کد مطلب:  11808 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش دوباره قیمت گاز منتفی شد

افزایش دوباره قیمت گاز منتفی شد

1394/0709معاون وزیر نفت با رد هر گونه افزایش قیمت گاز طبیعی مشترکان خانگی برای زمستان سالجاری، اعلام کرد: بر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

gas-price-increases-canceled
gas-price-increases-canceled

1394/0709

معاون وزیر نفت با رد هر گونه افزایش قیمت گاز طبیعی مشترکان خانگی برای زمستان سالجاری، اعلام کرد: بر اساس مصوبه دولت، محاسبه تعرفه فروش گاز به صورت پلکانی اعمال خواهد شد.

به گزارش آسمونی به نقل از مشرق، حمید رضا عراقی در جمع خبرنگاران درباره جزئیات محاسبه قیمت گاز طبیعی مشترکان خانگی و تجاری برای زمستان سال جاری، گفت: تعرفه سال گذشته فروش گاز به مشترکان خانگی و تجاری با افزایش 15 درصدی قیمت گاز به صورت پلکانی اعمال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز یاران با رد هرگونه افزایش دوباره گاز طبیعی در سال جاری، تصریح کرد: هیچ گونه تغییر جدیدی در قیمت و یا تعرفه های قیمت گذاری فروش گاز به مشترکان تا پایان سال جاری اعمال نخواهد شد.

معاون وزیر نفت با اشاره به افزایش تولید گاز ایران برای زمستان سال جاری خواستار صرفه‌جویی مردم در مصرف این حامل انرژی شد و تاکید کرد: صرفه جویی در مصرف گاز قطعا منجر به کاهش بار مالی قبوض گاز مشترکان برای فصل زمستان خواهد شد.

قیمت گاز طبیعی در بخش خانگی فروردین ماه سال گذشته (1393) 20 درصد و خرداد ماه سال جاری هم 15 درصد افزایش یافته است. با افزایش جدید قیمت‌ها متوسط قیمت زمستانی گاز طبیعی پس از افزایش 20 درصدی سال گذشته از مترمکعبی 70 تومان به 84 تومان رسیده و با افزایش جدید 15 درصدی این قیمت سال جاری به 96 تومان به ازای هر مترمکعب رسیده است.

از سوی دیگر، قیمت گاز تابستانی سال گذشته پس از افزایش 20 درصدی عملا از 120 به 144 تومان رسید و با افزایش 15 درصدی سال جاری این قیمت به 150 تومان رسیده است.

در همین حال، ناصر ابراهیمی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز درباره نحوه محاسبه عوارض مصرف گاز طبیعی هم پیشتر گفته است: عوارض مصرف گاز طبیعی سال گذشته 13 تومان به ازای هر متر مکعب بود که با مصوبه دولت این نرخ به 10 درصد از مصرف کل گاز قبوض رسیده است.

این مقام مسئول، تعیین نرخ 10 درصدی عوارض مصرف گاز را معادل 9 تا 11 تومان به ازای هر متر مکعب عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، هزینه عوارض قبوض گاز خانگی هم امسال در مقایسه با سال گذشته یک درصد افزایش یافته است.

با این وجود، مسئولان شرکت ملی گاز ایران با رد هرگونه برنامه ریزی برای کاهش قیمت گاز طبیعی، تاکید می کنند: با وجود کاهش قیمت جهانی نفت و گاز، دولت هیچ گونه برنامه و یا سناریویی برای ارزان کردن بهای گاز طبیعی برای سال 1394 ندارد.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش دوباره قیمت گاز منتفی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افزایش دوباره قیمت گاز منتفی شد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید