کد مطلب:  46755 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معرفی شبکه HBO

معرفی شبکه HBO

شبکه اچ بی او-hbo media اچ‌ بی‌ او (HBO؛ مخفف Home Box Office) یکی از بزرگترین پخش‌کننده‌های شبکه‌های تلویزیونی...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شبکه اچ بی او-hbo media
شبکه اچ بی او-hbo media
شبکه اچ بی او-hbo media

اچ‌ بی‌ او (HBO؛ مخفف Home Box Office) یکی از بزرگترین پخش‌کننده‌های شبکه‌های تلویزیونی کابلی در آمریکا می‌باشد که زیر مجموعهٔ شرکت برادران وارنر وابسته به باکس آفیس خانگی است.

تاریخچه hbo
تاریخچه hbo
تاریخچه hbo

اچ‌ بی‌ او از ژانویه 2012 برنامه‌ های خود را برای 29 میلیون مشترک در آمریکا پخش می‌کند که در مارس 2012 این تعداد به 33٬200٬000 افزایش یافته که آمار گویای این است که اچ‌ بی‌ او دومین شبکه بزرگ کابلی در آمریکا است.

اچ‌ بی‌ او علاوه بر پخش در ایالات متحده در حداقل 150 کشور دنیا قابل مشاهده است.

برنامه‌های اچ‌ بی‌ او شامل نمایش‌های واقعی ، فیلم و سریال ، برنامه‌ های مستند ، پخش مسابقات بوکس و گاهی مواقع پخش برنامه‌ های کمدی و همچنین کنسرتهای ویژه‌ای را نیز پخش می‌کند.

بازی تاج و تخت
بازی تاج و تخت
بازی تاج و تخت

از سریال‌ های این شبکه بسیار موفق می‌توان به بازی تاج‌ و تخت، چرنوبیل، وست‌ ورلد، خون حقیقی، وایر، امپراتوری بوردواک، سوپرانوز ،کارآگاه حقیقی و بازماندگان اشاره نمود.

در سال 1965 چارلز دولان که در توسعه کابل فعال بود موفق به ساخت یک سیستم کابلی در منهتن نیویورک شد. سیستم او با نام " کابل استرلینگ منهتن " به عنوان اولین سیستم کابل زیرزمینی در آمریکا تبدیل شد. در این سیستم بجای استفاده از سیستم کابلی مکالمات تلفنی را بااستفاده از انتن‌های ماکروویو انتقال داده می‌شد اما از آنجا که ساختمان‌های بلند نیویورک مانع انتقال سیگنال‌های تلویزیونی می‌شدند کابل‌های استرلینگ به صورت زیرزمینی در منهتن ایجاد شد. در همین سال شرکت تایم لایف 20 درصد از شرکت دولان را خرید. دولان پیشنهاد خود را برای ایجاد شبکه"The Green Channel" به مدیریت تایم لایف ارائه داد و اگرچه در آن زمان پخش ماهواره‌ای اقدامی غیرعملی به نظر می‌رسید اما سرانجام در تاریخ 8 نوامبر سال 1972 شبکه "The Green Channel" با تغییر به "Home Box Office" برنامه‌های خود را بااستفاده از سیگنال آنتن‌های ماکروویو پخش کرد.

اچ‌بی‌او در آغاز به نمایش فیلم و گاهی اوقات برنامه یک مفهوم بزرگ را با حضور ستارگانی چون پل نیومن و هنری فوندا پخش می‌کرد. اچ‌بی‌او همچنین رویدادهای ورزشی را پوشش می‌داد که می‌توان به پخش مسابقات هاکی ان اچ ال که در مدیسون اسکوئر گاردن میان دو تیم نیویورک رنجرز و ونکوور کانوکس برگزار شد اشاره کرد.

کابل استرلینگ منهتن نتوانست در این مدت سود زیادی کسب کند زیرا این شرکت فقط به 20٬000 نفر از مشترکان واقع در منهتن خدمات ارائه می‌کرد شرکت تایم لایف شریک رسانه‌ای دولان توانست 80 درصد کنترل شرکت استرلینگ را بدست آورد تایم لایف نام استرلینگ را به تلویزیون کابلی منهتن تغییر داد و در مارس 1973 کنترل اچ‌بی‌او را بدست گرفت.

جرالد لوین به عنوان رئیس و مدیر ارشد اجرایی اچ‌بی‌او جایگزین دولان شد. در سپتامبر 1973 تایم لایف حق مالکیت دریافت پرداخت مشترکان در ازای مشاهد اچ‌بی‌او را بدست آورد اچ‌بی‌او خیلی زود توانست سریعترین رشد را در بین سرویس‌های شبکه‌های کابلی آمریکا پیدا کند اما پس از مدتی به دلیل افزایش نرخ پرداخت و پخش برنامه‌های تکرای مشترکان از دیدن اچ‌بی‌او منصرف می‌شدند اما اچ‌بی‌او در تلاش بود تا بینندگان از دست رفته خود را بازیافته و سود خود را افزایش دهد به همین منظور اولین ایده خود را در لارنس ماساچوست عملی کرد که طی آن بینندگان می‌توانستند به‌طور رایگان شبکه را از طریق کانال 3 تماشا کنند پس از یکماه سرویس به کانال6 منتقل شد و بعد از شش ماه سرویس به‌طور کامل قطع شد. این اقدام باعث شد تا اچ‌بی‌او مجدداً تعدادی از بینندگان خود را بازیابد و این اقدام در دیگر شبکه‌ها هم تکرار شد.

هک اچ بی او
هک اچ بی او
هک اچ بی او

هک شدن و باج گیری شبکه اچ بی او :

این تلویزیون تولیدکننده سریال بازی تاج و تخت بوده‌ است و بهار سال 2017 یک هکر با نام مستعار Skote Vahshat نمایشنامه این سریال را به سرقت برد و برای باج‌گیری 6 میلیون دلاری به صورت بیت‌کوین از این تلویزیون درخواست کرد. باج پرداخت نشد و وی بخش‌هایی از نمایشنامه را تابستان با قصد فروش به دیگران منتشر نمود.

21 نوامبر 2017 مقامات ایالات متحده نام این هکر را «بهزاد مصری»، یک ایرانی 30 ساله عنوان کردند و تصویر وی توسط اف‌بی‌آی به عنوان تحت تعقیب منتشر شده‌است.

واشنگتن پست که پیشتر دلیل مخفی بودن اطلاعات این پرونده را فرار نکردن متهم عنوان کرده بود اکنون می‌گوید که دونالد ترامپ با مقاصد سیاسی فشار آورده تا اطلاعات این پرونده افشا شود تا به خاطر ایرانی بودن این هکر بر روی نظر اعضای کنگره ایالات متحده دربارهٔ توافق هسته‌ای برجام تأثیر بگذارد.
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی شبکه HBO فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی شبکه HBO» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید