ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  375 
18 نظر
روش انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره

روش انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره

تغییر چهره با رنگ کردن مو میسر است اگر رنگی مناسب را انتخاب کنید. البته بسیاری از آرایشگرها در این کار تخصص دارند و راهنمای خوبی می‌باشند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رنگ کردن مو جدای تنوع معمولا باید متناسب با چهره باشد. اگر می‌خواهید به هر مناسبتی مانند سال نو برای رنگ کردن مو به سالن زیبایی مورد نظر خود بروید، بد نیست این پست آسمونی را ببینید. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید موهای‌تان را رنگ کنید، می‌توانید بـا رنگ موهای موقت شروع کنید. رنگ موهای موقت پس از چند مرتـبه شسـت و شو از بین میروند، اما رنگ موهای دائم اینگونه نیستند و با شست و شو از بین نمی‌روند.

رنگ و مدل مو 2023 و 1402

رنگ مو مناسب right hair color
رنگ مو

موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند. بهتر است از روی ویژگی های نوشته شده روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه های رنگ مو، رنگ به اینصورت توصیف می شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می کنند: روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلا طلایی یا خاکستری یا زیتونی و...

رنگ پوست برای رنگ کردن

رنگ پوستتان گرم است یا سرد؟ اکثر رنگ موها در دو دسته گرم یا سرد جای می‌گیرند. اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و چشمانی قهوه ای یا تیره دارید (اکثر آسیایی ها، آفریقایی ها - آمریکایی ها و لاتین ها در این دسته جای میگیرند)، پس رنگ مویتان از نوع گرم است. اگر رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، از نوع رنگ موی سرد هستید. شما معمولا موقع برنزه کردن اول قرمز شده و می سوزید و رگ های روی مچ دستتان آبی رنگ است.  

تنوع رنگ مو
تنوع رنگ مو

انتخاب درجه رنگ مناسب

اگر رنگ پوستتان گرم است، باید سایه‌های طلایی مثل کاراملی و برنز در سایه‌ای تیره تر از رنگ پوستتان انتخاب کنید. رنگ‌های تیره و مشکی را نباید انتخاب کنید چون صورتتان را به کلی محو می‌کند و اگر هم درجه های طلایی را انتخاب می‌کنید، دقت کنید که خیلی روشن نباشد چون ممکن است رنگ مویتان نارنجی از آب درآید.

اگر رنگ پوستتان سرد است، از رنگهایی که سرخی رنگ پوستتان را بیشتر جلوه می‌دهد اجتناب کنید، رنگ هایی مثل طلایی، طلایی مایل به قرمز، و مسی. بلوند خاکستری و قهوه ای روشن برای پوست گرم شما بهترین انتخاب است.

افرادی که در کودکی رنگ موی بلوند و طلایی داشته‌اند، بهترین رنگ پوست گرمی دارد بلوند برنجی یا هایلایت تقریبا مناسب نیست. این افراد بهتر است از درجه‌ها و سایه‌های گرمتر استفاده کنند.

اگر رنگ مویتان قهوه‌ای است و می‌خواهید آن را به بلوند تغییر دهید، سعی کنید بلوند خیلی روشنی انتخاب نکنید. اگر میخواهید رنگ مو و پوست شما ضد و نقیض باشد به شکلی که هر دو رنگ خوب جلوه کند، هایلایت و لولایت برای شما مناسب است. به خاطر داشته باشید که برای چشمان سبز و قهوه ای، رنگ موی تیره بهتر است تا رنگ موی بلوند.

انواع رنگ مو
انواع رنگ مو

در مورد رنگ موی قرمز و شرابی هم باید گفت که تقریبا همه می‌توانند از آن استفاده کنند. مسئله مهم این است که درجه وسایه رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان بیشتری سازگاری را داشته باشد. خانم هایی که رنگ پوستی روشن یا صورتی رنگ دارند، رنگ موی قرمز و شرابی بیشتر از همه به آنها می آید.

رنگ کردن رنگ موی خاکستری به خاطر بافت زبری که دارد خیلی سخت است. اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقتی که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن تر باشد یا تقریبا با آن همرنگ باشد استفاده کنید. اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می شود چون باعث می شود موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.

برای آن دسته از افرادی که می خواهند رنگ مویشان را یکی دو پرده روشن‌تر یا تیره‌تر کنند یا سفیدی موهایشان را با رنگ بپوشانند، حتی می‌توانند خودشان در خانه موهایشان را رنگ کنند. اگر موهایتان قهوه‌ای روشن است، بلوند تیره مطمئنا خیلی به شما می‌آید. اگر می‌خواهید تغییر بیشتری در خودتان ایجاد کنید، بهتر این است که با یک متخصص آرایشگر در این رابطه مشورت کنید تا اینکه خودتان رنگ قهوه‌ای تیره موهایتان را یکدفعه بلوند روشن کنید.

رنگ مو قهوه‌ای روشن

فرمولاسیون رنگ قهوه‌ای روشن

یکی از رنگ‌های پرطرفدار در سالن‌های زیبایی، رنگ قهوه‌ای روشن است. در ادامه هم یکی از فرمولاسیون‌های این رنگ را در اختیار شما قرار می‌دهیم. 40 دقیقه بماند.

  • رنگ مو شماره 6 سری طبیعی: 50 میل
  • رنگ مو شماره 6 سری بلوند طلایی: 70 میل
  • واریاسیون طلایی: 5 سانت
  • اکسیدان 6 درصد یا شماره 2: یک و نیم تا دو برابر مقدار رنگ مو باشد.

 

نظر خود را درباره «روش انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره روش انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید