارند.
بت شکن اظهارداشت: برای رونق بازار مسکن جلوگیری از اقداماتی که سبب رکود می شود بسیار اهمیت دارد و از طرفی هرگونه اقدام برای خروج از رکود، نوید دهنده رونق این بخش مهم اقتصادی خواهد بود.
مدیرعامل بانک مسکن به مصوبه اخیرمجلس شورای اسلامی درباره افزایش سرمایه این بانک اشاره کرد و گفت: به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با مصوبه مجلس شورای اسلامی، سرمایه بانک مسکن از محل فروش اموال غیر منقول 50 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.
وی گفت: با افزایش سرمایه بانک مسکن، میزان کفایت سرمایه این بانک نیز به استانداردهای جهانی که بین 8 تا 12 درصد است می رسد تا این بانک بتواند با پرداخت تسهیلات بیشتر، به توسعه بخش مسکن و ساختمان در کشور کمک کند.

 سرمایه بانک مسکن هم اکنون بیش از 32 هزار میلیارد ریال و کفایت سرمایه آن حدود 6 درصد است و با افزایش سرمایه 50 هزار میلیارد ریالی، کل سرمایه بانک مسکن به 83 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «بازار مسکن رونق می یابد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 9 = ?