کد مطلب: 54369 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا تاثیری ندارد

ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا تاثیری ندارد

در حالی که ابتدا تصور می‌شد در هنگام شیوع ویروس کرونا افراد مبتلا به آسم در معرض خطر بیشتری قرار دارند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که باور درست نیست.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا تاثیری ندارد - Having asthma does not increase the severity of corona ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا تاثیری ندارد - Having asthma does not increase the severity of corona

به گزارش آسمونی : براساس تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه راتجرز آمریکا مشخص شده است که که آسم خطر ابتلا به بیماری کرونا را افزایش نمی‌دهد یا بر افزایش شدت بیماری تأثیرگذار نیست.

دکتر رینولد پانتیری جونیور، یکی از محققان این مطالعه می‌گوید: سن و شرایطی از قبیل بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، بیماری انسداد مزمن ریوی، دیابت و چاقی از عوامل خطر برای پیشرفت و شدت کووید 19 به شمار می‌روند.

با این حال، افراد مبتلا به آسم در مقایسه با افراد سالم از شانس یکسانی در برابر بیماری کرونا برخوردار هستند.

در اثر شیوع ویروس کرونا، افراد مبتلا به آسم ممکن است نسبت به بهداشت شخصی و رعایت فاصله اجتماعی خود بیش از حد هوشیار باشند. این موضوع باعث می‌شود افراد در معرض محرک‌های فصلی مانند آلرژن‌ها یا ویروس‌های تنفسی نباشند که این روند به بهبودی و کنترل بیماری آسم کمک می‌کند.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مبتلایان به آسم نسبت به مصرف دارو‌های خود در طول همه گیری ویروس کرونا توجه بیشتری می‌کنند و این می‌تواند به سلامت کلی فرد کمک کند.

ویروس کرونا بیماری است که باعث اختلال در سلول‌های خونی رگ‌های سراسر بدن می‌شود، دیابت، بیماری‌های قلبی، چاقی و سایر بیماری‌های زمینه‌ای ممکن است احتمال ابتلا به بیماری کرونا را افزایش دهد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «ابتلا به آسم بر افزایش شدت کرونا تاثیری ندارد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?