کد مطلب: 55345 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آمار جهانیِ همه‌گیری کووید 19 : تعدا مبتلایان به 24 میلیون نفر نزدیک شد

آمار جهانیِ همه‌گیری کووید 19 : تعدا مبتلایان به 24 میلیون نفر نزدیک شد

شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۳ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۶۹۳ نفر رسیده و مرگ ۸۱۷ هزار و ۵ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. همچنین بنا بر تازه‌ترین آمارها ۱۶ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۳۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

در میان شش میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۵۲ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۵۷۲ هزار و ۴۳۴ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۱ هزار و ۷۱۸ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۷ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۴۱ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۶ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۳۶ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۱۷ هزار و ۵ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از ۵.۹ میلیون مبتلا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای سه میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده‌اند.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

  1. آمریکا پنج میلیون و ۹۱۵ هزار و ۶۳۰ مبتلا، ۱۸۱ هزار و ۱۱۴ قربانی
  2. برزیل سه میلیون و ۶۲۷ هزار و ۲۱۷ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۴۵۱ قربانی
  3. هند سه میلیون و ۱۶۷ هزار و ۳۲۳ مبتلا، ۵۸ هزار و ۵۴۶ قربانی
  4. روسیه ۹۶۱ هزار و ۴۹۳ مبتلا، ۱۶ هزار و ۴۴۸ قربانی
  5. آفریقای جنوبی ۶۱۱ هزار و ۴۵۰ مبتلا، ۱۳ هزار و ۱۵۹ قربانی
  6. پرو ۶۰۰ هزار و ۴۳۸ مبتلا، ۲۷ هزار و ۸۱۳ قربانی
  7. مکزیک ۵۶۳ هزار و ۷۰۵ مبتلا، ۶۰ هزار و ۸۰۰ قربانی
  8. کلمبیا ۵۵۱ هزار و ۶۹۶ مبتلا، ۱۷ هزار و ۶۱۲ قربانی
  9. اسپانیا ۴۲۰ هزار و ۸۰۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۸۷۲ قربانی
  10. شیلی ۳۹۹ هزار و ۵۶۸ مبتلا، ۱۰ هزار و ۹۱۶ قربانی

پس از آن ایران با ۳۶۱ هزار و ۱۵۰ مبتلا و ۲۰ هزار و ۷۷۶ قربانی کرونا در رتبه یازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته است.

سپس کشورهای آرژانتین با ۳۵۰ هزار و ۸۶۷ مبتلا، انگلیس با ۳۲۶ هزار و ۶۱۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۰۸ هزار و ۶۵۴ مبتلا، بنگلادش با ۲۹۷ هزار و ۸۳ مبتلا، پاکستان با ۲۹۳ هزار و ۲۶۱ مبتلا، ایتالیا با ۲۶۰ هزار و ۲۹۸ مبتلا، ترکیه با ۲۵۹ هزار و ۶۹۲ مبتلا، فرانسه با ۲۴۴ هزار و ۸۵۴ مبتلا، آلمان با ۲۳۶ هزار و ۱۱۷ مبتلا، عراق با ۲۰۷ هزار و ۹۸۵ مبتلا، فیلیپین با ۱۹۴ هزار و ۲۵۲ مبتلا، اندونزی با ۱۵۵ هزار و ۴۱۲ مبتلا، کانادا با ۱۲۵ هزار و ۶۴۷ مبتلا، قطر با ۱۱۷ هزار و ۲۶۶، بولیوی با ۱۱۰ هزار و ۱۴۸ مبتلا، اکوادور با ۱۰۸ هزار و ۲۸۹ مبتلا، اوکراین با ۱۰۶ هزار و ۷۵۴ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۴ هزار ۹۰۲ مبتلا و سرزمین های اشغالی با ۱۰۴ هزار و ۴۷۲ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «آمار جهانیِ همه‌گیری کووید 19 : تعدا مبتلایان به 24 میلیون نفر نزدیک شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?