کد مطلب: 46068 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
28 جولای ، روز جهانی هپاتیت

28 جولای ، روز جهانی هپاتیت

28 جولای مصادف با ششم مردادماه به عنوان روز جهانی هپاتیت به افتخار سالروز تولد برنده جایزه نوبل پروفسور ساموئل باروخ بلومبرگ کاشف ویروس هپاتیت B انتخاب شده است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بر اساس گزارش های واصله از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در سال 1397 تعداد8751 نفر هپاتیت B (HBsAg+) و 2393 نفر هپاتیت C  (HCVAb+) شناسایی و در پرتال مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ثبت شده است به استناد موارد ثبت شده میزان بروز هپاتیت B 7/10 و میزان بروز هپاتیت C 9/2 در سال 1397 می باشد.

ما نیز متعهد هستیم تا با بهره گیری از تمام توان علمی و اجرایی نظام بهداشتی – درمانی استان و اجرای برنامه جامع حذف هپاتیت ، از بروز موارد جدید این بیماری جلوگیری کنیم. برنامه حذف هپاتیت در ایران تا سال 1410 به واسطه بهره گیری از داروهای موثر و کارآمد در دستور کار قرار گرفته است و در آستانه ادغام قرار دارد . از طرف دیگر با برنامه های جامع، واکسیناسیون هپاتیت B در نوزادان و گروه های پرخطر ، شیوع هپاتیت B در کشور رو به کاهش است و کنترل آن جزء اهداف عالی نظام سلامت می باشد.

بی شک دستیابی به این اهداف مهم نیازمند ارتقاء سطح دانش جامعه و ایجاد فرهنگ آگاهی از هپاتیت ، آموزش و بیماریابی فعال در گروه های پرخطر به ویژه بیماران هموفیلی ، تالاسمی ، دیالیزی ، معتادان تزریقی و افراد با سابقه زندان بوده ، به طوری که می توان با همکاری همه جانبه تمامی ارگان های مسئول به هدف حذف هپاتیت c در وقت مقرر نائل آمده و شاهد کاهش بیشتر هپاتیت B در جامعه باشیم. فرارسیدن روز جهانی هپاتیت (6 مرداد ماه -28 جولای ) فرصتی مغتنم و کم نظیر در راستای افزایش حداکثری آگاهی عموم جامعه نسبت به راه های انتقال ، پیشگیری و درمان هپاتیت های ویروسی است .

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «28 جولای ، روز جهانی هپاتیت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?