کد مطلب:  58325 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اطلاع‌رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار + جزئیات

اطلاع‌رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار + جزئیات

به محض تامین واکسن، اقدامات مربوط به تزریق آن بر اساس اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون برای تمام جمعیت صورت خواهد گرفت.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بزودی از سوی وزارت بهداشت، فراخوان تزریق واکسن کرونا خواهد شد.

به گزارش آسمونی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: فراخوان تزریق واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت خواهد بود؛ افرادی که پرونده الکترونیک سلامت ندارند با مراجعه به نزدیکترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

دکتر جعفر صادق تبریزی با تاکید مجدد بر اینکه پیامی که در شبکه‌های مجازی مبنی بر ثبت نام برای دریافت واکسن کرونا دست به دست می‌شود جعلی است، گفت: این کار یک شیطنت است و چنین پیامی از سوی وزارت بهداشت نبوده است. آدرسی که اعلام شده است مربوط به پرونده الکترونیک سلامت است که تنها پزشکان، مراقبین سلامت و بهورزان به آن دسترسی دارند و پس از ارائه خدمت به مردم آن را در پرونده درج می‌کنند. نام کاربری و کد ورود به سایت به هیچ کس داده نمی‌شود.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت افزود: بررسی‌های بیشتر در حال انجام است تا با شناسایی عاملان این اتفاق، برخورد‌های لازم با آن‌ها صورت گیرد.

نحوه فراخوان از طریق رسانه‌های جمعی بویژه صدا و سیما خواهد بود که اطلاع‌رسانی شود چه گروه سنی در چه بازه زمانی برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

اطلاع‌رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار + جزئیات
اطلاع‌رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار + جزئیات

فراخوان تزریق واکسن کرونا

دکتر تبریزی درباره افرادی که قرار است بر اساس اولویت‌بندی سند ملی واکسیناسیون طی هفته‌های آینده تزریق واکسن داشته باشند، اظهار کرد: این افراد یا در سامانه‌های سطح اول پرونده الکترونیک دارند و یا ندارند.

اکنون بیش از 85 درصد افراد پرونده الکترونیک سلامت دارند و در طول زمان شیوع کووید19 با آن‌ها تماس گرفته شده و مورد غربالگری تلفنی قرار گرفتند یا توصیه‌های لازم برای عدم ابتلا به بیماری به آن‌ها شده است.

اما افرادی که فاقد پرونده الکترونیک سلامت هستند می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت محل سکونت خود، در مدت زمانی کوتاه (15 دقیقه) اقدام به تشکیل این پرونده کنند.

مدرک برای ثبت نام پرونده الکترونیک سلامت

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: تنها مدرک مورد نیاز برای ثبت نام پرونده الکترونیک سلامت، در دست داشتن کارت ملی است و در صورتی که بیماری زمینه‌ای دارند باید مدارکی برای اثبات آن همراه خود ببرند تا اطلاعات به دقت ثبت شود.

وی افزود: از طرف دیگر ساز و کاری را دنبال می‌کنیم که ظرف هفته آینده تکمیل شده و سپس از آن طریق با آدرس و نام وزارت بهداشت از طریق ارسال پیامک برای سرپرست خانوار روش انجام کار را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

دکتر تبریزی افزود: البته اکثر افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند و بهورز آن‌ها در روستا یا مراقب سلامت در شهر با آن‌ها تماس خواهند گرفت و زمان تزریق واکسن را به آن‌ها اعلام می‌کنند که به پایگاه مربوطه رفته و واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت تاکید کرد: جای نگرانی وجود ندارد و به محض تامین واکسن، اقدامات مربوط به تزریق آن بر اساس اولویت بندی سند ملی واکسیناسیون برای تمام جمعیت صورت خواهد گرفت.

دکتر تبریزی تاکید کرد: نحوه فراخوان از طریق رسانه‌های جمعی بویژه صدا و سیما خواهد بود که اطلاع‌رسانی شود چه گروه سنی در چه بازه زمانی برای دریافت واکسن مراجعه کنند و سپس ارسال پیامک و هماهنگی تلفنی از سوی بهورز یا مراقب سلامت صورت می‌گیرد.

منبع: صداوسیما

: برای دریافت مشاوره درباره اطلاع‌رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار + جزئیات فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اطلاع‌رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار + جزئیات» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید