کد مطلب:  32697 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید

هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید

با برگزاری قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا 2019، تیم ملی ایران رقبای خودش را در مرحله گروهی این رقابت‌ها شناخت....
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]
هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید
هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید


با برگزاری قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیا 2019، تیم ملی ایران رقبای خودش را در مرحله گروهی این رقابت‌ها شناخت. تیم‌های هم‌گروه ایران در سال‌های اخیر شرایط خوبی نداشتند و به نظر نمی‌رسد ایران برای صعود از گروه خود به عنوان صدرنشین مشکل خاصی داشته باشد.

به گزارش ورزشی آسمونی ، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های 2019 امارات هم‌گروه با تیم‌های عراق، ویتنام و یمن در گروه D این رقابت‌ها قرار گرفته است. ایران که برای قهرمانی در این رقابت‌ها خواهد جنگید، در گروهی قرار گرفته که به جز عراق، دو تیم دیگر یعنی ویتنام و یمن تقریبا ناشناخته محسوب می‌شوند.

در این گزارش به معرفی سه تیم عراق، ویتنام و یمن پرداخته‌ایم؛ تیم‌هایی که در سال‌های اخیر شرایط مساعدی نداشتند و به نظر می‌رسد نمی‌توانند برای تیم ملی ایران مشکل‌ساز شوند.

group-iran-in-the-asian-cup
group-iran-in-the-asian-cup

عراق

لقب: شیرهای بین‌النهرین

تیم ملی فوتبال عراق که قهرمانی در جام‌ملت‌های 2009 را در کارنامه خود دارد و تا به حال 8 مرتبه در این رقابت‌ها حضور داشته است. این تیم در حال حاضر با قرار گرفتن در رده 88 رنکینگ فیفا و چهاردهم آسیا قرار گرفته است. عراق در بین تیم‌های آسیایی پایین‌تر از تیم‌هایی مانند قرقیزستان، فلسطین و عمان قرار دارد. هدایت تیم ملی عراق در حال حاضر بر عهده بسیم قاسم عراقی است. در بین بازیکنانی که قاسم در یک سال گذشته به تیم ملی عراق دعوت کرده 12 بازیکن لژیونر حضور دارد. این بازیکنان در کشورهای ایران، ایتالیا، دانمارک، انگلیس، عربستان، آمریکا، قطر، سوئد و اردن توپ می‌زنند. در بین این بازیکنان بشار رسن در پرسپولیس، علی عدنان در اودینزه ایتالیا و بروا نوری در اوسترشوندز سوئد حضور دارند.

باتجربه‌ترین و بهترین گل‌زن عراق علا عبدالزهرا بازیکن 30 ساله این تیم است که در 114 بازی ملی، 15 گل به ثمر رسانده است. این بازیکن سابقه حضور در لیگ ایران را دارد و برای تراکتورسازی به میدان رفته است. نقطه اشتراک دیگر عبدالزهرا و ایران، جنجال دوپینگ او در جام ملت‌های پیشین باعث شد تا تیم ملی با وجود شکست مقابل عراق در ضربات پنالتی به حضور در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های 2015 امیدوار شود.

نتایج سه دیدار اخیر این تیم به شرح زیر است:

عربستان یک – عراق 4 (دیدار دوستانه)

قطر 3 – عراق 2 (تورنمنت دوستانه)

سوریه یک – عراق یک (تورنمنت دوستانه)

هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید
هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید

ویتنام

لقب: اژدهاهای طلایی

ویتنامی‌ها تنها در سال 2007 که به همراه مالزی، اندونزی و تایلند میزبان بازی‌ها بودند در جام ملت‌های آسیا حضور داشتند و در آن سال توانستند به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها برسند. این تیم در حال حاضر در رده 103 رنکینگ فیفا و 17 آسیا قرار گرفته است. هدایت تیم ملی ویتنام برعهده پارک هان سئو اهل کره‌جنوبی است. تمامی بازیکنان حاضر در ترکیب ویتنام در تیم‌های داخلی توپ می‌زنند و این هیچ بازیکن لژیونری ندارد. بهترین بازیکن این تیم نگوین وان کویت با 50 بازی و 13 گل ملی است که در حال حاضر عضو تیم‌ها نویی ویتنام است.

ویتنام در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات در گروه C همراه با تیم‌های اردن، افغانستان و کامبوج قرار داشت که با 10 امتیاز، پایین‌تر از اردن 12 امتیازی قرار گرفت.

نتایج سه دیدار اخیر این تیم به شرح زیر است:

کامبوج صفر – ویتنام 5 (انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات)

افغانستان صفر – ویتنام صفر (انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات)

ویتنام یک – اردن یک (انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات)group-iran-in-the-asian-cup
group-iran-in-the-asian-cup

یمن

لقب: شیاطین سرخ

جام ملت‌های امارات، نخستین تجربه یمنی‌ها در این رقابت‌هاست. یمن که در سال‌های اخیر درگیر جنگ بوده در آخرین رنکینگ فیفا در رده 125 و 25 آسیا قرار گرفته است. لیگ فوتبال یمن در چهار سال گذشته به خاطر جنگ تعطیل شده و آخرین دوره‌ آن به فصل 2014-2013 بازمی‌گردد.

سرمربی تیم ملی یمن، آبراهام مبراتو اهل اتیوپی است که از ابتدای سال 2016 هدایت این تیم را برعهده دارد. سرمربی اهل اتیوپی یمن در آخرین لیستی که به این تیم دعوت کرده، 13 بازیکنش عضو تیم‌های یمنی بودند که با توجه به تعطیلی لیگ این کشور به عبارتی بدون تیم محسوب می‌شدند. همچنین 9 بازیکن هم لژیونر هستند که بیشتر در لیگ قطر توپ می‌زنند.

علا الساسی کاپیتان یمنی‌هاست که در 63 بازی، 8 گل ملی برای این تیم به ثمر رسانده است. او در حال حاضر عضو السیلیه قطر است.

یمن در مرحله انتخابی جام ملت‌های 2019 امارات در گروه F با فیلیپین، تاجیکستان و نپال هم‌گروه بود که در نهایت با 10 امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

نتایج سه دیدار اخیر این تیم به شرح زیر است:

یمن 2 – نپال یک؛ انتخابی جام ملت‌های آسیا 2019 امارات

عراق 3 – یمن صفر؛ جام خلیج (فارس)

یمن صفر – بحرین یک؛ جام خلیج (فارس)

منبع: ISNA
: برای دریافت مشاوره درباره هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «هم‌گروه‌های ایران در جام ملت‌های آسیا را بیشتر بشناسید» در کادر زیر بنویسید :

7 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید