کد مطلب:  10091 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آتش سوزی بزرگ در مشهد جان 137 زائر را در معرض خطر قرار داد

آتش سوزی بزرگ در مشهد جان 137 زائر را در معرض خطر قرار داد

1394/3/17 آتش سوزي مهيب در يکي از هتل آپارتمان هاي شهر مشهد صبح امروز تعداد 137 زائر را در ميان شعله هاي آتش و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

great-fire-in-mashhad
great-fire-in-mashhad

1394/3/17

 آتش سوزی مهیب در یکی از هتل آپارتمان های شهر مشهد صبح امروز تعداد 137 زائر را در میان شعله های آتش و دودگرفتار کرد که با اقدام به موقع آتشنشانان تمامی محاصره شدگان نجات یافتند.
به گزارش آسمونی ، یک واحد مجموعه اقامتی و پذیرایی مقارن ساعت 6.30 دقیقه بامداد امروز واقع در خیابان طبرسی مشهد دچار آتش سوزی شد که به واسطه این حادثه افزون بر 137 زائر و پرسنل این مرکز اقامتی به دلیل زبانه های اتش و دود متصاعد شده به محاصره درآمدند.
زبانه های اتش در این هتل آپارتمان صبح امروز موجب شد تا عملیات امداد و نجات بیش از 2 ساعت به طول بیانجامد و تعداد 60 آتش نشان در این عملیات حضور پیدا کنند.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در همین رابطه و در تشریح جزئیات این حادثه گفت: طبقه همکف این مجموعه اقامتی دو طبقه صبح امروز دچار حریق شد که اتش یه دلیل وجود مواد قابل اشتعال به سرعت سایر نقاط این هتل آپارتمان را فرا گرفت.
آتشپاد مسعود ظهوریان کانون این آتش سوزی را رختکن این هتل آپارتمان و در طبقه همکف عنوان کرد و افزود: در این عملیات گروه های اعزام شده بی درنگ به 2 گروه تقسیم شدند و یک گروه نسبت به اطفای حریق و گروه دوم نیز به انتقال زائران به بیرون از هتل و همچنین عملیات تهویه دود از محیط اقدام کردند.
وی بیان کرد: نیروهای امداد و نجات این سازمان در این عملیات تعداد 137 نفر از مسافران این هتل آپارتمان را که در طبقات بالاتر گرفتار شده بودند با استفاده از دستگاه های تنفسی و نردبان از طریق پشت بام، پنجره و درب ورودی به محل امن منتقل کردند.
وی اظهار کرد: در این حادثه که مقارن ساعت 6:40 دقیقه صبح توسط سامانه 125 علام شد توسط ستاد فرماندهی آتش نشانی بلافاصله 60 آتش نشان از 11 ایستگاه به همراه 21 دستگاه خودرو اطفاء حریق به محل حادثه اعزام شدند.
ظهوریان گفت: با حضور به موقع آتشنشانان در حالی که شعله های آتش از طریق راه پله ها تا طبقات فوقانی در حال سرایت بود و همچنین دود بسیار سنگینی فضای مجموعه را در برگرفته بود اما با تلاشی بی وقفه و دوساعته ایت آتش سوزی مهر شد.
معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در بر نداشت.

: برای دریافت مشاوره درباره آتش سوزی بزرگ در مشهد جان 137 زائر را در معرض خطر قرار داد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آتش سوزی بزرگ در مشهد جان 137 زائر را در معرض خطر قرار داد» در کادر زیر بنویسید :

4 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید