کد مطلب: 57059 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مشاغل آینده صنعت مد و فشن (قسمت دوم)

مشاغل آینده صنعت مد و فشن (قسمت دوم)

به طور کلی در صنعت مد و فشن، برخی حوزه ها از درآمد زایی بیشتری دارند و در واقع افراد با مهارت بالا از درآمد خوبی برخوردار خواهند بود. 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دنیای امروز مد و فشن با سرعت زیادی در حال تحول است. هفته قبل مشاغل آینده صنعت مد و تغییرات ساختاری آن را معرفی کردیم. این هفته چند عنوان دیگر از این مشاغل را معرفی می کنیم. شاید اسامی این مشاغل برای شما آشنا باشد اما شرح وظایف آن ها در سال های اخیر دچار تفاوت های زیادی شده است و خوب است با آن ها آشنا شوید. با آسمونی همراه باشید. 

تحقیق و توسعه پارچه

در سال های گذشته برند های معروف لباس مانند نایکی در حال توسعه تکنولوژی های جدید برای خلق متریالی هستند که محصولاتشان را به سطح بالاتری از استایل، کارایی و پایداری ببرد. به گفته متخصصان این حوزه، متریال قلب این صنعت است و آن ها همواره سعی می کنند با اختراع مواد پیشرفته محصولاتی ارائه کنند که از دیگر نمونه های رقیب در سطح بالاتری باشد. داشتن طراحی های خاص تنها بخش کوچکی از موفقیت برند لباس را تضمین می کند و یکی دیگر از قسمت های مهم آن داشتن کیفیت لازم مواد اولیه است. این جنبه از صنعت مد از سال 1956 آغاز شده اما امروزه با سرعت و شدت بسیار بالایی در حال توسعه است.

تحقیق و توسعه پارچه

ظهور تکنولوژی های پوشیدنی و آیتم های هوشمند انقلابی در این زمینه به وجود آورد. برای مثال، رلف لورن تیشرت های تنیسی تولید کرد که قابلیت اندازه گیری ضربان قلب و سطح استرس را دارد. در دنیایی که حتی شرکت های لباس هم برای داشتن تکنولوژی پیشرفته تر رقابت می کنند ، آینده متعلق به کسانی است که در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند.

متخصص پایداری

بسیاری از کمپانی های فعال در زمینه مد پایداری را به عنوان یکی از اصول پایه ای خود دنبال می کنند. یکی از شغل هایی که در سایه این سیاست شکل گرفته، متخصص پایداری است. در این شغل افراد به دنبال راه هایی هستند که  چگونه از متریال های بازیافتی استفاده بیشتری داشته باشند و راه هایی پیدا کنند که از طریق آن آثار منفی وارده به کره زمین را کاهش دهند. علاوه بر این، تمرکز آن ها بر تجارت عادلانه و نیروی کار قانونی است.

متخصص پایداری

نیاز به پایداری تقریبا به یکی از باید ها تبدیل شده است. مخصوصا اگر برند شما یک برند بزرگ مقیاس است. امروزه تمام برند های فعال به این سمت پیش خواهند رفت که تاثیر ما بر محیط زیست چیست؟ و البته بر زمدگی دیگر انسان ها؟

استایلیست شخصی

زمانی داشتن استایلیست شخصی مختص سلبریتی ها، سیاستمداران و دیگر افراد مشهور بود اما از زمانی که مردم به فروشگاه های اینترنتی روی آوردند، این محل ها بیشتر به سمت عمومیت دادن بیشتر به این خدمات هستند. هرچقدر مردم بیشتری خرید آنلاین می کنند، امکان ارائه خدمات استایلینگ در دنیای آنلاین هم بیشتر می شود. البته با این رشد قدم به قدم تکنولوژی و خدمات استایلینگ هوش مصنوعی هم به کمک در این زمینه می پردازد.

استایلیست شخصی

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «مشاغل آینده صنعت مد و فشن (قسمت دوم)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?