کد مطلب:  10408 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شرح رشته ورزشی هند بهکاپ

شرح رشته ورزشی هند بهکاپ

ورزش هند بهکاپ باعث افزایش آرامش و قدرت تمرکز می شود. بهکاپ در سال 1390 زیر نظر فدراسیون ورزش های همگانی کار خودش را شروع کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرح رشته ورزشی هند بهکاپ (HAND BEHCUP)

SONY DSC
SONY DSC

دو بازیکن حریف با توجه به قوانین و اصول تکنیکی این رشته، با پرتابهای زمینی و کنترلی توپ، می­توانند گل های بیشتری را جهت کسب امتیاز بیشتر وارد دروازه کنند. هر بازیکن در هر مسابقه می­تواند شش ست را اجراء نماید وهرست شامل ده پرتاب زمینی توپ، بسمت دروازه است. همچنین قبل از هریک ازده پرتاب بازیکن کاپر، بازیکن حریف (بالر) وارد زمین می­شود و 10 ثانیه زمان دارد که یک توپ را برای بازیکن پرتاب کننده (کاپر) درمحلی دلخواه با در نظرگرفتن قوانین بازی در زمین بکارد و بازیکن کاپر 15 ثانیه برای پرتاب کردن توپ به طرف دروازه زمان دارد. این روال برای 10 پرتاب انجام می­شود و سپس جای بازیکن کاپر و بالر عوض شده و به همان صورت رقابت اجرا می­شود.

همچنین بازیکن پرتاب کننده باید توجه داشته باشد توپها در حین پرتاب به توپ های دیگر برخورد نکند وبه اوت نرود ، که در این صورت پرتاب خطا محسوب می­شود. در انتهای شش ست هردو بازیکن، بازیکنی که تعداد گل های بیشتری را وارد دروازه کرده باشد، برنده مسابقه محسوب میگردد. 

تجهیزات هند بهکاپ

وسایل مورد نیاز جهت تمارین و مسابقات هند بهکاپ عبارتند از:

توپ تنیس تنبل

دروازه

زمین

زمین این رشته با 6 در 8 ــ 6 در 10  ــ 6 در 12 -  8 در 14 – 8 در 16 متر به بالا بازیکنان حرفه ای.

: برای دریافت مشاوره درباره شرح رشته ورزشی هند بهکاپ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شرح رشته ورزشی هند بهکاپ» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید