کد مطلب:  12135 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ناسا تصویری روشن تر از آینده‌ سیاره‌ زمین ارائه می دهد

ناسا تصویری روشن تر از آینده‌ سیاره‌ زمین ارائه می دهد

1394/08/03برای اولین بار دانشمندان ناسا نشانه‌هایی از تخریب منظومه‌ی شمسی مشاهده کرده‌اند. در نتیجه‌ی این...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
future-of-planet-earth
future-of-planet-earth

1394/08/03

برای اولین بار دانشمندان ناسا نشانه‌هایی از تخریب منظومه‌ی شمسی مشاهده کرده‌اند. در نتیجه‌ی این مشاهدات می‌توانیم تصویری واضح‌تر از انتهای عمر کره‌ی زمین بدست آوریم تا از آینده‌ی سیاره‌ای که بر روی آن زندگی می‌کنیم اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

به گزارش آسمونی به نقل از زومیت، فضاپیمای کپلر در ماموریت جدید خود بقایایی از یک سیاره را در حال چرخش به دور یک ستاره‌ی مرده یا کوتوله‌ی سفید مشاهده کرده است. تکه‌های این سیاره در صورت فلکی Virgo یا سنبله با فاصله‌ی 570 سال نوری از سیاره‌ی زمین قرار دارند.

ناسا برای اولین بار است که توانسته به این مشاهدات دست پیدا کند؛ بنابراین می‌توان این اتفاق را می‌توان نشان دهنده‌ی تخریب منظومه شمسی دانست.

روشنایی پرتوهای نور متساعد شده از یک ستاره خورشید مانند هر 4 ساعت نیم کاسته می‌شوند. کارشناسان معتقدند با مطالعه‌ی دقیق‌تر این پدیده می‌توان به تصویری واضح‌تر از آینده‌ی سیاره‌ی زمین و ما انسان‌ها دست پیدا کنند. طبق ادعای مجله‌ی معتبر Nature پرتو‌های نوری در هر بار مشاهده نزدیک به 40 درصد کاهش پیدا می‌کنند که نشانه‌ای از حرکت مواد بر روی سطح ستاره است.

ستاره‌های مرده می‌توانند انرژی لازم برای از بین رفتن یک سیاره را فراهم کنند. سطح وسیعی از خورشید و دیگر ستاره‌ها از هیدروژن تشکیل شده است و انرژی خود را از هم‌جوشی هسته‌های هیدروژن به دست می‌آورند.

زمانیکه هیدروژن در سطح این ستاره‌ها به اتمام برسند، این ستاره‌ها به حجمی بزرگ‌تر تبدیل می‌شوند و در مرحله بعد با فروپاشی این حجم به اجسام کوچک‌تر متلاشی می‌شوند. این اجسام کوچک‌تر به نام کوتوله‌ی سفید شناخته می‌شود که از نیروی مغناطیسی قوی و در نتیجه جاذبه‌ی بالایی برخوردار هستند.

اگرچه عمر سیاره‌ی ما انسان‌ها در آینده‌ای نزدیک به پایان راه خود نمی‌رسد، با این حال این گزارش ما را از آینده‌ای اجتناب‌ناپذیر مطلع می‌سازد.

: برای دریافت مشاوره درباره ناسا تصویری روشن تر از آینده‌ سیاره‌ زمین ارائه می دهد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ناسا تصویری روشن تر از آینده‌ سیاره‌ زمین ارائه می دهد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید