کد مطلب: 55499 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گشت و گذار در روستای هابیتون ؛ روستای واقعی فیلم ارباب حلقه ها و هابیت ها

گشت و گذار در روستای هابیتون ؛ روستای واقعی فیلم ارباب حلقه ها و هابیت ها

صاحبان این زمین ها با کارگردان این فیلم ها یک شرط داشتند و آن هم این بود که این روستا را به شکلی که ساخته می شود ثابت نگه دارند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به جرات می توان گفت یکی از معروف ترین فیلم های ژانر حماسی و خیال پردازی، مجموعه فیلم های «ارباب حلقه‌ها» (The Lord of the rings) و «هابیت ها» (The Hobbit) است.

اما لوکیشن این فیلم ها کجا بوده و کجا می توان چنین مزرعه و زمین های بکری پیدا کرد که حتی یک سیم برق و ابزار تکنولوژی را ندید؟

این روستای زیبا در نیوزیلند واقع شده است. 

روستای هابیتون (hobbiton village)

این روستا درون یک مزرعه‌ی خانوادگی در حدود 8 کیلومتری غرب هینورا (Hinuera) و 10 کیلومتری جنوب غربی "ماتاماتا" در وایکاتوی نیوزیلند قرار دارد.

زمانی که پیتر جکسون کارگردان این فیلم ها، به دنبال مکانی مناسب برای لوکیشن سه گانه‌ی ارباب حلقه‌ها می‌گشت، برای اولین بار در جستجوهای هوایی، مزرعه‌ی الکساندر را پیدا کرد و به این نتیجه رسید که مانند یک تکه از انگلستان قدیم به نظر می‌رسد.

پس از مذاکرات، تصمیم بر این شد که بخشی از این مزرعه به لوکیشنی مناسب برای روستای هابیت‌ها و دیگر نقاط منطقه‌ی شایر که در سری کتاب‌های تالکین توصیف شده‌اند تبدیل شود.

برای این کار، ارتش نیوزیلند با تجهیزات سنگین حدود 1.5 کیلومتر جاده از نزدیک‌ترین بزرگراه تا این مکان ایجاد کرد. در مجموع 37 سوراخ یا خانه‌ی هابیتی به همراه باغ‌ها و پرچین‌ها، یک آسیاب و پل دوگانه‌ی قوسی شکل ایجاد شد که برای نزدیک‌‌تر کردن شکل و شمایل آن‌ها با توصیف‌های کتاب به‌خوبی با محیط اطراف ترکیب شدند.

پس از پایان فیلم‌برداری، این مکان به‌عنوان یک جاذبه‌ی گردشگری در نیوزیلند مورد استفاده قرار گرفت و بسیار طرفدار دارد.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «گشت و گذار در روستای هابیتون ؛ روستای واقعی فیلم ارباب حلقه ها و هابیت ها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?