کد مطلب:  45186 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی

معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی

منظور از تعریف رشته مهارتی طلا و جواهرسازی، تربیت نیروی انسانی کارآمدی است که بتواند قسمتی از نیازهای هرم شغلی صنعت طلا و جواهر را در بخش نیروی کار ماهر تأمین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

رشته طلا و جواهرسازی یکی از رشته‌های زمینه هنر از شاخه کاردانش است که علاوه بر داشتن دروس عمومی و پایه، دارای دروس مهارتی متنوعی است و فراگیران اصول و مبانی لازم را برای ورود به این رشته و گرایش‌های تخصصی مربوطه را کسب می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با آموزشگاه های طلا و جواهر سازی این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که اطلاعات مفیدی در همین مورد تهیه کرده ایم.

معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی
معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی
 

معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی

*سطح آموزشی مهارت‌های

منظور از تعریف رشته مهارتی طلا و جواهرسازی، تربیت نیروی انسانی کارآمدی است که بتواند قسمتی از نیازهای هرم شغلی صنعت طلا و جواهر را در بخش نیروی کار ماهر تأمین کند و کمبود محسوسی را که در این زمینه در کشور وجود دارد جبران کند.

تحقق این امر از طریق برنامه‌ریزی خاصی که منجر به توانمندسازی هنرجویان از طریق گذراندن دروس تخصصی علمی و عملی طلا و جواهرسازی می‌شود کاملاً امکان‌پذیر خواهد بود.

فارغ‌التحصیلان این رشته بر اساس آموزش‌هایی که دریافت می‌کنند قابلیت اجرای تمامی مراحل طراحی قالب‌های مومی، ریخته‌گری فلزات قیمتی، ملیله‌سازی نقره، طلا و جواهرسازی، مدل‌سازی فلزات قیمتی، جواهرسازی مهره‌ای و فروشندگی طلا و جواهر را دارند.

همچنین فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند عملیات تکمیلی شستشو، تعمیرکاری، جداسازی قطعه ریخته‌گری شده و صیقل‌کار را به خوبی انجام دهند.

* آینده تحصیلی و شغلی

توانایی ساخت تمام مصنوعات طلا و جواهر بر اساس مدل‌های موجود و سفارشات دریافت شده، برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت بر فعالیت‌های تولیدی در کارگاه‌های ساخت مصنوعات طلا و جواهر، سازنده قالب‌های مومی، ریخته‌گر فلزات قیمتی، ملیله‌ساز نقره، مدل‌ساز فلزات قیمتی، جواهرساز مهره‌ای، مخراج‌کاری بر روی فلزات قیمتی، فروشنده طلا و جواهر.

هدف از طراحی رشته‌های کاردانش تأمین نیاز بازار کار و نیروی کار ماهر است و فارغ‌التحصیلان این رشته مستقیماً می‌توانند وارد بازار کار شوند، اما اگر دانش‌آموختگان این رشته تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، پس از اخذ دیپلم حرفه‌ای می‌توانند برای ادامه تحصیل در رشته ساخت طلا و جواهرسازی، هنرهای تجسمی و... در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و علمی کاربردی ادامه تحصیل دهند.

* ساعت آموزش

رشته «طلا و جواهرسازی» دارای 108 ساعت آموزش است که شامل 42 ساعت دروس عمومی، 2 ساعت شایستگی‌های پایه، 53 ساعت شایستگی‌های فنی، 2 ساعت شایستگی‌های کارگاهی و 9 ساعت شایستگی‌های غیرفنی است.

استاندارد مهارت و درس این رشته شامل «شیمی متشکل از 2 واحد نظری»، «سازنده قالب‌های مومی متشکل از 2 واحد نظری و 3 واحد عملی»، «ریخته‌گری فلزات قیمتی متشکل از یک واحد نظری و یک واحد عملی»، «ملیله‌سازی نقره متشکل از یک واحد نظری و 3 واحد عملی»، «طلا و جواهرسازی متشکل از 3 واحد نظری و 8 واحد عملی»، «مدل‌ساز فلزات قیمتی متشکل از یک واحد نظری و یک واحد عملی»، «جواهرسازی مهره‌ای متشکل از 2 واحد نظری و 2 واحد عملی»، «مخارج کار، قلم‌زن و جواهرنشان بر روی فلزات قیمتی متشکل از 2 واحد نظری و 3 واحد عملی»، «فروشندگی طلا و جواهر متشکل از 2 واحد نظری و 2 واحد عملی» و «کارورزی متشکل از 4 واحد عملی» است.

معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی
معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی

معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی

تعمیرات طلا افشار

نشانی : ایران، تهران، منطقه 1-تجریش، بازار تجریش، پاساژ نوروزی، طبقه زیرهمکف پلاک: 3

تلفن : 22705515___09195085523

تعمیرات بدل ، نقره فضی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-15 خرداد ، کوچه تیکه دولت پلاک 1

آبکاری طلا قاسمی

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-15 خرداد ، وچه تیکه دولت ، پلاک28

مخراجکاری الیاسیان

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-15 خرداد ، کوچه تیکه دولت ، پلاک 22

نیک طلا

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-خیابان 15 خرداد ، روبروی بازار بزرگ ، کوچه تکیه دولت ، پاساژ اعتضادی ، طبقه سوم ، پلاک 45

جعفری

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-15 خرداد ، کوچه تیکه دولت ، پاساژ اعتضادی ، پلاک 3

آبکاری گل بابا

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-خیابان 15 خرداد ، روبروی بازار گرد ها ، کوچه تکیه دولت ، پاساژ اعتضادی ، طبقه دوم ، پلاک 25

تعمیرات طلاو نقره

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-15 خرداد ، کوچه تیکه دولت ، پلاک 10

گرانبهای منصوری

نشانی : ایران، تهران، منطقه 12-خیابان 15 خرداد ، روبروی بازار بزرگ ، کوچه تکیه دولت ، پاساژ اعتضادی ، طبقه سئم ، پلاک 46

گالری حساس

نشانی : ایران، تهران، منطقه 2-گیشا، جواد فاضل غربی، پاساژ نصر نوین، ورودی B10، پلاک: 615/5

تلفن : 88288512___09123961589

جواهری نصراله نیک دل

نشانی : ایران، تهران، منطقه 7-میدان هفت تیر، خ قائم مقام فراهانی، خ مشاهیر، پلاک21

تلفن : 88834393___09192981054

طلاسازی باغچه کرد محله

نشانی : ایران، تهران، منطقه 1-تجریش، بازار تجریش، پاساژ سامعی طبقه زیرهمکف پلاک: 45

تلفن : 22742185___09126964650

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی آموزشگاه های طلا و جواهر سازی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید