مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  49703 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد

استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 1300 بیمار دیالیزی در استان داریم، گفت: متاسفانه وضعیت مناسبی در حوزه دستگاه‌های دیالیز استان نداریم و در گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد - Guilan province needs 63 dialysis machines
استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد - Guilan province needs 63 dialysis machines
استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد - Guilan province needs 63 dialysis machines

به گزارش آسمونی : ارسلان سالاری عصر امروز در شورای اداری در سالن غدیر استانداری گیلان، با بیان اینکه در بخش‌های مختلف درمانی – آموزشی با توجه به شاخص‌های وزارتی جزء 10 استان آخر کشور هستیم، اظهار کرد: شش مرکز خصوصی با 62 دستگاه و 17 مرکز دولتی دیالیز با 194 دستگاه در استان داریم که مراکز خصوصی ظرفیت پذیرش 327 بیمار و مراکز دولتی ظرفیت پذیرش 947 بیمار را دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 1300 بیمار دیالیزی در استان داریم، افزود: با وجود این تعداد بیمار دیالیزی در استان، متاسفانه وضعیت مناسبی در حوزه دستگاه‌های دیالیز استان نداریم و توانستیم با پیگیری‌های مجدانه 20 دستگاه دیالیز را برای استان خریداری کنیم.وی ادامه داد: در گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز داریم که برآورد هزینه آنها 400 میلیارد تومان است و هزینه تخت نیز 700 میلیون تومان می‌شود. هزینه مصرف دارو بیماران دیالیزی در ماه یک میلیارد و 500 میلیون تومان است که برای نگهداری دستگاه‌های نیز به اعتباری حدود 500 میلیون تومان نیاز است.

سالاری ادامه داد: در سه بیمارستان مرکز استان هنوز دستگاه سی تی اسکن نداریم، اخیرا با پیگیری‌های صورت گرفته 10 دستگاه سی تی اسکن خریداری شده است.

در ادامه عظیم بلبل‌آبادی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به توجه کشورهای توسعه یافته به صرفه جویی در انرژی، اظهار کرد: کشور ما از منابع سوخت فسیلی مناسبی برخوردار است و خوشبختانه از منابع انرژی تجدیدپذیر خوبی برخوردار هستیم و حتی وزارت نیرو برای جذب سرمایه گذاران این حوزه، بسته‌های تشویقی خوبی را در نظر گرفته است.وی افزود: در ایران متاسفانه پنج برابر متوسط جهانی مصرف انرژی داریم، دلیل پایین بودن بهره وری انرژی کشور ارزان بودن منابع، به کار گیری فناوری‌های قدیمی، عدم استفاده کامل از منابع، فرهنگ‌سازی است.

بلبل‌آبادی با تاکید بر اینکه باید از انرژی برق بهینه استفاده کرد، تصریح کرد: افزایش مصرف انرژی با افزایش دما به همراه است که باعث افزایش گازهای آلاینده می‌شود از اینرو توجه دنیا به سمت انرژی خورشیدی و بادی معطوف شده است و سرمایه گذاری‌های بیشتر در بخش انرژی‌های تجدید پذیر است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استان گیلان به 63 دستگاه دیالیز نیاز دارد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید