کد مطلب:  53517 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دختر تالشی (رومینا اشرفی) به چه گناهی آسمانی شد؟

دختر تالشی (رومینا اشرفی) به چه گناهی آسمانی شد؟

علت آسمانی شدن رومینا از زبان یک مرجع قضایی رومینا اشرفیجان‌احمد آقایی(معاون پیشگیری از وقوع جرم...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

علت آسمانی شدن رومینا از زبان یک مرجع قضایی

رومینا اشرفی
رومینا اشرفی
رومینا اشرفی

جان‌احمد آقایی(معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان) در جمع خبرنگاران در تشریح قتل یک دختر 14 ساله در یکی از روستاهای شهرستان تالش اظهار داشت:

28 اردیبهشت ماه این دختر همراه پسری 29 ساله به نام بهمن خاوری متواری می‌شود و یک روز پس از آن پدرش شکایتی با عنوان آدم ربایی در دادسرای شهرستان آستارا مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه پرونده برای بررسی در دستور کار دادسرا قرار می‌گیرد، افزود: با اطلاع‌رسانی دادسرا؛ پدر و مادر و بستگان دختر به دادسرا مراجعه می‌کنند و دختر را مورد تفقد و لطف قرار می‌دهند؛ بازپرس با مشاهده اینکه پدر از روی مهربانی و گذشت از اشتباه دختر چشم‌پوشی کرده است، وی را تحویل خانواده می‌دهد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در ادامه با بیان اینکه پدر دختر با ملاطفت و مهربانی که به خرج می‌دهد اعتماد بازپرس را جلب می‌کند و به همین دلیل بازپرس از تحویل وی به خانواده اطمینان خاطر داشته است، خاطرنشان کرد:‌ با توجه به بررسی جمیع شرایط علتی برای تحویل ندادن دختر به خانواده‌اش در آن زمان وجود نداشته است.

وی برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر اعتیاد پدر دختر به مواد مخدر را رد کرد و گفت: اینکه گفته می‌شود این فرد به مواد مخدر اعتیاد داشته است، صحت ندارد همچنین پدر فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده است.

دیده ها وشنیده های افراد محلی درباره قتل رومینا

وی در تشریح چگونگی قتل  با توجه به صحبت های افراد محلی افزود: پس از اینکه فرزند تحویل خانواده می‌شود آن‌ها شب را در منزل یکی از بستگان در آستارا ساکن می‌شوند و شرایط کاملاً معمولی و طبیعی بوده، ولی فردای آن روز به روستای خود بر می‌گردند و مشخص نیست آنجا چه اتفاق غیر عادی رخ داده که هنگام غروب و وقتی دختر در خواب بوده، در تاریخ 1399/3/1، پدر، دختر خود را با داس شبانه در خواب به قتل می‌رساند.

وی ضمن بیان اینکه پدر این دختر(دختر تالشی) بلافاصله پس از این اقدام از کار خود پشیمان می‌شود و از خانه بیرون می‌آید و تقاضای کمک می‌کند که بی‌فایده است،‌ تاکید کرد:‌  پدر دختر اکنون بازداشت است و تحقیقات تکمیلی درباره انگیزه و علت قتل ادامه دارد.

قتل های ناموسی

قتلهای ناموسی به قتل زنان یا دختران یک خانواده به دست مردان خویشاوندشان گفته می شود که به دلایلی همچون روابط نامشروع ، تجاوز جنسی به آنان ، طلاق گرفتن و حتی گاهی به دلیل رد ازدواجهای اجباری فامیلی توسط زنان ، صورت می گیرد. برای دیدن اطلاعات بیشتر در رابطه با قتل های ناموسی روی عنوان زیر بزنید: قتل ناموسی یعنی چه؟

قانون مجازات اسلامی در باره قتل فرزند توسط پدر

مطابق با ماده 220 قانون مجازات اسلامی پدر در جایگاه، ولی دم در قتل فرزند، قصاص نمی‌شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می‌شود. هرچند هنوز باید منتظر مراحل قضائی آن باشیم. 

برای دیدن اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین مجازات اسلامی روی عناوین زیر بزنید: احکام قتل های ناموسی ماده 220 قانون مجازات اسلامی اصل 167 قانون اساسی

نظر خود را درباره «دختر تالشی (رومینا اشرفی) به چه گناهی آسمانی شد؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید