کد مطلب:  21591 
10 نظر
10 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیش بینی وضعیت بازار مسکن و قیمت مسکن

پیش بینی وضعیت بازار مسکن و قیمت مسکن

اکثر مردم به ویژه گسانی که قصد خرید و فروش خانه دارند به دنبال جدیدترین اخبار در مورد بازار مسکن در سال های...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اکثر مردم به ویژه گسانی که قصد خرید و فروش خانه دارند به دنبال جدیدترین اخبار در مورد بازار مسکن در سال های آینده هستند. آسمونی در این بخش آخرین اخبار مربوط به تغییرات و یا عدم تغییرات در بازار مسکن در سال های 96 و 97 را برای شما عزیزان عنوان می کند.

پیش بینی شرایط بازار مسکن

کارشناس بازار مسکن به تمام مصرفپیش بینی شرایط بازار مسکن در سال آینده کنندگان مسکن پیشنهاد کرد که الان بهترین زمان خرید مسکن است اما برای سرمایه گذاری در این بخش باید منتظر ماند.

همتی کارشناس مسکن درباره شرایط قیمت مسکن گفت: برای خرید واحد مسکونی به نیت مصرف یعنی خریداران تمایل دارند که واحدی به منظور سکنه خودشان خریداری کنند در حال حاضر بهترین زمان است.

دلیل آن هم این است که قیمت در حال حاضر به کمترین مقدار خودش رسیده است. اما برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست زیرا مشخص نیست که این بازار چه زمانی از حالت رکود خارج شود. بنابراین سود مورد انتظار به واسطه رونق امکان دارد محقق نشود.

housing-market-and-housing-prices-forecast
housing-market-and-housing-prices-forecast

یعنی خرید مسکن به امید افزایش قیمت در آینده که همان خرید سرمایه‌ای ملک است در حال حاضر کار منطقی نیست.

این کارشناس مسکن درباره شرایط عرضه بازار مسکن می‌گوید: از لحاظ عرضه کمترین اتفاق خاصی در بازار نیفتاده است و همچنان با مشکل مواجه است. تعداد پرونده‌ها و پایان کارها نشان می دهد که سیاست‌ها در خصوص افزایش عرضه سیاست‌های مناسبی نبود.

وی درباره سیاست ‌گذاری‌های دولت در بخش مسکن بیان می‌کند: دولت بیشتر در حوزه تحریک تقاضا کار کرده است تا عرضه، بنابراین ما باید به سمت مشوق‌هایی برای ساخت و ساز برویم. تسهیلات و وام های ارزان قیمت ساخت با سودهای زیر ده درصد می تواند بازار مسکن را رونق ببخشد.

همتی در مورد شرایط بازار مسکن در سال آینده می‌گوید: بستگی به سیاست‌های دولت دارد چون این سیاست‌ها در حوزه مسکن غیر قابل پیش‌بینی است. ما در حال حاضر تقاضای سرمایه‌گذاری برای مسکن نداریم چون بازار را نمی توان پیش بینی کرد اما برای مصرفی الان بهترین زمان ممکن است. یکی از دلایل زمان مناسب برای خرید مسکن این است که اوراق حق تقدم قیمت بسیار پایینی دارد و یک وام 110 میلیون تومانی را می‌توانید 17 میلیون بخرید.

هاشمی: تا سال 97 رکود بر بازار مسکن حاکم است/نرخ رشد جمعیت، مهمترین عامل رکود

استاد دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: بازار مسکن در سال 96 با تغییری همراه نمی‌شود و به طور قطع تا سال 97 شاهد رکود در این بازار خواهیم بود.

سید فرزاد هاشمی در گفت و گو با ایسکانیوز درباره وضعیت بازار مسکن در سال جاری گفت: براساس آمار ارائه شده روند معاملات در بازار مسکن نسبت به سال گذشته با تغییر چندانی همراه نبوده و رکود همچنان در این بازارحاکم است.

وی در ادامه اظهار داشت: به طور کلی بازار مسکن در روزهای پایانی سال با وضعیت مساعدی همراه نخواهد شد و در صورت ایجاد تغییرات در معاملات این بازار در فصل تابستان شاهد آنخواهیم بود.

پیش بینی وضعیت بازار مسکن و قیمت مسکن
پیش بینی وضعیت بازار مسکن و قیمت مسکن

هاشمی گفت: به دلیل رکود حاکم در بازار مسکن بررسی های انجام شده حاکی از عدم رونق این بازار در فصل تابستان است زیرا به دلیل رکود موجود افزایش قیمتی در این بازار ایجاد نمی شود که این امر یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش ساخت و ساز و نیز معاملات بوده است.

استاد دانشگاه آزاد اسلامی پیش بینی خود از وضعیت بازار مسکن طی سال آتی را اینگونه بیان کرد: بازار مسکن در سال 96 با تغییری همراه نمی شود و به طور قطع تا سال 97 شاهد رکود در این بازار خواهیم بود.

وی درباره عوامل لازم جهت خروج مسکن از رکود گفت: مهمترین مورد در این خصوص رشد موالید و جمعیت جدید در کشور است که می تواند بازار مسکن را ساماندهی و باعث خروج از رکود شود بنابراین می توان گفت نرخ رشد جمعیت مهمترین عامل در رکود بازار مسکن است.

هاشمی درباره تاثیر برجام بر بازار مسکن گفت: برجام زمانی می تواند در این بازار تاثیر گذار باشد که همزمان با آن در تقاضا تغییراتی ایجاد شود و با افزایش همراه شود.

نظر خود را درباره «پیش بینی وضعیت بازار مسکن و قیمت مسکن» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید