کد مطلب:  45837 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی

واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی

وزارت خارجه آلمان در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران خواستار آزادی هرچه سریع تر آن شده و با لندن ابراز همبستگی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی - German reaction to British tanker seizure
واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی - German reaction to British tanker seizure
واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی - German reaction to British tanker seizure

به نقل از هفته نامه "اشپیگل" دولت آلمان آزادی سریع نفتکش انگلیسی توقیف شده در تنگه هرمز توسط ایران را درخواست کرده است.

وزارت امور خارجه آلمان از ایران خواست تا نفتکش "استینا امپرو" و خدمه آن را آزاد کند. یک سخنگوی این وزارتخانه در اظهاراتی گفته است که یک تنش منطقه‌ای دیگر بسیار خطرناک است.

در یک بیانیه وزارت خارجه آلمان در این باره آمده است که دولت آلمان توفیف دو کشتی تجاری در منطقه خلیج فارس را به شدت محکوم می کند. این یک نفوذ و دخالت غیر قابل توجیه در تردد کشتی های غیر نظامی است که شرایط خطرناک فعلی را تشدید می کند.

در این بیانیه آمده است که تشدید بیشتر تنش ها بسیار خطرناک است و تلاش ها برای حل این بحران را تضعیف می کند. هم زمان دولت آلمان در این راستا با شریک انگلیسی خود ابراز همبستگی کرد.

وزارت امور خارجه انگلیس روز گذشته کاردار سفارت ایران در لندن را در اعتراض به توقیف نفتکش "stena impero" توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های خلیج‌فارس احضار کرد.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمعه شب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر جمعه 28 تیر یک فروند نفتکش انگلیسی با نام "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

صبح روز شنبه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اعلام خبر آغاز بررسی های کارشناسی حادثه نفتکش انگلیسی مربوط به نقض قوانین بین المللی دریانوردی، گفت: در صورت لزوم و بر مبنای درخواست مقام قضایی ممکن است خدمه برای انجام مصاحبه های تخصصی و فنی فراخوانده شوند.

وزیر امور خارجه کشورمان در یک گفتگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود با یادآوری اینکه بر خلاف اقدام غیر قانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما بر اساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.

: برای دریافت مشاوره درباره واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واکنش آلمان به توقیف نفتکش انگلیسی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید