کد مطلب: 56988 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روش تهیه چند ماسک خانگی

روش تهیه چند ماسک خانگی

برای داشتن پوستی شاداب و شفاف می توانید اتواع ماسک های خانگی را در منزل تهیه کنید و با صرفه جویی در وقت و هزینه، سلامتی پوست خود را تضمین کنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روش های بسیاری برای مراقبت از پوست وجود دارد که باعث لایه برداری پوست، مرطوب سازی و جوان سازی پوست می شوند. یکی از این روش ها استفاده از ماسک خانگی است که در این بخش از آسمونی با طرز تهیه آن ها آشنا می شوید. 

ماسک مرطوب کننده و آبرسان

مواد مورد نیاز:

نصف آووکادو پودر شده

یک قاشق غذاخوری عسل

یک مشت جوی دو سر

دستورالعمل:

آووکادو، جوی دو سر و عسل را ترکیب کرده و به حالت خیری درآورید. ماسک را به کمک انگشتانتان بر روی صورت خود بمالید 15 دقبقه صبر کنید. با استفاده از آب گرم صورت خود را بشویید.

آووکادو و عسل

ماسک موز برای پوست های چرب

مواد مورد نیاز:

یک عدد موز پوره شده

یک قطره آب لیمو

یک قاشق چای خوری روغن زیتون

موز و آبلیمو

دستورالعمل

موز را همراه با روغن زیتون و آب لیمو مخلوط کنید و به حالت خمیری درآورید. هرچقدر ترکیب خکیری تر باشد راحت تر بر روی پوست پخش می شود. با استفاده از انگشتتان این ماسک را بر روی پوست خود پخش کنید و اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه بماند. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

ماسک آلوئه ورا برای پوست های خشک

موارد مورد نیاز:

یک عدد موز پوره شده

یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا

سه قاشق غذاخوری روغن بادام

دستورالعمل

موز را با ژل آلوورا ترکیب کرده و خمیر نرمی ایجاد کنید. سپس روغن بادام را به این ترکیب اضافه کنید. با انگشت خود این ترکیب را بر روی پوست بمالید و بعد از 5 دقیقه آن را با آب گرم بشویید.

آلوورا

ماسک مخصوص جوش های سر سیاه

مواد مورد نیاز:

دو قاشق چای خوری ژلاتین بی طعم

دو قاشق غذاخوری آب

شش عدد کپسول ذغال فعال شده

دستورالعمل

کپسول های زغال فعال را بشکنید (یا خودتان زغال فعال خود را درست کنید!) و داخل یک کاسه بریزید. ژلاتین، آب و پودر زغال را با هم ترکیب کرده تا خمیری شکل شوند. این ماسک را بر روی ناحیه T صورت خود بمالید و منتظر باشید تا خشک شود. توجه داشته باشید که این ترکیب نباید با ابروهایتان تماس داشته باشد. وقتی ماسک خشک شد، به آرامی بکشید و دور بیندازید. باقیمانده ماسک را با استفاده از یک لیف نرم از صورت خود پاک کنید.

کپسول زغال

ماسک روشن کننده صورت

مواد مورد نیاز:

یک عدد سفیده تخم مرغ

نصف قاشق غذاخوری عسل

نصف قاشق غذاخوری آب لیمو تازه

دستورالعمل

سفیده تخم مرغ، آب لیمو و عسل را مخلوط کنید تا جایی که کف کند. ماسک را به صورت خود بمالید و صبر کنید تا خشک شده و سفت شود. سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

سفیده تخم مرغ

ماسک آواکادو برای پوست های خشک

مواد مورد نیاز:

یک چهارم آواکادو پوره شده

یک قاشق غذاخوری عسل

یک قاشق غذاخوری بائام زمینی خردشده

 دستورالعمل

عسل و بادام زمینی را با هم مخلوط کنید و به صورت خمیری درآورید. ماسک را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید 15-20 دقیقه بر روی پوست بماند. در مرحله آخر صورت خود را با آب گرم بشویید.

آووکادو

اگر شما هم از ماسکی استفاده کردید و راضی بودید معرفی کنید.

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «روش تهیه چند ماسک خانگی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 3 = ?