استخدام باغبان | آسمونی
کد مطلب: 30503 درج نظر
استخدام باغبان

استخدام باغبان

در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام مشاغل ، به معرفی شغل باغبان برای کسانی که به دنبال آگهی استخدام...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استخدام باغبان
استخدام باغبان


در این مقاله از آسمونی در بخش استخدام مشاغل ، به معرفی شغل باغبان برای کسانی که به دنبال آگهی استخدام باغبان هستند، می پردازیم. قصد داریم در این مقاله همه ابعاد شغل باغبان از جمله، معرفی شغل باغبان ، وظایف شغل باغبان ، بازار کار شغل باغبان و ... را بررسی کنیم. از شما همراهان عزیز آسمونی دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

تعریف شغل باغبان (استخدام باغبان)

باغبانی دانش و فن بررسی و پژوهش در میوه‌شناسی، سبزی‌شناسی، گل‌شناسی، فضای سبز پارک‌ها و بوستان‌ها و محیط زیست و همچنین استفاده از محصولات باغبانی در صنایع غذایی است.

باغبانی عبارت است از علم کاشت وپروش گیاهان زینتی؛ گیاهان دارویی ودرختان میوه و طراحی فضای سبز فضای سبز یا همان Landscape engineering شاخه‌ای از علوم باغبانی است که در کارشناسی ارشد باغبانی ارائه می‌گردد. با پیشرفت شهرنشینی توجه به کاشت گیاهان زینتی در شهرها هم به عنوان زیبایی آن ضروری به نظر می‌رسد.

باغبانی فعالیت، هنر یا پیشه رویاندن گیاهان است. باغبانی پیرامون خانه و مسکن افراد و در محلی به نام باغ یا باغچه صورت می‌گیرد. باغ‌ها بیشتر چسبیده به یا در نزدیکی مناطق مسکونی جای دارد، یا در پیرامون شهرها و روستاها. باغچه‌ها نیز در حیاط خانه‌ها یا کنار خیابانها ساخته می‌شوند، ولی ممکن است گاه در بالای پشت بامها، پیش‌سراها، ایوانک‌ها، گلشنه‌ها (فلاورباکس‌ها) یا نورخانه‌ها (پاسیوها) هم ساخته شوند.

معرفی شغل باغبان (استخدام باغبان)

متصدیان این شغل عهده دار آوری از قبیل تهیه طرح جدول بندی، چمن کاری، گل کاری، درخت کاری و تزئین محوطه سبز تحت نظر و پرورش و تکثیر و نگهداری انواع گلها، چمن ها، درختان پیازها و تخم گل های مصنوعی و کمیاب می باشند.

نمونه وظایف شغل باغبان (استخدام باغبان)
 • بازدید از باغات، گلخانه ها و نظارت بر اجرای برنامه های تعیین شده و انجام عملیات فنی و مکانیزاسیون و اصلاح و احیاء باغات مربوط.
 • جمع آوری آمار و اطلاعات مورد نیاز کارشناسان در زمینه های مختلف امور باغبانی و آماربرداری از درختان مثمر و غیرمثمر باغی و طبقه بندی اطلاعات جمع آوری شده.
 • انتخاب درختان میوه و گلها و گیاهان زینتی مناسب با شرایط محیطی منطقه.
 • کمک در انجام و اجرای برنامه های مربوط به اصلاح، احیاء و توسعه باغات و گلخانه ها و جلوگیری از تخریب باغات.
 • کمک در تهیه و توزیع بروشورها و راهنمایی باغداری در امر باغبانی مکانیزهاسیون کاشت و داشت و برداشت و نگهداری محصولات باغبانی.
 • ایجاد باغات نمونه نمایشی در نقاط مستعد بمنظور نشان دادن طرز کشت و داشت و برداشت میوه جات، گل و گیاهان زینتی.
 • بازار کار شغل باغبان (استخدام باغبان)
 • متقاضیان تصدی این شغل پس از فراغت از تحصیل می توانند در وزارت جهاد کشاورزی اشتغال یابند.
 • شرایط احراز شغل باغبان (استخدام باغبان)
 • گواهینامه فوق در رشته باغبانی و یا یکی از رشته های امور زراعی، تکنولوژی جنگلداری، تکنولوژی آبیاری، تکنولوژی تولیدات گیاهی، زراعت و طی دوره آموزشی مربوط.
 • گواهینامه پایان تحصیلات دوره کامل متوسطه در یکی از رشته های کشاورزی، زراعت، امور زارعی و باغی، علوم تجربی، ریاضی و طی دوره آموزشی مربوط.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره استخدام باغبان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «استخدام باغبان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 7 = ?