کد مطلب:  7492 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی قاسم رضایی

بیوگرافی قاسم رضایی

نام و نام خانوادگی : قاسم غلامرضا رضایی متولد : 27 مرداد 1364 سمت : کشتی گیر لقب : ببر آمل   زندگی قاسم...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ghasem-rezaei-2
ghasem-rezaei-2

نام و نام خانوادگی : قاسم غلامرضا رضایی

متولد : 27 مرداد 1364

سمت : کشتی گیر

لقب : ببر آمل

 

زندگی

قاسم غلامرضا رضایی کشتی‌گیر ایرانی، قهرمان و برنده مدال طلای المپیک لندن در وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی است. رضایی علاوه بر المپیک لندن در مسابقات المپیک پکن نیز شرکت کرده بود وی در سال 2007 برنده مدال برنز مسابقات جهانی شد.

 

فیلا در گزارشی او را به عنوان فردی قدرتمند و پر امید معرفی نمود و او را در رزومه برجسته ترین کشتی گیران سال 2013 جهان قرار داد.

 

آغاز کشتی

قاسم رضایی کشتی را در سال 1999 در آمل زیر نظر سعید شیرزاد آغاز نمود و اولین مسابقه حرفه ای و بین المللی خود را در سال 2004 انجام داد.

ghasem-rezaei-3
ghasem-rezaei-3

المپیک تابستانی لندن 2012

قاسم رضایی پس از مسابقات جهانی با دعوت آذربایجانی ها ابتدا قرار بود برای تیم ملی آذربایجان کشتی بگیرد اما از این موضوع منصرف شد و به تیم ملی ایران توسط بنا دعوت شد و با تمرینات عالی توانست در ترکیب تیم ملی ایران جای بگیرد. رضایی در ابتدا در المپیک لندن استراحت داشت و در اولین مسابقه خود توانست جنک ایلدم از ترکیه را با نتیجه سه بر یک شکست دهد و به مرحله بعدی صعود کند ، در مرحله بعدی ، او با آرتور الکسانیان ارمنستانی به مبارزه پرداخت که در پایان با نتیجه سه بر صفر پیروز این مسابقه شد و به جمع چهار تیم برتر این دوره از مسابقات پیوست ، در نیمه نهایی این مسابقات نیز با یونیور استرادا فالکون از کوبا مسابقه داد و باز هم با راحتی توانست سه بر صفر این حریف کوبایی خود را از پیش رو بردارد و با اقتدار به فینال این دوره از مسابقات برسد. وی در فینال این دوره از مسابقات المپیک توانست با نتیجه سه بر صفر و مقتدرانه رستم توتروف روس را شکست دهد و سومین مدال طلای ایران را در کشتی فرنگی به دست آورد.

 

کمک به زلزله‌زدگان اهر، هریس و ورزقان

وی بعد از وقوع زلزله اهر، هریس و ورزقان مدال طلای المپیک لندن خود را به زلزله‌زدگان تقدیم نمود. وی در این زمینه گفته بود که این مدال را نتیجه دعای بسیاری از زلزله‌زدگان می‌داند، در ادامه قاسم رضایی به دیدار مردم ورزقان رفت. در دوازدهمین همایش تجلیل از ورزشکاران جوانمرد هم، زمانی که مجری مراسم قاسم رضایی را به روی سن فرا خواند تا مورد تجلیل قرار بگیرد، رضایی در اقدامی جوانمردانه جایزه ویژه خود را به زلزله‌زدگان آذربایجان‌ شرقی بخشید.

ghasem-rezaei-1
ghasem-rezaei-1

 افتخارات قاسم غلامرضا رضایی 

مدال برنز مسابقات جهانی 2014 ازبکستان در وزن 98 کیلوگرم

مدال طلای المپیک 2012 لندن در وزن 96 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات جهانی سال 2007 در وزن 96 کیلوگرم

ghasem-rezaei-5
ghasem-rezaei-5

مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا سال 2008 ججو در وزن 96 کیلوگرم

مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا سال 2007 بیشکک در وزن 96 کیلوگرم

مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا سال 2006 آلماآتی در وزن 84 کیلوگرم

 

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی قاسم رضایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی قاسم رضایی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید