کد مطلب: 21220 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هاشمی اولین کسی بود که انقلابی نبودن احمدی نژاد را فهمید

هاشمی اولین کسی بود که انقلابی نبودن احمدی نژاد را فهمید

به گزارش آسمونی: احمدی‌نژاد با جعلِ ایده انقلاب در قالبی رادیکال‌تر تلاش کرد خاستگاه انقلاب را با قرائتی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

هاشمی اولین کسی بود که انقلابی نبودن احمدی نژاد را فهمیدبه گزارش آسمونی:

احمدی‌نژاد با جعلِ ایده انقلاب در قالبی رادیکال‌تر تلاش کرد خاستگاه انقلاب را با قرائتی دیگر نشانه برود و بدون ایجاد هرگونه چشم‌انداز واقعی در آینده، رجعت به گذشته طلایی را بشارت دهد.
او بیش از همه پیروزی‌اش را مدیون دو چیز است. اول اینکه توانست قرائت غیرانقلابی خود از ایده انقلاب را در خوانشی رجعت‌گرایانه به خاستگاه انقلاب پنهان کند و دوم آنکه از تلقیِ هاشمی مبنی بر اینکه او را انحرافی در انقلاب می‌دید جان سالم به‌در برد و با فرافکنی و انتقادات تند‌وتیز چهره انقلابی هاشمی را مخدوش کند.
 
جالب آن‌که شکست محتوم احمدی‌نژاد نیز ماحصل همین منش و روش است. با گذر زمان پرده از قرائت غیرانقلابی‌ احمدی‌نژاد کنار رفت و عیان شد که او تا چه‌حد از خاستگاه انقلاب دور و حتی در تعارض با آن است.
 
پرده‌برداری از قرائت احمدی‌نژاد از انقلاب‌، هراسی عظیم در دل انقلابیون کهنه‌کار انداخت. کهنه‌کارترین این سیاست‌مداران، هاشمی بود که هرگز احمدی‌نژاد را باور نکرد و شمایل ساده‌اش را جدی نگرفت. اگر نواقص هاشمی احمدی‌نژاد را برکشید، استقامت و پایداری‌ هاشمی در مخالفت با او، از سکه‌اش انداخت.

منبع: نامه نیوز

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «هاشمی اولین کسی بود که انقلابی نبودن احمدی نژاد را فهمید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?