کد مطلب:  20195 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازی کلش آف کلنز فیلتر و از کافه بازار حذف شد

بازی کلش آف کلنز فیلتر و از کافه بازار حذف شد

به گزارش آسمونی زمزمه های حذف کلش آو کلنز از اوایل سال جاری به گوش می‌رسید و حتی در چند مرحله به زعم بسیاری از کاربران این بازی با فیلترینگ موقت روبرو شده بود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی زمزمه های حذف کلش آف کلنز از اوایل سال جاری به گوش می‌رسید و حتی در چند مرحله به زعم بسیاری از کاربران این بازی با فیلترینگ موقت روبرو شده بود که در نوبت های چند ساعته این اتفاق برای IPهای مربوط به بازی افتاد که بعد از چند ساعت نیز این مشکلات رفع شد. البته گزارش های فیلترینگ از سوی برخی کاربران رسیده است و ما در شهر سخت افزار این بازی را روی گوشی خود با هر دو ارتباط دیتای ایرانسل و اینترنت ADSL اجرا نمودیم و اثری از فیلتر ندیدیم!

شرکت کافه بازار که بزرگترین ارائه دهنده خدمات دانلود نرم افزار اندروید برای کاربران در داخل کشور است نیز به عنوان نماینده رسمی شرکت سازنده این بازی در ایران شناخته می‌شود و حتی چند وقت پیش اقدام به ارائه نسخه ای از این بازی با همکاری سوپرسل کرده بود تا کاربران ایرانی بتوانند بدون دردسر اقدام به خرید امکانات درون بازی نمایند.

با همه این تفاسیر به نظر می‌رسید این بازی جای پای خود را در ایران محکم کرده است و با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اما همچنان زمزمه هایی به صورت غیر مستقیم به گوش می‌رسید که نشان می‌داد میل عمومی مسئولین به حذف این بازی است. در این زمان علت مخالفت این مسئولین با بازی اعتیاد آور بودن آن و خروج ارز از کشور بیان شده که گهگاه اظهار نظرهایی مبنی بر استفاده از نمادهای ضد دینی و شیطانی در داخلی بازی نیز به گوش می‌خورد که همگی از سوی علاقمندان به این بازی رد می‌گردند.

از صبح امروز نیز به دلایلی که فعلاً هیچ اعلامیه و یا خبری از آنها نیست این بازی از روی کافه بازار حذف شده است و برای بازی کردن دیگر به صورت مستقیم شما نمی‌توانید از ارتباط دیتا و یا خطوط ADSL برای ارتباط با سرورهای بازی استفاده کنید و این به معنای فیلترینگ بازی است.جالب اینجاست که صفحه این بازی در جستجوی گوگل یافت می‌شود ولی بعد از کلیک کردن روی لینک مربوطه در کافه بازار با صفحه ی زیر “Not Found” روبرو می‌شوید.اگر در گوشی خود نیز در کافه بازار نام این بازی را جستجو کنید، همه چیز به شما نشان داده می‌شود جز خود بازی کلش آو کلنز. جالب تر اینجاست که بازی های با همین سبک و سیاق، برای مثال Clash Royal که ساخت شرکت سوپر سل است همچنان روی سرورهای بازار قرار دارند و قابل دسترسی توسط کاربران هستند.

گفتنی است بعد از وقوع این فیلترینگ و حذف از کافه بازار این اقدام با بازخورد منفی بسیاری از کاربران روبرو شده است و البته ناگفته نماند که گروهی نیز بوده اند که بسیار محکم از این اقدام استقبال کرده اند و معقتدند که این بازی بلای جان بسیاری از افراد در طیف های مختلف سنی شده است و مشکلات اجتماعی بسیاری را برای هر فرد ایجاد می‌نماید و در مقابل مخالفان حذف و فیلترینگ این بازی با همه این نظرات مخالف بوده و معتقدند این بازی هیچ گونه اعتیاد و یا مشکلی را برای کاربر ایجاد نمی‌کند و از هیچ خشونتی نیز برخوردار نیست!

نظر خود را درباره «بازی کلش آف کلنز فیلتر و از کافه بازار حذف شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید