مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  38139 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روز زنان خانه دار

روز زنان خانه دار

خانه‌داری یعنی خانواده‌ داری؛ یعنی مدیریت عمیق‌ترین روابط انسانی در اصلی‌ترین پناهگاه انسان یا همان خانه.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به جرات میتوان گفت مهم ترین مسئولیت جامعه بر روی دوش زنان خانه دار است.

زنانی که هم پای مردانشان اما، در خانه گره گشای امور روزمره زندگی هستند، با یک دست بچه را نگه داشته و با دست دیگر لوله جارو برقی را، بوی غذایش تا سر کوچه می آید و بر سر سماورش چایی خوش عطرش خودنمایی میکند، لباس‌های سفید و تمیز آقای‌خانه هم احتمالا روی رخت پهن است و ...

همه تعریف ما یا اغلب ما از خانه‌داری همین است، همین کارهای جسمانی فرساینده و سخت. انگار «خانه» همین ظرف و ظروف و مبلمان و پرده است. وقتی از تاثیرگذارترین نهاد اجتماعی و امن‌ترین پناه بشری حرف می‌زنیم منظورمان فقط حاضر بودن غذا و اتو داشتن یقه پیراهن نیست!

خانه‌داری فراتر از اینهاست، زن خانه می‌تواند لباسهایش را بسپارد به ماشین تا بشوید، جارو را بدهد به همسرش تا بکشد، پرده و تابلوهایش مثل یک دیزاینر، ست نباشد و گاهی غذایش هم بسوزد اما همچنان، «خانه‌دار موفقی» باشد!

خانه‌داری یعنی خانواده‌ داری؛ یعنی مدیریت عمیق‌ترین روابط انسانی در اصلی‌ترین پناهگاه انسان یا همان خانه. این مفهوم اگر به درستی درک شود، زیبایی و هماهنگی ظاهری هم به همراه آن می‌آید، دلچسب بودن مزه‌ها هم می‌آید، نظم و انضباط هم. خانواده‌داری یعنی انسان‌داری، جامعه‌داری، کشورداری و جهان‌داری. یک زن می‌تواند افراد جامعه را به حضیض رذائل اخلاقی براند و هم از آن برَهاند؛ او می‌تواند قرمه‌سبزی‌اش را بی‌نمک بپزد اما نمک زندگی یک جمع را کم و زیاد کند! می‌تواند همسر و فرزندانش را با رغبت در امور خانه شریک کند تا به تنهایی همه کارها را انجام نداده باشد و همچنان خانه‌دار خوبی باشد.

زن اگر اهلِ هر روز بهتر شدن، اهل مطالعه، ورزش، خودسازی، تمرین ، تهذیب و در کل اهل رشد و فضلیتِ مدام باشد خانواده و بالتبع جامعه را هم اهل می‌کند، رشد می‌دهد و اگر نباشد خودش سنگین‌ترین سد در برابر رشد جامعه است. قدر خانه داری را بدانیم، انسان‌سازی کمتر از ماشین‌سازی و ساختمان‌سازی و دندان‌سازی نیست.

از همین رو 3 نوامبر برابر با 12 آبان ماه روز زنان خانه دار نام گذاری شده است. روزی برای تقدیر از آنها، زنان خانه دار در این روز از نیازهای عاطفی، اجتماعی، آرزوها و خواسته‌های خود می‌گویند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره روز زنان خانه دار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روز زنان خانه دار» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید