کد مطلب: 57708 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گیری چوگو؛ رسم ژاپنی ها در روز عشق و اجبار در کادو دادن به همکاران

گیری چوگو؛ رسم ژاپنی ها در روز عشق و اجبار در کادو دادن به همکاران

برخی در ژاپن نگرانند که سنت «گیری چوگو» نابود شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کشورهای مختلف جهان، بمناسبت روز عشق مراسم و سنت های جالبی دارند ولی روز عشق در ژاپن کمی متفاوت است.

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز، «گیری چوگو» سنتی در ژاپن است که طبق آن زنان در این کشور باید در روز عشق به همکاران مرد خود شکلات و گل هدیه بدهند، حتی اگر هیچ رابطه عاطفی یا عاشقانه‌ای هم بین افراد برقرار نباشد. البته این روند یکطرفه نیست و مردان هم باید در مقابل روز 14 ماه مارس به زنان همکار خود هدیه بدهند.

این سنت که ریشه آن به اوایل دهه پنجاه میلادی باز می‌گردد باعث شده تا تحرکی در بازارهای این کشور ایجاد شود و افراد در این دو روز خریدهای بیشتری داشته باشند.

اما در سال‌های اخیر جنبش‌های مختلفی علیه این سنت در ژاپن به راه افتاده و افراد خواهان برچیده شدن هدیه دادن‌های اجباری شده‌اند.

پس از شیوع ویروس کرونا، فروشنده‌های شکلات در ژاپن می‌گویند به دلیل اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا تعداد مشتری‌ها را به شدت کاهش داده و حتی سبب کم شدن دکه‌های فروش شکلات در این کشور گردیده است.

نتایج یک نظرسنجی که سوی یک موسسه تحقیقاتی در توکیو انجام شده نشان می‌دهد که در سال 2010 حدود 57 درصد زنان و مردان هدیه روز عشق دریافت کرده و یا داده‌اند. این در حالیست که این عدد در سال 2020 به 44 درصد کاهش یافته است.

با این حال برخی در ژاپن نگرانند که سنت «گیری چوگو» نابود شود. این گروه معتقدند صرف نظر از اینکه این هدیه با چه نیتی داده می‌شود این سنت به بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم ژاپنی تبدیل شده و نباید اجازه داد نابود شود.

 

ثبت نظر درباره «گیری چوگو؛ رسم ژاپنی ها در روز عشق و اجبار در کادو دادن به همکاران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 8 = ?