کد مطلب:  1584 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاریخچه جام ملت های اروپا

تاریخچه جام ملت های اروپا

جام ملت هاي اروپا از سال 1960 تاكنون هر چهار سال يك بار ميان تيم هاي ملي قاره اروپا برگزار شده است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جام ملت های اروپا

جام ملت های اروپا از سال 1960 تاکنون هر چهار سال یک بار میان تیم های ملی قاره اروپا برگزار شده و سال 1996 یعنی پس از 36 سال برگزاری مداوم به مسابقات یورو تغییر نام پیدا کرد. شایان ذکر است کشور آلمان با سه قهرمانی موفق ترین تیم این جام است و پس از آن تیم ملی اسپانیا با دو قهرمانی رتبه ی دوم دارا می باشد. این مسابقات در مرحله ی مقدماتی با 53 تیم شروع و در مرحله ی فینال به شانزدهم تیم می رسد.

در سال 1960 تیم اتحاد با هیدشوروی توانست با قهرمانی دو بریک مقابل یوگسلاوی به قهرمانی این جام برسد. در سال 1964 تیم ملی اسپانیا توانست با پشت سر گذاشتن اتحاد جماهیدشوروی قهرمانی این دوره از مسابقات شود. سال 1968 این مسابقات در کشور ایتالیا برگزار شد با قهرمانی تیم ملی همین کشور به پایان رسید. شایان ذکر است در این سال تیم ملی ایتالیا توانست با برد دو بر صفر مقابل یوگسلاوی به جام قهرمانی دست پیدا کند. در سال 1972 تیم آلمان غربی با پشت سر گذاشتن تیم اتحاد جماهیر شوروی توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. در سال 1976 تیم چکسلواکی توانست با بردن قهرمانی دوره ی قبل به جام این دوره از مسابقات دست پیدا کند. سال 1980 سال دومین قهرمانی آلمان غربی در این مسابقات به شمار می آید. آلمان غربی توانست با برد دو بر یک مقابل تیم بلژیک به جام قهرمانی بوسه بزند.

در سال 1984 این مسابقات در کشور فرانسه برگزار شد و قهرمانی این دوره از مسابقات توسط تیم میزبانی به ارمغان آمد. تیم ملی هلند در سال 1988 توانست اولین و تنها قهرمانی خود را در این مسابقات بدست بیاورد. این تیم با برد دو بر صفر مقابل جماهیر شوروی توانست به عنوان قهرمانی این مسابقات دست پیدا کند در سال 1992 که این مسابقات در کشور سوئد برگزار شد تیم ملی دانمارک توانست با غلبه بر تیم ملی آلمان به جام قهرمانی دست پیدا کند، شایان ذکر است این بازی با نتیجه دو بر صفر به سود تیم دانمارک به پایان رسید.

باید اشاره کرد در سال 1996 نام این بازی ها از جام ملت های اروپا به مسابقات یورو تغییر نام پیدا کرد در این سال آلمان توانست به سومین قهرمانی خود دست پیدا کند تیم آلمان توانست در بازی فینال جمهوری چک را با نتیجه دو بر یک مغلوب کند در سال 2000 که این مسابقات در دو کشور بلژیک و هلند به صورت مشترک برگزار شد تیم ملی فرانسه توانست با غلبه بر تیم ملی ایتالیا به جام قهرمانی دست پیدا کند که این بازی با نتیجه دو بر یک به پایان رسید در سال 2004 هم تیم ملی یونان شگفتی ساز شد و توانست با نتیجه یک بر صفر تیم ملی پرتغال را مغلوب کند، در سال 2008 که این مسابقات به صورت مشترک بین دو تیم اتریش و سوئیس برگزار شد تیم ملی اسپانیا توانست به دومین جام خود در این مسابقات دست پیدا کند ایم تیم توانست با نتیجه یک بر صفر تیم ملی آلمان را مغلوب و به جام قهرمانی بوسه زند.

قهرمانی و نائب قهرمانی های جام ملت های اروپا

* تیم ملی آلمان با سه قهرمانی و سه نائب قهرمانی پرافتخار ترین تیم این دوره از مسابقات است.

* تیم ملی اسپانیا با سه قهرمانی و یک نائب قهرمانی تیم دوم این رده بندی می باشد.

* تیم ملی فرانسه و ایتالیا با دو قهرمانی رتبه سوم را داراست.

* اتحاد جماهیر شوروی با یک قهرمانی و سه نائب قهرمانی در رتبه چهارم جا دارد.

* دو تیم جمهوری چک با یک قهرمانی رتبه پنجم را دارد.

* تیم های هلند، دانمارک و یونان هر سه با یک قهرمانی در رتبه ششم جای دارند.

* تیم ملی یوگوسلاوی با دو نائب قهرمانی در رتبه هفتم جا دارد.

* تیم های ملی بلژیک و پرتغال هر کدام با یک قهرمانی رتبه هشتم این رده بندی را در اختیار دارند.

: برای دریافت مشاوره درباره تاریخچه جام ملت های اروپا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاریخچه جام ملت های اروپا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید