کد مطلب:  10286 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی خواننده عرب هیفا وهبی

بیوگرافی خواننده عرب هیفا وهبی

هیفا وهبی از یک پدر لبنانی شیعه، در یک شهر کوچک کشاورزی در جنوب لبنان زاده شد. برادر او در جریان حمله اسرائیل به جنوب لبنان در 1982 کشته شده بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

haifa-wehbe
haifa-wehbeهیفا وهبی خواننده، مدل و بازیگر لبنانی است که در دنیای عرب با برگزیده شدن در مقام دوم «دختر شایسته لبنان» به شهرت رسید و پس از آن با انتشار آلبوم هو الزمن خوانندگی را آغاز کرد.

تولد: 10 مارس 1976 ‏ کشور :لبنان شغل: خوانندگی (دهه 1990-تاکنون)،مدل (2002-تاکنون)،بازیگری (2007-تاکنون) سبک‌ها : پاپ عربی

haifa-wehbe(4)
haifa-wehbe(4)زندگی شخصی هیفا وهبی

هیفا وهبی از یک پدر لبنانی شیعه و مادر مصری، در یک شهر کوچک در جنوب لبنان زاده شد.برادر او در جریان حمله اسرائیل به جنوب لبنان در 1982 کشته شده بود. هیفا وهبی با گوش کردن به موسیقی‌های جاز و آر اند بی رشد کرد و در سنین بسیار پایین مدل شد و در سن 16 سالگی برنده عنوان «دختر شایسته جنوب لبنان» گردید. موفقیت بعدی هیفا در سال 1995 با دوم شدن او در مسابقات دختر شایسته کسب شد. اما پس از مدت کوتاهی مشخص شد که او ازدواج کرده و دختری به نام زینب (زازا) دارد، از این رو عنوان او بازپس گرفته شد و کار مدلی خود را ادامه داد.

تصویر او بر روی جلد بیش از 100 مجله قرار گرفته است. در سال 2006 او در میان لیست 50 تن از زیباترین‌های مجلهٔ پیپل درآمد. هیفا وهبی نخستین آلبوم خود را به نام هوالزمان منتشر ساخت، آلبومی موفق به شکرانهٔ ترانهٔ تکی اقول اهواک (می گم دوست دارم) شد.

آلبوم دوم هیفا وهبی بدی أعیش (می خوام زندگی کنم) در سال 2005 منتشر شد و به موفقیتی بالاتر از حد انتظار به دلیل تک آهنگ حیات قلبی رسید که پس از ترور سیاست‌مدار لبنانی رفیق حریری منتشر شد. آهنگی به همین نام درباره آزادی که از حقوق پایهٔ بشر بر شمرده شده‌است. آهنگ تکی بعدی او معروف‌ترین آهنگ وی تا حال به انا هیفا (من هیفام) است که آهنگ نوظهور او گردید.در سال 2006 نیز آهنگی به نام بوس الواوا را بیرون داد که آن هم فروش نسبتاً خوبی داشته‌است. هیفا وهبی در سال 2012 میلادی آلبوم ملکه الجمال و الکون را منتشر کرد این آلبوم پس از 24 ساعت انتشار از بین 200 آلبوم برتر رتبه ی 36 را کسب کند.

haifa-wehbe(6)
haifa-wehbe(6)haifa-wehbe(7)
haifa-wehbe(7)haifa-wehbe(3)
haifa-wehbe(3)haifa-wehbe1(2)
haifa-wehbe1(2)haifa-wehbe1(1)
haifa-wehbe1(1)haifa-wehbe1
haifa-wehbe1haifa-wehbe(1)
haifa-wehbe(1)haifa-wehbe(8)
haifa-wehbe(8)haifa-wehbe(5)
haifa-wehbe(5)haifa-wehbe(2)
haifa-wehbe(2) 
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی خواننده عرب هیفا وهبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی خواننده عرب هیفا وهبی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید