کد مطلب:  29305 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 13 دقیقه
رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص

رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص

ما در این مقاله از آسمونی می خواهیم شرایط رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها را به طور کامل برای شما عزیزان شرح...
زمان مطالعه: 13 دقیقه
رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص
رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص


ما در این مقاله از آسمونی می خواهیم شرایط رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها را به طور کامل برای شما عزیزان شرح دهیم. دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

قوانین رزرو اتاق در هتل‌های ایران با وضع «شیوه‌نامه اجرایی ذخیره و ابطال اتاق در واحدهای اقامتی ایران» از سوی سازمان میراث فرهنگی اصلاح و از 20 خردادماه امسال با ابلاغ به تمام استان‌ها و از آن طریق به هتل‌ها، لازم‌الاجرا شد. به استناد ماده 25 آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب 4/ 6 / 1394 هیات وزیران، شیوه‌نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی، در 5 بخش و در قالب 30 ماده و پنج تبصره برای اجرا و اعمال در کلیه مراکز اقامتی کشور تنظیم شده است.

قانون‌گذار در بخش شرایط عمومی و در ماده نخست این ابلاغیه آورده است:

«پس از ارائه‌ درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش‌پرداخت توسط واحد اقامتی، متقاضی باید در مهلت زمانی تعیین شده نسبت به واریز وجه اقدام کند.»

رزرو اینترنتی هتل

همچنین در بند دوم آن آمده:

«واحدهای اقامتی موظف هستند تاییدیه یا عدم تاییدیه درخواست رزرو را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از وصول درخواست، به متقاضی اعلام کنند.»

اما در ادامه گفته شده که قطعی بودن رزرو و شرایط رزرو شده صرفا به تاییدیه مستند خواهد بود و کلیه شرایط و اطلاعات ضروری شامل اطلاعات هویتی میهمان، زمان صدور و تاریخ پذیرش، نام مسوول صدور تاییدیه، به‌خصوص نرخ تمام شده با احتساب تمام عوارضی قانونی باید در برگه تاییدیه منظور شود. این در حالی است که رزروهای بدون پیش پرداخت یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه واحد اقامتی فاقد اعتبار است و واحد اقامتی مسوولیتی در قبال آنها نخواهد داشت. در ادامه این شیوه نامه تاکید شده که ذخیره اتاق بنابر درخواست متقاضی یا دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و به نام مهمان استفاده‌کننده صادر و غیرقابل انتقال است. البته در این تبصره اشاره شده که اقامت کودکان زیر 2 سال در هتل‌ها رایگان و برای افراد بین 2 تا 12 سال درصورت عدم استفاده از سرویس اضافه، نیم بهاء است. در ادامه در یکی از تبصره‌های این بخش آمده است:‌

«در خصوص میهمانان داخلی یا خارجی که در قالب تور و از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی در واحدهای اقامتی پذیرش می‌شوند، ضمانت‌های مالی لازم برای جبران خسارات احتمالی وارده از سوی میهمان یا ارائه‌ خدمات اضافی، باید از سوی دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی مربوطه به واحد اقامتی ارائه شود.»

در دو ماده دیگر این بخش به لزوم استرداد مدارک به میهمان پس از تسویه حساب و همچنین مسوول نبودن واحد اقامتی در نگاه داشتن حق رزرو مسافر در صورت جاماندن از وسیله نقلیه، لغو یا تاخیر حرکت پرداخته شده است؛ اما با این‌همه قانون‌گذار شرایط بحرانی را نیز از نظر دور نداشته و بر استرداد وجه رزرو در صورت لغو سفر به دلایل امنیتی و بلایای طبیعی تاکید کرده است. همچنین در شرایط غیربحرانی اگر پس از رزرو، واحد اقامتی نتواند خدمات مورد توافق را تامین کند، ‌موظف به تامین واحد اقامتی دیگری با شرایط و قیمت مشابه برای میهمان یا استرداد کل وجه دریافتی به اضافه جریمه‌ای معادل 100 درصد هزینه یک شب اقامت است. اما از سوی دیگر تغییر تاریخ رزرو از سوی مسافر در صورت امکان و خالی بودن اتاق تا 15 روز قبل از ورود بدون هزینه خواهد بود. بخش دوم این آیین‌نامه اما به شرایط اختصاصی رزروهای انفرادی پرداخته است. در ماده 17 ذیل این بخش آورده شده:

«اقامت میهمانان در واحد اقامتی مطابق تاریخ مندرج در تاییدیه رزرو بوده و تمدید اقامت منوط به موافقت واحد اقامتی است.»

نکته دیگر در این بخش مربوط به اقامت‌های نصف و نیمه است با این توضیح که ورود میهمان تا قبل از ساعت 6 صبح یک شب اقامت کامل و پس از آن حداکثر تا 50 درصد هزینه کامل اقامت یک شب را شامل می‌شود. همچنین در صورت درخواست میهمان برای افزایش زمان اقامت تا ساعت 18 حداکثر تا 50 درصد و پس از آن هزینه کامل یک شب اقامت از میهمان دریافت می‌شود. در ضمن حداقل مبلغ پیش‌پرداخت برای رزروهای انفرادی، هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق است و در صورت عدم رجوع میهمان مکان ذخیره شده فقط به مدت یک شب خالی نگه داشته شده و تاییدیه ذخیره جا از روز بعد باطل می‌شود. در این حالت، خسارت وارده بر اساس هزینه یک شب اقامت محاسبه خواهد شد. در بخش سوم این دستورالعمل شرایط اختصاصی رزروهای گروهی از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی توضیح داده شده است. بر اساس مواد این بخش، دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی باید در برگه درخواست رزرو ارسالی به واحد اقامتی، تاریخ دقیق ورود و خروج، تعداد میهمانان، اسامی و مشخصات کامل آنها، تعداد و نوع اتاق‌ها، نوع پذیرایی و هزینه‌های قابل پرداخت توسط رزروکننده را به تفکیک مشخص کنند. همچنین مبلغ پیش‌پرداخت و شرایط پرداخت برای رزرو جا که از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی صورت می‌پذیرد، مطابق توافق مکتوب طرفین مشخص خواهد شد.

در غیر این‌ صورت، دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی باید 50 درصد هزینه اقامت یک شب به ازای تعداد اتاق‌های درخواستی را در هنگام رزرو و الباقی هزینه اقامت یک شب به ازای تعداد اتاق‌های درخواستی را 48 ساعت قبل از ورود میهمانان پرداخت کنند. در بخش چهارم اما شرایط ابطال رزرو در واحدهای اقامتی مورد اشاره قرار گرفته است. در یکی از مواد این بخش ذکر شده:

«در صورت عدم توافق مکتوب قبلی، اگر پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تایید به هر دلیل رزرو توسط متقاضی لغو شود، میزان خسارتی که باید پرداخت شود بر اساس یک جدول زمانی محاسبه می‌شود. البته در یک تبصره تصریح شده که کاهش تعداد اتاق‌های رزرو شده توسط دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی تا 48 ساعت قبل از ورود مشمول جریمه نیست. در بخش نهایی که تحت عنوان سایر مقررات آورده شده نیز اظهار نظر و تعیین تکلیف قانونی در شرایط خاص به نظر کارشناسی سازمان میراث فرهنگی معطوف شده است.

hotel-reservation-rules
hotel-reservation-rules


قوانین رزرو اتاق در هتل‌های ایران اصلاح شد

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری "شیوه نامه اجرایی ذخیره و ابطال اتاق در واحدهای اقامتی ایران" را درحالی ابلاغ کرد که قوانین این بخش با تغییراتی همراه شده است.

از آنجا که بسیاری از مسافران و حتی دفاتر خدمات مسافرتی پیش از رزرو اتاق در واحدهای اقامتی از قوانین و شیوه‌نامه‌های اجرایی اطلاع دقیقی ندارند و همین ناآگاهی در پاره‌ای از مواقع سبب بروز خسارت‌های مالی و متعاقب آن اعتراض و شکایت طرفین شده است، ایسنا به منظور قانومند شدن نظام رزرواسیون، صیانت از حقوق مصرف‌کننده و آگاهی بخشی گردشگران، مسافران و دفاتر خدمات مسافرتی، متن این شیوه‌نامه اجرایی را منتشر کرد.

به استناد ماده 25 آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب 4 / 6 / 1394 ھیأت وزیران و با توجه به لزوم هماهنگی و حفظ وحدت رویه در ذخیره و ابطال واحدهای اقامتی و به منظور قانونمند کردن و صیانت از حقوق مسافران و بهره‌برداران واحدهای اقامتی که نقش قابل توجهی در افزایش رضایتمندی مردم، حمایت از سرمایه‌گذاران و نهایتا توسعه صنعت گردشگری خواهد داشت، شیوه‌نامه اجرایی ذخیره اتاق و ابطال آن در واحدهای اقامتی در قالب 30 ماده و پنج تبصره به شرح ذیل برای اجرا و اعمال در کلیه مراکز اقامتی کشور اعلام می‌شود.

بخش اول رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

شرایط عمومی

ماده 1 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

پس از ارائه‌ی درخواست اولیه و اعلام مبلغ پیش‌پرداخت توسط واحد اقامتی، متقاضی باید در مهلت زمانی تعیین شده نسبت به واریز وجه به صندوق یا به حساب بانکی اعلام شده اقدام و مستندات پرداخت را به نحو مقتضی در اختیار واحد اقامتی قرار دهد.

ماده 2 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

واحدهای اقامتی موظف هستند تاییدیه و یا عدم تاییدیه درخواست رزرو را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از وصول درخواست، با لحاظ کردن شرایط ماده سه به متقاضی اعلام کنند.

ماده 3 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

قطعی بودن رزرو و شرایط رزرو شده صرفاً به تاییدیه رزرو مستند خواهد بود و کلیه شرایط و اطلاعات ضروری شامل اطلاعات هویتی مهمان، زمان صدور و تاریخ پذیرش، نام مسؤول صدور تاییدیه علی‌الخصوص نرخ تمام شده با احتساب تمام عوارضی قانونی باید در برگه تاییدیه منظور شود.

ماده 4 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

ذخیره اتاق بنابر درخواست متقاضی و یا دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و به نام مهمان استفاده‌کننده صادر و غیرقابل انتقال است.

ماده 5 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

رزروهای بدون پیش پرداخت و یا بدون مکاتبه رسمی و کسب تاییدیه واحد اقامتی فاقد اعتبار است و واحد اقامتی مسؤولیتی در قبال آن ها نخواهد داشت.

اقامت کودکان زیر 2 سال در هتل‌ها رایگان است

ماده 6 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

افراد زیر 2 سال از پرداخت هرگونه هزینه اقامت معاف بوده و افراد بین 2 الی 12 سال در صورت عدم استفاده از سرویس اضافه، نیم بهاء و برای افراد بالای 12 سال نرخ به‌طور کامل محاسبه خواهد شد.

ماده 7 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

ساعت رسمی تخلیه اتاق حداکثر ساعت 12 ظهر و تحویل اتاق ساعت 14 است.

ماده 8 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

مهمان باید در هنگام ورود به واحد اقامتی برگ تاییدیه رزو را به  پذیرش ارائه دهد.

ماده 9 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در هنگام ورود به واحد اقامتی، مهمانی که اتاق به نام ایشان رزرو شده باید شناسنامه، کارت ملی و یا گذرنامه معتبر خود و سایر همراهان را برای دریافت اتاق به پذیرش نشان دهند.

تبصره: در صورت ارایه‌ی هرگونه مدارک هویتی و اطلاعات نادرست، عواقب ناشی از آن برعهده مهمان است.

واحدهای اقامتی حق نگه داشتن مدارک هویتی مسافر را ندارند

ماده 10 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در صورت پرداخت وجه‌الضمان کافی برای تسویه حساب از جانب مهمان، واحدهای اقامتی حق نگهداری مدارک هویتی ارائه شده را نداشته و پس از رؤیت و احراز هویت مهمان، باید مدارک را به صاحب آن مسترد کنند.

تبصره: در خصوص مهمانان داخلی و یا خارجی که در قالب تور و از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی در واحدهای اقامتی پذیرش می‌شوند، ضمانت‌های مالی لازم به منظور جبران خسارات احتمالی وارده از سوی مهمان و یا ارائه‌ی خدمات اضافی، باید از سوی دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی مربوطه به واحد اقامتی ارایه شود. در هر صورت واحد اقامتی به نگهداری مدارک هویتی مهمانان تور مجاز نیستند.

ماده 11 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

واحد اقامتی در خصوص جا ماندن، تاخیر و یا لغو برنامه حرکت وسیله سفر مهمانان هیچ‌گونه مسؤولیتی نداشته و در صورت عدم مراجعه مهمانان در روز مقرر، مشمول شرایط ابطال رزرو خواهند بود.

رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها : قانون اقامت در شرایط بحرانی

رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص
رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص


ماده 12 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

چنانچه به علل خاصی، رخداد بلایای طبیعی، دلایل امنیتی و حوادثی که خارج از کنترل و اراده دو طرف باشد، رزرو انجام شده لغو شود، وجوه دریافتی باید عیناً مسترد شود.

ماده 13 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

چنانچه پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تاییدیه، واحد اقامتی به دلیلی غیر از موارد ماده 12 نتواند نسبت به ارائه‌ مکان بر اساس تاییدیه صادره اقدام کند، مدیر واحد موظف است با موافقت مهمان نسبت به تامین واحد اقامتی دیگری با شرایط و قیمت مشابه برای مهمان اقدام کرده و در غیر این صورت، ضمن استرداد کل وجه دریافتی، باید جریمه‌ای معادل 100 درصد هزینه یک شب اقامت به ازاء هر اتاق را به میهمان پرداخت کند.

ماده 14 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

مهمانانی که به هر دلیل از انجام سفر منصرف و یا تمایل به تغییر رزرو دارند، باید مراتب را کتبی به واحد اقامتی اطلاع داده و تاییدیه واحد را دریافت کنند. تغییر تاریخ در صورت امکان و خالی بودن اتاق تا 15 روز قبل از ورود بدون هزینه خواهد بود. در غیر این صورت ابطال رزرو قبلی و انجام رزرو در تاریخ جدید هر دو تابع مقررات مندرج در بندهای مرتبط همین شیوه‌نامه است.

ماده 15 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در صورت رزرو در قالب تور دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی، مقررات رزرو گروهی اعمال خواهد شد.

ماده 16 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

خسارات وارده به اموال و اثاثیه واحد اقامتی به عهده مهمان است، مگر اینکه دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی پرداخت خسارات مزبور را تعهد کند.

بخش دوم رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

شرایط اختصاصی رزروهای انفرادی

ماده 17 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

اقامت مهمانان در واحد اقامتی مطابق تاریخ مندرج در تاییدیه رزرو بوده و تمدید اقامت منوط به موافقت واحد اقامتی است.

اقامت های نصف و نیمه

ماده 18 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

ورود مهمان تا قبل از ساعت 6 صبح یک شب اقامت کامل و پس از آن حداکثر تا 50 درصد هزینه کامل اقامت یک شب محاسبه خواهد شد. همچنین در صورت درخواست مهمان برای افزایش زمان اقامت تا ساعت 18 حداکثر تا 50 درصد و پس از آن هزینه کامل یک شب اقامت از میهمان دریافت می‌شود.

تبصره: در صورت توافق طرفین و به منظور رعایت اصول مشتری‌مداری، حذف و یا تعدیل هزینه‌های مندرج در این ماده امکان‌پذیر است.

ماده 19 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

حداقل مبلغ پیش پرداخت برای رزروهای انفرادی، هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق است.

ماده 20 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

چنانچه مهمان در زمان مقرر به واحد اقامتی مراجعه نکرد و یا تا موعد مقرر به صورت مکتوب علت عدم حضور خود را به واحد اعلام نکرد، مکان ذخیره شده فقط به مدت یک شب خالی نگه داشته شده و تاییدیه ذخیره جا از روز بعد باطل می‌شود. در این حالت، خسارت وارده بر اساس هزینه یک شب اقامت به ازاء هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش پرداخت کسر خواهد شد، به جز موارد خاصی که مشمول توافق قبلی طرفین باشد.

بخش سوم رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

شرایط اختصاصی رزروهای گروهی از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی

ماده 21 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی باید در برگه درخواست رزرو ارسالی به واحد اقامتی، تاریخ دقیق ورود و خروج، تعداد مهمانان، اسامی و مشخصات کامل آن ها، تعداد و نوع اتاق‌ها، نوع پذیرایی و هزینه‌های قابل پرداخت توسط رزرو کننده را به تفکیک معلوم و مشخص کنند.

hotel-reservation-rules
hotel-reservation-rules


ماده 22 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

معرفی تمام مهمانان به واحد اقامتی باید با معرفی‌نامه مُهر شده و امضاء دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی (اصل و یا نمابر) باشد.

ماده 23 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در صورت تقاضای اتاق بیشتر از حد توافق ‌شده از سوی دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی، باید هماهنگی‌های لازم به صورت کتبی و اخذ تاییدیه با واحد اقامتی به عمل آمده، درغیر این صورت واحد اقامتی مسؤولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

ماده 24 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

دفتر خدمات سیاحتی و جهانگردی به منظور انجام هماهنگی‌های اقامت و ارائه‌ی خدمات برای گروه‌های بیش از 10 نفر، باید راهنما و یا نماینده‌ای را کتبا به واحد اقامتی معرفی کند.

ماده 25 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در صورت عدم انجام هماهنگی‌های قبلی، واحدهای اقامتی هیچ‌ گونه تعهدی نسبت به همجواری اتاق‌های رزرو شده، قرارگیری در یک طبقه، رنگ و شکل خاص و طبقه اتاق ندارند. شماره اتاق هنگام ورود مهمان به واحد اقامتی، تعیین می‌شود.

ماده 26 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

مبلغ پیش پرداخت و شرایط پرداخت برای رزرو جا تورهای مسافرتی که از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی صورت می‌پذیرد، مطابق توافق مکتوب طرفین مشخص خواهد شد. در غیر این‌ صورت دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی باید 50% هزینه اقامت یک شب به ازاء تعداد اتاق‌های درخواستی را در هنگام رزرو و الباقی هزینه اقامت یک شب به ازاء تعداد اتاق‌های درخواستی را 48 ساعت قبل از ورود مهمانان پرداخت کنند. بدیهی است عدم پرداخت مبلغ قرارداد و تسویه حساب به منزله‌ی انصراف از رزرو محسوب شده و واحدهای اقامتی مجاز است برابر شرایط ابطال رزرو، اقدام کند.

بخش چهارم رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

شرایط ابطال رزرو در واحدهای اقامتی

ماده 27 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

چنانچه اتاق‌های واحد اقامتی در قالب تور مسافرتی و از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی رزرو شده باشد، هزینه ابطال آن، مشروط به توافق مکتوب طرفین و ثبت در برگه تاییدیه و یا قرارداد منعقده، مشمول مفاد این شیوه‌نامه نیست.

رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها : وقت جریمه...

ماده 28 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در صورت عدم توافق مکتوب قبلی، چنانچه پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تایید به هر دلیل رزرو توسط متقاضی لغو شود، میزان خسارتی که باید پرداخت شود (از مبلغ پیش‌ پرداخت کسر شود) به شرح زیر محاسبه خواهد شد؛

الف) اگر متقاضی تا 20 روز قبل از زمان رزرو شده برای استفاده، نسبت به لغو آن اقدام کند، هیچ گونه جریمه‌ای تعلق نخواهد گرفت.

ب) از 20 روز تا 11 روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 20 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

ج) از 10 روز تا شش روز قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 30 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

د) از پنج روز تا 48 ساعت قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی، مبلغ 50 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق

ه) از 48 ساعت قبل تا زمان ورود مهمان، مبلغ 70 درصد هزینه اقامت یک شب به ازاء هر اتاق،

تبصره 1: چنانچه مهمان پس از رزرو و اقامت در هتلی، بنا به هر دلیلی از ادامه اقامت در هتل منصرف شد، هزینه یک شب اقامت به ازاء هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش‌پرداخت کسر خواهد شد، به جز موارد خاص با توافق طرفین.

تبصره 2: کاهش تعداد اتاق‌های رزرو شده توسط دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی تا 48 ساعت قبل از ورود و تا سقف قابل قبول بوده و مشمول جریمه نیست.

بخش پنجم رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

سایر مقررات

ماده 29 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

در سایر موارد خاص که شرح آن در این شیوه‌نامه گنجانده نشده است، نظر کارشناسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعمال خواهد شد. در صورت اعتراضی هر یک از طرفین موضوع در کمیته‌ای متشکل از نمایندگان تشکل‌های حرفه ای مرتبط و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بررسی و ابلاغ رأی خواهد شد.

ماده 30 رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها

از تاریخ ابلاغ این شیوه‌نامه، کلیه بخشنامه‌ها و ضوابط قبلی در این خصوص ملغی اعلام می شود.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شیوه نامه اجرایی را 20 خردادماه امسال به تمام استان ها و از آن طریق به هتل ها ابلاغ کرده که براساس ماده 30 این شیوه نامه از آن تاریخ، قابل اجرا است.

رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص
رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص


رزرو هتل آنلاین
نظر خود را درباره «رزرواسیون هتل و قوانین هتل ها در این خصوص» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید