کد مطلب:  40065 
درج نظر
انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

یکی از انواع سقف هایی که برخی افراد برای منازل و ویلاهای خود انتخاب می کنند، سقف شیروانی است. آسمونی در این...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از انواع سقف هایی که برخی افراد برای منازل و ویلاهای خود انتخاب می کنند، سقف شیروانی است. آسمونی در این بخش به معرفی انواع شیروانی می پردازد.انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

سقف پناهگاه یک ساختمان است و در کنار استحکام و زیبایی، به ساختمان هویت نیز می بخشد، از این رو یکی از اصلی ترین اجزای ساختمان شمرده شده و باید با دیدی تخصصی نسبت به کیفیت، طراحی و اجرای آن نگــاه کرد. آیا میدانستید توجه به عوامل بسیاری در محیط زیست مثل میزان باد، باران، رطوبت، موقعیت جغرافیایی، گرما، سرما و نیز نوع کاربری بنا، وزن و دیگر مشخصات فنی ساختمان، علاوه بر احترام به سلیقه مشتری و حفظ تناسب و زیبایی ظاهر ساختمان در انتخاب پوشش مناسب برای سقف شما موثر است؟ بسته به شکل کلی سقف را می توان به دو دسته غالب طبقه بندی شده تقسیم کرد: سقف مسطح و سقف شیروانی یا شیبدار. در معماری نوین سقف های مسطح بیشتر در ساختمان های تجاری شایع هستند، در مقایسه با آن سقف شیروانی به دلیل تنوع بسیار زیاد،نصب آسان، صرفه جویی در زمان، پرت کم مصالح ساختمانی، امنیت بالا در مقابل آتش سوزی، وزن کم، سازگاری با شرایط اقلیمی، دوام بالا و ظاهر زیبایی که نسبت به سقف های مسطح دارد علاوه بر سازه های تجاری بیشتر در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی
انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

سقف شیروانی شینگل

شینگل از قیر فرآوری شده و یک لایه ضد آب فایبرگلس سنگ دانه های رنگی و شن مرغوب تشکیل شده است و به همین دلیل بسیار سبک و مستحکم می باشد و تنوع رنگ بالایی دارد.

شینگل به دلیل سبکی باعث میشود که سقف سبک و هزینه سازه ساختمان پایین تر شود و به همین دلیل مقرون به صرفه می باشد

عمر این نوع سقف ها بسیاز زیاد بوده و به دلیل استحکام بالا در برابر زلزله و حوادث نیز بسیار مقاوم است . نصب شینگل راحت و آسان می باشد و تقریبا روی سطوح مختلف می توان آن را اجرا و نصب کرد .

gable-roof
gable-roof

سقف شیروانی آندولین

آندولین با مقاومت بالا بصورت ورق ، محصول اصلی در گروه آندولین ویژه پوشش سقفی شیبدار می باشد، از ترکیب خالص الیاف طبیعی تولید شده است و در جریان تولید با یک روش مخصوص ورقها ضمن تزریق بیتومن ، از درون رنگ می پذیرند به نحوی که در سخت ترین شرایط ، رنگ آن ثابت می ماند. این پوشش سقفی یک محصول عالی در برابر نفوذ آب است و به علت انعطاف پذیر بودن ترک برنمی دارد ، زنگ نمی زند و پوسیده نمی شود،در مقابل مواد بیولوژیکی و شیمیایی موجود در هوا مقاوم بوده و عمری طولانی دارد وهمچنین نیازی به وارسی دائمی نداشته و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی
انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

سقف شیروانی آندوویلا

آندوویلا  پوشش سقف شیروانی  وزن بسیار سبکی دارد ، کاملا ضد آب و رطوبت بوده و در شرایط جوی بسیار نامساعد مقاوم بوده وخواص خود را از دست نمیدهد. ایده آل برای همه نوع سقف شیبدار می باشد ، سردرب و آلاچیق و انواع ساختمانهای ویلایی، ایده آل برای ساخت و ساز سبک و نوسازی انواع سقف شیبدار.

gable-roof
gable-roof

سقف شیروانی دکرا و فورتیزا

یکی دیگر از انواع سقف شیروانی می توان پوشش دکرا و فورتیزا را نام برد . یکی از مقاوم ترین و زیباترین متریالهای مورد استفاده در پوشش سقف های شیبدار تایل دکرا و فورتیزا میباشند.

جنس اصلی این تایل ها از ورق آلیاژ شده یآلوزینک تهیه شده که این ورق در برابر سرما گرما باران های اسیدی اکسیداسیون بسیار مقاوم بوده و نسبت به حجم خود دارای وزن بسیار پایینی میباشند.

این تایل ها با یک لایه ریزین و یک لایه از سنگریزه  رنگی طبیعی و یک لایه ی ریزین اکریلیکی به منزله ی شفافیت در رنگ و بازتابش اشعه ی UV تزیین شده است.

انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی
انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

سقف شیروانی تایل سفال

از انواع سقف شیروانی می توان به پوشش سقف شیبدار با انواع تایل سفال که زیبایی و جلوه خاصی به ساختمان و بنا شما می بخشد نام برد ، این پوشش از زمانهای قدیم بیشتر در بخشهای شمالی کشور مورد استفاده قرار گرفته می شد و بخشی از معماری قدیمی حساب میگردد .

به دلیل تخصصی بودن نصب و اجرای سقف شیروانی با تایل سفال امروزه کمتر مورد توجه قرار میگیرد ولی همچنان کاربرد و زیبایی خود را دارد نمونه های سفال امروزی از جنس خود سفال نبوده و سبکتر از نمونه قدیمی می باشد امام سفال اصالت خاص خود را همچنان دارا است .

gable-roof
gable-roof

سقف شیروانی فلزی

یکی دیگر از انواع سقف شیبدار میتوان به سقف شیروانی با پوشش فلزی اشاره کرد این نوع پوشش معمولاً به صورت ورقهای فلزی از جنس آلمینیوم استیل و روی می باشد که البته به صورت شینگل نیز وجود دارد . این نوع پوشش اکثرا در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار میگیرد .

پوشش فلزی سقف شیبدار در برابر آب و هوا و باران بسیار مقاوم می باشد و همچنین وزن بسیار کمی دارد اما به مرور زمان در مقابل تابش نور آفتاب تغییر شکل و تغییر رنگ می دهد .

نصب سقف شیروانی فلزی آسان و سریع می باشد اما تنوع رنگ و تنوع ظاهری خاصی ندارد .

انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی
انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی

سقف شیروانی چوبی

پوشش چوبی سقف شیروانی اولین نوع پوشش سقفهای شیروانی میباشد و بشر اولین خانه هایی که ساختند اکثرا پوشش سقف شیبدار را با چوب کار میکردند . تاریخ استفاده از نوع پوشش بسیار قدیمی هست در زمانهای قدیم خود مردم  تکه های چوب سقف را ساخته و در ساخت خانه از آنها استفاده میکردند .

سقف شیروانی چوبی به دلیل سبکی و زیبایی خاص خود همچنان در برخی از خانه های ویلایی امروزی نیز استفاده میشود که حس نوستالژیک کلبه های چوبی جنگلی را ایجاد میکند .

سقفهای چوبی از گزشته تا به حال همیشه به دلیل آتش سوزی و مقاوم نبودن در برابر رطوبت و آب کنار گزاشته شده است ولی امروزه با استفاده از فرآوری و عایق کردن چوب با انواع مواد در برابر آتش می توان از آن برای ساخت سقف در ویلاها استفاده نمود.

نظر خود را درباره «انواع شیروانی و رنگ آن + نحوه اجرا سقف شیروانی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید