کد مطلب: 55463 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حامد حدادی ، بسکتبالیستی که تحول آفرید
سرفصل های این مطلب:[بستن]

حامد حدادی، بسکتبالیست ایرانی متولد 29 اردیبهشت 1364 است. حامد حدادی اولین بازیکن ایرانی است که در مسابقات NBA (لیگ حرفه ای بسکتبال بزرگسالان آمریکا و معتبرترین لیگ بسکتبال جهان) بازی کرده است. وی همچنین در تیم های پیکان، صبا باتری، تیم ملی حفاری اهواز، پتروشیمی بندر امام خمینی، مهرام، النصر امارات و ممفیس گریزلیز در NBA بازی کرد و در سال 2013 به تیم تورنتو رپتورز، تنها تیم کانادایی که در ان‎بی‎ای شرکت داشت پیوست اما خیلی زود به دلیل عدم اعطای ویزا قراردادش را فسخ کرد اما بلافاصله در ایالت آریزونا با تیم فینیکس سانز قرارداد بست.

وی در 4 سال مختلف، با ارزش ترین بازیکن آسیا نامیده شد و اکنون نیز در تیم نانجینگ مانکی کینگز چین مشغول است.

رقابت های بین المللی حامد حدادی

رقابت های بین المللی حامد حدادی شامل قهرمانی در مسابقه ی ایران لبنان با 37 امتیاز در سال 2007 است که بسکتبال ایران را متحول ساخت. همچنین در المپیک پکن 2008، حدادی تنها بازیکن آسیایی با امتیاز و ریباند دو رقمی بود. به گفته ی سایت فدراسیون جهانی بسکتبال، حامد حدادی و یائو مینگ (اسطوره بسکتبال چین و آسیا) هر دو از بازیکنان سنتر برتر در تاریخ بسکتبال آسیا هستند. وی برنده ی 9 جام طلاست.

حامد حدادی علاوه بر توانایی بالایی که در بسکتبال دارد، همچنین در سریال مختارنامه به عنوان یحیی ابن زمزم، سرباز سپاه آل زبیر نقش آفرینی کرده است!

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «حامد حدادی ، بسکتبالیستی که تحول آفرید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 7 = ?