کد مطلب:  31166 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نرخ حج تمتع و عمره مفرده

نرخ حج تمتع و عمره مفرده

همانطور که می دانید نرخ حج تمتع و عمره مفرده هر ساله تغییر می کند و شاید یکی از دلایل آن مشکلات سیاسی بین...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نرخ حج تمتع و عمره مفرده
نرخ حج تمتع و عمره مفرده

 

همانطور که می دانید نرخ حج تمتع و عمره مفرده هر ساله تغییر می کند و شاید یکی از دلایل آن مشکلات سیاسی بین ایران و کشور عربستان باشد. پس از حوادث خمله به سفارت عربستان در ایران و قطع روابط میان دو کشور، عربستانی ها اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی میزبان حجاج ایرانی نخواهند بود.

پس از شیوع ویروس کرونا در سال 2019 نیز به مدت تقریبا یک سال خانه خدا بر روی زائران خارجی تمام کشور های اسلامی بسته شد. اما در حال حاضر و با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم حج عمره و تمتع در خانه خدا برگزار می شود اما کماکان ایرانیان از زیارت خانه خدا و مقبره پیامبر در شهر مدینه به دلیل مشکلات سیاسی محروم هستند.

 

به دلیل مشکلات سیاسی میان ایران و عربستان تا اطلاع ثانوی اعزام حجاج ایرانی به مکه مکرمه و مدینه منوره به حالت تعلیق در آمده است.

توجه *تمامی مطالب زیر مربوط به آخرین نرخ حج اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت در سال 1397 و قبل از قطع روابط دیپلماتیک با عربستان می باشد.*توجه

نرخ حج تمتع و عمره مفرده در سال 1397

روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای درباره قیمت کاروانهای حج تمتع سال آینده اعلام کرد: با وجود افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه‌ها در کشور میزبان، خادمان زائران بیت‌الله الحرام تمام همت خود را به‌کار بستند تا هزینه‌های حج سال جاری کمترین میزان افزایش را داشته باشد.

پایین‌ترین قیمت کاروانهای حج سال 97، حدود 12 میلیون و 100 هزار تومان  و قیمت گرانترین کاروان حج سال آتی، حدود 17 میلیون و 100 هزار تومان است. هزینه تمام شده برای سفر حج بالاتر از ارقام فوق بوده اما در راستای تامین رفاه حجاج بیت‌الله الحرام با پیگیری سازمان حج و زیارت و مساعدت بانک ملی ایران، مبلغ یک میلیون و 400 هزار تومان تحت عنوان مساعدت بانک به زائرانی که طی سالهای گذشته در بانک ملی ثبت‌نام کرده بودند، از سرجمع هزینه های تمام شده کسر و به رقم حداقل 12 میلیون و 100 و 17 میلیون و 100 هزار تومان رسیده است.

در هنگام ثبت نام علاوه بر مبلغ ثبت نام اولیه زائران در بانک، سود ودیعه حج ایشان نیز محاسبه و از کل هزینه کاروان کسر خواهد شد و زائران تنها هزینه ما به التفاوت را پرداخت خواهند کرد. ضمناً به منظور تامین رفاه زائران تمهیداتی اندیشیده شده تا هزینه سفر حج در دو مرحله از زائران دریافت شود که بخش اول هزینه‌ها مبلغ ده میلیون تومان خواهد بود که مبلغ ثبت نام اولیه زائران در بانک و همچنین سود سپرده حج از آن کسر خواهد شد و زائران در این مرحله تنها هزینه ما به التفاوت تا سقف ده میلیون تومان را پرداخت خواهند کرد.

لازم به توضیح است در خصوص پرداخت بخش دوم هزینه‌های سفر حج اوایل سال آینده اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت. قیمت حج عمره مفرده و آخرین وضعیت راه اندازی آن رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تلاش می کنیم برای حج سال 97 سهمیه حجاج را به 90 هزار نفر برسانیم. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از میزان، رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تلاش می کنیم برای حج سال آینده سهمیه حجاج را به 90 هزار نفر برسانیم. 

: برای دریافت مشاوره درباره نرخ حج تمتع و عمره مفرده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نرخ حج تمتع و عمره مفرده» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید