کد مطلب:  7465  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
قیمت خانه تا پایان سال افزایش نمی یابد

قیمت خانه تا پایان سال افزایش نمی یابد

1393/06/22 معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : نرخ اجاره بها تا پایان سال جاری از میزان تورم...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/06/22

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد : نرخ اجاره بها تا پایان سال جاری از میزان تورم بالاتر نخواهد رفت و در بازار خرید و فروش هم قیمت ها ثابت می‌ماند و با جهش قیمت روبه‌رو نخواهیم بود.

به گزارش اسمونی به نقل از ایسنا ،حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی، درباره وضعیت بازار مسکن اظهار کرد: بازار مسکن متاثر از شاخص‌های کلان اقتصادی است و به صورت جداگانه قابل تحلیل نیست.

وی افزود: اگر بخواهیم عناصر جزئی‌تر را مد نظر قرار دهیم، متوجه می‌شویم که در بازار خرید و فروش و اجاره، روند به صورت متفاوتی پیش می‌رود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کل بازار مسکن تحت تاثیر شاخص‌های کلان اقتصادی است، تصریح کرد: برای آنکه قدرت خرید مردم در این بخش پایین است و رکود در اقتصاد دیده می‌شود تاثیر این مسائل باعث شده روال قیمت‌های سال گذشته در بخش خرید و فروش ادامه داشته باشد.

مظاهریان تاکید کرد: نمی‌توان نتیجه گرفت اگر کسی سال گذشته برای واحد ساختمانی سرمایه‌گذاری در بانک انجام داده، حداقل با سود 22 درصدی مواجه شده چرا که اگر 100 میلیون سرمایه‌گذاری کرده باشند، می‌توانند 22 میلیون دریافت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر قیمت خانه به دلیل آنکه یک سال ثابت مانده است، سودی نداشته افزود: کسانی که در یک سال گذشته برای خرید اقدام کرده‌اند سود چندانی نبرده‌اند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره بازار اجاره اظهار کرد: موارد در این بازار متفاوت است به طوری که آخرین اطلاعات حاکی از آن است که در بازار اجاره 18.6 درصد افزایش قیمت وجود دارد در حالی که این میزان در بازار خرید و فروش با بازار اجاره متفاوت است به گونه‌ای که این دو همدیگر را دنبال نمی‌کنند و این دو بازار با هم فاصله دارند.

وی تاکید کرد: این مسئله خود نشان دهنده وجود خانه‌های خالی زیادی است به طوری که وجود یک میلیون و 600 هزار واحد در کل کشور و 300 هزار واحد در تهران و 450 هزار واحد خانه خالی در کل استان‌های تهران و کرج، وجود دارد.

مظاهریان با بیان اینکه این مساله نشان می‌دهد کاهش قدرت خرید مردم در طول سال‌های اخیر افزایش داشته تصریح کرد: در حقیقت اجاره‌نشینی با رونق 18.6 درصدی روبه‌رو شده است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ولی هنوز این روند نگران کننده نیست چون این میزان در مرز تورم سالیانه است و اگر این رقم افزایش پیدا کند می‌توان گفت زنگ خطر در این بخش به صدا درآمده است ولی در وضعیت فعلی و با وجود تعداد خانه‌های خالی، می‌توان گفت زنگ خطری در این بخش وجود ندارد.

مظاهریان در ادامه درباره وضعیت بازار مسکن تا پایان سال جاری اظهار کرد: میزان اجاره، نرخ تورم را دنبال خواهد کرد و در بازار خرید و فروش هم رقم فعلی ثابت می‌ماند و با جهش قیمت روبه‌رو نخواهیم بود.

: برای دریافت مشاوره درباره قیمت خانه تا پایان سال افزایش نمی یابد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «قیمت خانه تا پایان سال افزایش نمی یابد» در کادر زیر بنویسید :

4 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید