مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  3747 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ویژگی های یک مانیتور خوب !

ویژگی های یک مانیتور خوب !

 انتخاب يک نمايشگر در آخرين مراحل انتخاب يک رايانه صورت مي‌گيرد چرا که اين قطعه، بر هيچ قطعه ديگري تاثير...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مانیتور مناسب و خوب

انتخاب یک نمایشگر در آخرین مراحل انتخاب یک رایانه صورت می‌گیرد چرا که این قطعه، بر هیچ قطعه دیگری تاثیر نمی‌گذارد و از آن‌جا که همیشه می‌توان آن‌را تعویض کرد، در لحظه می‌تواند هزینه را کاهش دهد یعنی شما با نگاه کردن به جیبتان، قطعات دیگر را خوب انتخاب کرده و نمایشگر را متوسط یا ارزان‌قیمت انتخاب می‌کنید تا در مجموع، قیمت رایانه متعادل‌تر شود.نمایشگر از آن دسته قطعاتی است که خوبی و بدی آن، نسبت به مدل‌های مختلف آن شناخته می‌شود. چه بسا اگر شما برای مدت‌ها از یک نمایشگر معمولی که به‌درستی کار می‌کند استفاده کنید، به‌ندرت از بد بودن آن گلایه خواهید کرد.

ویژگی های یک مانیتور خوب

ویژگی های یک مانیتور خوب !
ویژگی های یک مانیتور خوب !
رزولوشن یا وضوح تصویر، حاصل همکاری یک فیلم، بازی یا خروجی گرافیکی با رزولوشن بالا، یک کارت‌گرافیکی خوب که بتواند خروجی را با رزولوشن بالا تولید کند، یک واسط یا کابل مناسب برای اتصال کارت‌گرافیک به نمایشگر و یک نمایشگر با رزولوشن بالاست.خروجی، تنها در صورتی رزولوشن بالایی خواهد داشت که همه این زنجیره تکمیل شده باشند.نمایشگرهای امروزی از لحاظ رزولوشن به 2 دسته Full HD‌‌ و غیر Full HD تقسیم می‌شوند.
 
Full HD می‌تواند تصاویری با حداکثر رزولوشن 1920x1080 پیکسل را نمایش دهد. باز هم تاکید می‌کنیم که می‌تواند نه این‌که لزوما این‌کار را انجام می‌دهد! این انتخاب یک انتخاب خوب است، به شرطی که شما شرایط را برای به‌کارگیری این توانمندی آماده کرده باشید.
اگر کارت‌گرافیک شما خروجی HD نداشته باشد، این توانایی به‌کار گرفته نمی‌شود.
 
اگر کارت‌گرافیک و نمایشگر شما به‌طور هم‌زمان قادر به تولید و نمایش خروجی Full HD هستند، شما باید از یک کابل HDMI برای اتصال این 2 به یکدیگر استفاده کنید، در غیر این‌صورت، داشتن یک نمایشگر با توان رزولوشن بالا، نه تنها باعث افزایش کیفیت نمی‌شود بلکه باعث افت آن نیز خواهد شد.
برای روشن شدن این موضوع، یک عکس با رزولوشن پایین را با گوشی تلفن‌همراه خود نگاه کنید اما همین که این تصویر در نمایشگر رایانه نمایش داده ‌شود، ایرادهای آن نمایان خواهد شد.
 
یک نمایشگر با توان خروجی بالا که ورودی خوبی دریافت نمی‌کند، تنها ایرادهای تصویر را نمایان‌تر می‌کند.
یک فیلم که روی CDهای معمولی و با پسوند Dat ذخیره شده است، در تلویزیون‌های قدیمی یک معجزه بود اما در نمایشگرهای جدید، یک افتضاح است!
تصاویر کم‌کیفیت در یک نمایشگر Full HD 17 اینچی شاید در حد قابل قبولی باشند اما در یک نمایشگر Full HD 32 اینچی، بسیار بدتر به‌نظر می‌رسند. نمود واقعی این ادعا را می‌توان در تلویزیون‌های باریک و مسطح امروزی دریافت.
 
این تلویزیون‌ها خوب هستند اما همگی به یک دستگاه تلویزیون دیجیتال نیازمندند تا ورودی تلویزیون را ارتقا دهند. در صورتی‌که ورودی این تلویزیون‌ها به‌وسیله آنتن‌های معمولی تامین شود، تصویر تلویزیون پیشرفته شما، از یک تلویزیون محدب قدیمی هم بدتر خواهد بود.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ویژگی های یک مانیتور خوب ! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ویژگی های یک مانیتور خوب !» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید