کد مطلب:  53731 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2

متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2

دادستان‌های آمریکا قصد دارند تا پلیس قاتل جورج فلوید را به قتل از نوع درجه دوم متهم کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2
متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2
متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2 - George Floyd's killer charged with second-degree murder

به گزارش آسمونی : به نقل از یورونیوز، دادستان‌های ایالات متحده آمریکا قصد دارند تا درک شاوین، افسر پیشین پلیس شهر مینیاپولیس را که با فشار زانو بر گردن جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی را کشت به قتل از نوع درجه دوم متهم کنند و سه افسر پلیس دیگر را نیز که در محل حاضر و تنها تماشاگر این واقعه بودند، تحت پیگرد قانون قرار دهند.

مطابق قانون، حکم قتل عمد از درجه دو تا 40 سال و قتل عمد از درجه سه تا 25 حبس است. قتل شبه عمد از درجه دو نیز تا 10 سال زندانی دارد. تمام این‌ها در صورتی است که متهم در دادگاه مجرم شناخته شود.

این خبری بود که روز چهارشنبه برای اولین بار در رسانه‌های ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

یک روز پس از حادثه مرگ جورج فلوید که 25 ماه مه روی داد، درک شاوین از کارش اخراج و به قتل از نوع درجه سه متهم شد. سه افسر دیگر نیز اخراج شدند اما اتهامی از سوی مقامات قضایی آمریکا علیه آنها مطرح نشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس عصر چهارشنبه به نقل از روزنامه Star Tribune آمریکا و با تکیه بر اطلاعات منابع آگاه در دستگاه قضایی این کشور اعلام کرد که کیت الیسون، دادستان کل مینه‌سوتا قصد دارد علاوه بر افزایش درجه اتهام قتل درک شاوین، سه افسر دیگر را نیز به همدستی در این جرم و داشتن نقش تقویت کننده در وقوع این قتل متهم کند.

این خبر از سوی امی کلوبوچار، سناتور مینه‌سوتا نیز در پیامی توییتری تایید شد.

در واکنش به این خبر، بن کرامپ وکیل خانواده فلوید اعلام کرد که آنها از این اقدام دادستان الیسون بسیار استقبال کرده و آن را «مایۀ آرامش برای این خانواده آنهم در شرایط سخت کنونی» می‌دانند.

ترامپ همچنین اعلام کرد که دادستان کل مینه‌سوتا به خانواده فلوید گفته است که دفترش به تحقیقات درباره این حادثه ادامه خواهد داد و اگر لازم باشد اتهام درک شاوین را تا قتل درجه یک نیز افزایش خواهد داد.

انتشار ویدئوی کشته شدن جورج فلوید، اعتراضات گسترده‌ای را نه تنها در سراسر ایالات متحده آمریکا بلکه در بسیاری دیگر از کشورهای جهان علیه خشونت و تبعیض پلیس در پی داشت.

خانواده فلوید پیش از این بارها خواستار پیگرد قانونی هر چهار افسر درگیر در این حادثه و همچنین وارد شدن اتهامات جدی‌تر علیه درک شاوین شده بودند.

: برای دریافت مشاوره درباره متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «متهم شدن قاتل «جورج فلوید» به قتل درجه 2» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید