کد مطلب: 31707 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
6 فروردین ، روز امید (نوروز بزرگ)

6 فروردین ، روز امید (نوروز بزرگ)

روز ششم فروردین یکی از روز های مهم در گاهشمار ایرانی است. این روز هم به نام دیگری یاد می شود به نام نوروز بزرگ خوانده می شود. این آیین به شکل های دیگر در میان مردم به جا ماننده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز 6 فرودین در آیین کهن ایرانی ها روز امید و شاد باش نویسی یاد شده است. بیایید ما هم به پاس از تاریخ کهنمان این روز را با ذوق امید پاس داریم. در تاریخ ما ایرانی ها 6 فروردین به روز امید و روز شاد باش نویسی ثبت شده است که تاریخچه آن را برای شما بیان می کنیم.

6 فروردین ، روز امید (نوروز بزرگ)
6 فروردین ، روز امید (نوروز بزرگ)

نام روز امید به خاطر انتظار پیدایی دوباره کیخسرو و دیگر جادوانان و نجات بخشان " سوشیانت ها " به این روز داده شده است نام اسپیدانوشت, ازآ؛یین نامه نویسی در این روز گرفته شده است که آگاهی بیشتری از آن دردست نیست . گمان می رود با پیام های شاد باش نوروزی در پیوند باشد این روز به نام هودرو یا هفدورو یعنی روز که هفتاد ودو رویداد سرنوشت ساز در زندگی و تاریخ ایرانیان روی داده است نیز نام برده شده است.

بعضی ها می گویند امید به داشتن یک چیز خاص باعث می شود اون چیز حتی اگه وجود هم نداشته باشد شکل بگیرید و در اختیار شما برسد.

در متن پهلوی «ماهِ فروردین، روز خرداد» رویدادهای بسیاری به این روز منسوب شده است؛ از جمله :

  • پیدایی کیومرث و هوشنگ
  • روییدن مشی و مشیانه
  • غلبه ی سام نریمان بر اژدهاک
  • پیدایی دوباره ی شاه کیخسرو (از جاودانان در باورهای ایرانی)
  • همپُرسگی زرتشت با اهورامزدا

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «6 فروردین ، روز امید (نوروز بزرگ)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 7 = ?