کد مطلب:  8136 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی زیبایی های جزیره هنگام

معرفی زیبایی های جزیره هنگام

دیدن جذابیت های کشور خودمان باید جزو اولویت ها باشد. هنوز مکانهای بکر با طبیعت حیرت انگیز سرتاسر ایران...
زمان مطالعه: 2 دقیقه


دیدن جذابیت های کشور خودمان باید جزو اولویت ها باشد. هنوز مکانهای بکر با طبیعت حیرت انگیز سرتاسر ایران وجود دارد که سفر کردن به آنها هزینه و دردسر زیادی برای ما ندارد. یکی از این جاذبه های طبیعی، جزیره هنگام در جنوب کشور است. اطلاعات بیشتر درباره این جزیره و جذابیت هایش را در این مطلب آسمونی میبینید.

جزیره ی هنگام در جنوب جزیره ی قشم واقع شده، و رفت و آمد به این جزیره برای عموم تنها به وسیله ی قایق هایی که از نزدیکی روستای شیب دراز قشم به منظور بازدید از هنگام حرکت می کنند امکان پذیر است. پس اول از همه، یه تجربه هیجان انگیز برای سفر با قایق در آب های آبی خلیج فارس خواهید داشت!

 

هنگام جزیره ای کوچکی محسوب میشود که معمولا گردشگرها برای بازدید یک روزه و یا چند ساعته به آن سر میزنند.

وقتی از سمت قشم به طرف هنگام حرکت می کنید، اول دسته ی دلفین هایی رو می بینید که به جنب و جوش مشغول هستند. البته باید امید وار بود که آب و هوا مناسب باشه تا دیدن دلفین ها رو از دست ندید. دلفین ها عموما صبح ها دیده میشوند.

 

بعد قایقدار قایق رو به طرف هنگام هدایت می کند. اولین چیزی که نظرتون رو درهنگام جلب می کند شن زیبا و براق و ساحل مرجانی هست. شن ها به حدی برق می زند که گردشگرها معمولا مقداری از این شن ها و صدف ها روبرای یادگاری یا سوغات جمع آوری می کند و با خودشون می برند. صخره های زیبایی هم در این قسمت جزیره وجود داره که گاهی کل سطحشون با صدف های رنگارنگ پوشیده شدند.

 

شنا کردن در آبهای هنگام هم می تواند خیلی حس خوبی داشته باشد. بعد از کمی وقت گذروندن در این قسمت از جزیره، با قایق به طرف منطقه ای از هنگام حرکت می کنید که مردم محلی حضور دارند. در نزدیکی ساحل بقایایی از کشتی غرق شده قرار داره که در نزدیکی اش، دسته ای از ماهی های رنگی در سطح آب حرکت می کنند و اگه اتفاقی نان به همراهتون داشته باشید میتوانید با دستهای خودتون به این ماهی های خوشگل غذا بدید. این یه تجربه فوق العاده است که به شما این امکان رو میدهد که ماهی ها رو از نزدیک خوب تماشا کنید.

وقتی در این قسمت جزیره از قایق پیاده می شوید مثل خیلی از جاهای جنوب کشورمان زن های زیادی رو با روبند و لباس های قشنگ رنگارنگ می بینید که به فروش صنایع دستی ای که با صدف ها و مرجان ها وموجودات دریایی ساخته شده اند،مشغول اند.

به جز این صنایع دستی که حسابی برای سوغات مناسب هستند ،خوراکی های جنوبی هم تو این بازارچه پیدا میشود. و زنان محلی هم در صورت علاقمندی روی دست های گردشگرها نقش حنا می زنند.

 

همچنین آب کشی از چاه آب شیرین در نخلستان هم به احتمال زیاد تجربه ای است که هر جایی پیدا نمی شود. در کنار پارک پرورش کروکودیل نوپک ،محلی برای کمپینگ طبیعت گردان ساخته شده که امکانات لازم برای کمپینگ رو هم دارد.

در کل می توانیم بگوییم هنگام ،جزیره ی زیبایی است که در آن خبری از هیاهوی شهر نیست،این جزیره تعداد کمی وسیله ی نقلیه دارد انقدر کم که حتی جاده ی اسفالت شده هم ندارد. پس خبری از دود و صدای ماشینها نیست،هر چی هست شن ،صخره و صدای موج ها است .

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی زیبایی های جزیره هنگام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی زیبایی های جزیره هنگام» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید