کد مطلب:  2862  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
قیمت طلا بالا رفت

قیمت طلا بالا رفت

  1391/08/20 آسمونی به نقل از دنیای اقتصاد: در پی پیروزی اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و افزایش ارزش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

1391/08/20

آسمونی به نقل از دنیای اقتصاد: در پی پیروزی اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و افزایش ارزش دلار، اونس جهانی طلا با تغییر جزئی نسبت به روز گذشته در محدوده 1731 دلار در هر اونس مبادله شود.

به گزارش رویترز، پیروزی اوباما در انتخابات موجب رشد 40 دلاری بهای جهانی طلا در روز گذشته شد؛ اما اکنون توجه سرمایه‌گذاران به مشکلات مالی آمریکا که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به شمار می‌آید، معطوف شده است. این مشکلات شامل 600 میلیارد دلار افزایش مالیات و کاهش هزینه‌ها است که از سال 2013 میلادی آغاز خواهد شد و رکود اقتصادی را دوباره به این کشور باز خواهد گرداند. بر اساس این گزارش، نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به مشکلات مالی آمریکا موجب خواهد شد این افراد خرید طلا را به عنوان پناهگاهی امن برای سرمایه‌گذاری بدانند؛ اما افزایش ارزش دلار منجر به کنار کشیدن سرمایه‌گذاران از بازار طلا خواهد شد. این گزارش می‌افزاید: «جرمی فریزن» تحلیلگر کالاهای اقتصادی در هنگ‌کنگ اظهار کرد: دلار به عنوان یک شاخص خطر جهانی به شمار می‌آید که این خطر کشور آمریکا را تهدید می‌کند. تحلیل تکنیکال ونگ تائو تحلیلگر اقتصادی رویترز در گزارش طلا، نشانگر این موضوع است که روند بهای جهانی طلا امروز در محدوده 1702 تا 1734 دلار ثابت باقی خواهد ماند.

سرمایه‌گذاران در انتظار نتایج نشست سیاسی بانک مرکزی هستند. به عقیده کارشناسان، این بانک نرخ بهره بانکی را بدون تغییر حفظ خواهد کرد. بهای جهانی طلا روز پنج‌شنبه با نزدیک 15 دلار پرش در ساعت کاری پایان معاملات در بازار نیوریوک و آغاز به کار بازارهای آسیایی به 1730 دلار رسید. یکی از دلایل افزایش قیمت طلا نزدیک شدن به موعد برگزاری جشنواره دیوالی در هندوستان است. دیوالی یک جشنواره پنج روزه هندوها است که در سراسر هند اجرا می‌شود و تاریخ اجری آن به زمان‌های پیش از تاریخ بازمی‌گردد.

این جشنواره پنج روزه بر اساس گاهشماری هندی، در روز پانزدهم کارتیکا آغاز می‌شود. از آنجا که محاسبه ماه‌های هندی، قمری است، تاریخ دیوالی در تقویم‌های دیگر متغیر است. جشنواره دیوالی امسال از روز 21 آبان آغاز می‌شود و 5 روز ادامه خواهد داشت. همزمان با برگزاری این جشن قیمت طلا به‌دلیل افزایش تقاضا در هندوستان معمولا روند افزایشی می‌یابد. تداوم بحران در اروپا و بهبود وضعیت صندوق‌های قابل معامله در بازارهای مالی از دلایل اعلام شده برای بهبود بهای اونس است. در بازار داخلی نیز بهای سکه با افت روبه‌رو شد. بر اساس گزارش سایت بینا، قیمت سکه روز پنج‌شنبه یک میلیون و 242 هزار تومان اعلام شد.نیم سکه 621 هزار تومان قیمت خورد و قیمت ربع 313 هزار تومان تعیین شد.گرم طلای 18 عیار نیز کمی بیشتر از 125 هزار و 500 تومان فروش رفت.

: برای دریافت مشاوره درباره قیمت طلا بالا رفت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «قیمت طلا بالا رفت» در کادر زیر بنویسید :

2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید