کد مطلب: 3581 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پنهان کردن فایل یا فولدر در کامپیوتر با روشی جدید و مطمئن

پنهان کردن فایل یا فولدر در کامپیوتر با روشی جدید و مطمئن

 از دو طریق می توانیم فولدری را پنهان کنیم  1-  برای اینکه  فولدری را پنهان کنید که فقط خودتان از آن خبر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مخفی کردن فولدر - روش اول

برای اینکه  فولدری را پنهان کنید که فقط خودتان از آن خبر داشته باشید باید به روش زیر عمل کنید . اول فولدر مورد نظر خود را به حالت Rename در بیاورید  سپس دکمه ی Alt را پایین نگه داشته و عدد 0160 را تایپ کنید و اینتر بزنید.

خوب حالا فولدر شما بی نام شد. برای اینکه آیکنش را هم غیب کنید ، روی پوشه راست کلیک کنید و Properties را کلیک کنید . سپس از پنجره ی باز شده روی تب Customize کلیک کنید و بعد روی دکمه ی Change icon کلیک کنید. در میان آیکن ها یک فضای خالی هست در صورتی که این فضای خالی خودش یک آیکن است.آنرا انتخاب می کنید و پنجره ها را OK می زنید. حال فولدر شما غیب شده  و دیگر کسی نمی تواند فولدر شما را باز کند.

مخفی کردن فولدر - روش دوم

بالای فولدر و یا فایل خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید و بعد Hidden را تیک بزنید حالا شکل فولدر شما کمی کمرنگ شد.

برای این که کاملا پنهان شود به Control Panel رفته و بالای Folder Options دو بار کلیک کرده و گزینه View را انتخاب کرده و گزینه Do not Show Hidden Files and Folders را تیک بزنید و ok کنید

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «پنهان کردن فایل یا فولدر در کامپیوتر با روشی جدید و مطمئن»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?