ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  9851 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درمان سردرد به روش طب سنتی

درمان سردرد به روش طب سنتی

درمان سردرد در طب سنتی با توجه به نوع آن که طبق مزاج هر فرد مشخص می‌ شود. روش تغذیه مناسب و نوشیدن دمنوش‌های آرام‌بخش می تواند برای درمان آن مفید باشد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هنگامی که به سردرد فکر می‌کنیم، احساس درد شدید و ناراحتی به ذهنمان می‌آید. سر درد یکی از رایج‌ترین انواع بیماری هاست. همچنین کم آبی، نداشتن فعالیت ورزشی و رژیم‌های سخت در سردرد موثر هستند. با آسمونی همراه باشید تا با روش های درمان سردرد براساس طب سنتی بیشتر آشنا شوید.

سردردهای صفراوی

علائم سردرد صفراوی عبارت است از درد از پیشانی و جلوی سر شروع می شود، در گرما و با عطرهای گرم تشدید می گردد، این سردرد کل پیشانی و چشم را فرا می گیرد و معمولا در مردها مشاهده می گردد.

  • درمان

سرکه انگبین (دو واحد عسل + دو واحد عرق نعنا + یک واحد سرکه انگور طبیعی) یا آب زرشک و هر غذای سردی یا استشمام سرکه ـ آب نارنج یا آبلیمو و… میتواند درمان اورژانسی باشد. ولی برای درمان اساسی باید سرکه انگبین 40 روز مصرف شود و سپس با حجامت عام درمان قطعی است.

سردردهای دموی

علائم سردردهای دموی عبارت است از درد از پیشانی شروع و کل سر را فرا میگیرد و در شقیقه نبض دارد، با گرما شدت می گیرد، عصبانیت و عطرهای گرم از دیگر عوامل تشدید کننده هستند و در مردان بیشتر دیده می شود.

  • درمان

دو مرحله حجامت عام ماهی یکبار سپس یک مرحله حجامت سر که دو هفته بعد از حجامت عام دوم انجام می گردد. (بهتر است حجامت عام در نیمه دوم ماه قمری مخصوصا روزهای 17 یا 19 یا 21 ماه قمری انجام گردد). اگر شدت سردردها زیاد باشد حجامت عام باید سه مرحله انجام شود سپس حجامت سر انجام گردد.

سردردهای بلغمی

علائم سردردهای بلغمی عبارت است از درد معمولا از گردن و پشت سر شروع میشود، هنگام سردی و استرس تشدید می شود، با بوهای گرم آرام می شود و بعضی مواقع همراه با حالت تهوع می باشد. در زنان معمولا بیشتر دیده می شود.

  • درمان

1- حجامت گرم کتف (بادکش) 21 مرحله
2- ارده با شیره انگور هفته ای 5 وعده صبحانه
3- استشمام عطر گرم شبها موقع خواب جلوی بینی
4- روغن مالی با روغن کنجد روی ملاج سر
5- ترک و یا کاهش سردیها مخصوصا شبانگاه

توجه: بسته به شدت سردی سر درمان بین 40 تا 120 روز طول میکشد. اگر سردرد در خانم بود استفاده شبی یک لیوان عرق رازیانه با عسل توصیه می شود.

سردردهای سوداوی

 این سردرد معمولا کل سر را فرا می گیرد ـ معمولا به هر بهانه ای این سردرد ایجاد میگردد.(سرو صدا ـ عصبانیت ـ شلوغی ـ ترافیک ـ استرس ـ آلودگی هوا و…). این سردرد بین زنان و مردان شایع است.

  • درمان

1- خوراک سرکه انگبین شبی یک لیوان
2- ماساژ سر پا و پنجه پا
3- شانه زدن موها با شانه های زبر
4- بادکش گرم کتف 21 مرحله
5- حجامت عام دو مرحله ماهی یکبار
6- حجامت سر در ماه سوم
7- احتمالا حجامت پشت گوش در ماه چهارم
8- ترک غذاهایی که ایجاد سودا میکند از جمله (بادمجان ـ سوسیس و کالباس ـ ادویجات تند ـ گوشت
گوساله و گاو ـ چای سیاه و سبز ـ قهوه و نسکافه ـ سرخکردنی ها ـ سیگار ـ قلیان و …)

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره درمان سردرد به روش طب سنتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «درمان سردرد به روش طب سنتی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید