کد مطلب:  24193 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ابراز تاسف گری لوئیس از درگذشت مریم میرزاخانی/ روح ابدی اش در آرامش باشد

ابراز تاسف گری لوئیس از درگذشت مریم میرزاخانی/ روح ابدی اش در آرامش باشد

به گزارش آسمونی:هماهنگ کننده سازمان ملل در تهران با ابراز تاسف از درگذشت مریم میرزاخانی برای آرامش ابدی روح...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:هماهنگ کننده سازمان ملل در تهران با ابراز تاسف از درگذشت مریم میرزاخانی برای آرامش ابدی روح این نابغه ایرانی دعا کرد.

گری لوئیس روز شنبه به در حساب توئیتری و همچنین صفحه اینستاگرام شخصی خود در واکنش به درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ریاضی کشورمان نوشت: از خبر درگذشت مریم میرزاخانی بسیار غمگین شدم - دختر نابغه ایرانی، همسر، مادر، استاد. روح ابدی او در آرامش باشد.
پرفسور مریم میرزاخانی نابغه ریاضی جهان و برنده مدال فیلدز و استاد ریاضی دانشگاه استانفورد آمریکا روز شنبه درگذشت.

ابراز تاسف گری لوئیس از درگذشت مریم میرزاخانی/ روح ابدی اش در آرامش باشد
ابراز تاسف گری لوئیس از درگذشت مریم میرزاخانی/ روح ابدی اش در آرامش باشد

مریم میرزاخانی، ریاضیدان نابغه ایرانی و استاد دانشگاه استانفورد متولد 13 اردیبهشت 1356در شهر تهران است.
وی در سال‌های 1373و 1374در زمان تحصیل در دبیرستان با کسب مدال طلای المپیاد ریاضی کشوری به المپیاد جهانی ریاضیات در هنگ کنگ و کانادا اعزام شد که در المپیاد 1995 کانادا علاوه بر کسب مدال طلا، حائز بالاترین امتیاز در بین دانش آموزان جهان شد. وی پس از اتمام تحصیلات متوسطه در دبیرستان فرزانگان تهران، تحصیلات کارشناسی خود را در رشته ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف به پایان برد.
میرزاخانی پس از پایان دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل به دانشگاه هاروارد آمریکا رفت. وی در سال 1999میلادی زمانی که در دانشگاه 'پرینستون' به تحقیق و تدریس اشتغال داشت موفق شد راه‌حلی برای یک مشکل ریاضی پیدا کند.
ریاضیدانان مدت‌های طولانی بود که به دنبال یافتن راه عملی برای محاسبه حجم رمزهای جایگزین فرم‌های هندسی هذلولی بودند و در این میان مریم میرزاخانی جوان در دانشگاه 'پرینستون' نشان داد که با استفاده از ریاضیات شاید بتوان بهترین راه را به سوی دست یافتن به راه‌حلی روشن در اختیار داشت.
وی در سال 2014 به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ ای آنها» برنده مدال فیلدز شد که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی نخستین زن و نخستین ایرانی برنده مدال فیلدز است.
میرزا خانی به دلیل بیماری سرطان در یکی از بیمارستان های آمریکا بستری بود.

منبع: ایرنا

: برای دریافت مشاوره درباره ابراز تاسف گری لوئیس از درگذشت مریم میرزاخانی/ روح ابدی اش در آرامش باشد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ابراز تاسف گری لوئیس از درگذشت مریم میرزاخانی/ روح ابدی اش در آرامش باشد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید