کد مطلب:  17894  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خشم باشگاه بارسلونا از تبعیضی که CAS برای رئال‌مادرید قائل شد

خشم باشگاه بارسلونا از تبعیضی که CAS برای رئال‌مادرید قائل شد

به گزارش آسمونی، جوردی مستره، نایب رئیس باشگاه بارسلونا از لغو موقت محرومیت بازیکنان خارجی جوان تیم‌های...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، جوردی مستره، نایب رئیس باشگاه بارسلونا از لغو موقت محرومیت بازیکنان خارجی جوان تیم‌های پایه باشگاه رئال‌مادرید از سوی دادگاه عالی ورزش (CAS) ابراز نارضایتی کرد و آن را نوعی تبعیض از سوی بالاترین نهاد قضایی در دنیای ورزش برای کهکشانی‌ها دانست.

139506301038585308703174
139506301038585308703174

فیفا سال گذشته باشگاه رئال‌مادرید را به دلیل عقد قراردادهای غیرمجاز با بازیکنان خارجی زیر سن قانونی از جمله سه پسر زین‌الدین زیدان، سرمربی فرانسوی کهکشانی‌ها، علاوه بر پرداخت جریمه نقدی به یک سال محرومیت از عقد قرارداد با بازیکنان جدید محکوم کرد. رئالی‌ها در اعتراض به این حکم کمیته انضباطی فیفا، به کمیته استیناف این سازمان شکایت کردند اما به جایی نرسیدند و به همین دلیل پرونده خود را به دادگاه عالی ورزش ارجاع دادند.

CAS هنوز به اعتراض باشگاه رئال‌مادرید به محرومیت یک ساله و جریمه نقدی‌اش رسیدگی نکرده اما به بازیکنان جوانی که فیفا آنها را از ادامه دادن به دوران بازیگری‌شان در جمع سفیدپوشان پایتخت اسپانیا منع کرده بود، اجازه داده به کار خود در این تیم دهند. همین موضوع نارضایتی رقیب دیرینه رئالی‌ها یعنی بارسلونا را به همراه داشته چرا که این باشگاه که دو سال پیش مرتکب تخلفی مشابه شده بود نتوانست چنین امتیازی از دادگاه عالی ورزش بگیرد.

مستره با اشاره به اینکه چگونه CAS دو سال پیش درخواست مشابهی از سوی باشگاه بارسلونا را رد کرد، اظهار داشت: لغو محرومیت بازیکنان باشگاه رئال ‌مادرید از سوی CAS، گواه نسبی بودن تخلف است که بازیکنان کم سن‌وسال ما را به دلیل محرومیت از بازی در این باشگاه منع می‌کند. اوضاع زمانی بدتر شد که آن بازیکنان مجبور به ترک آکادمی لاماسیا شدند که تضاد فاحش با قوانین فیفا بود، قوانینی که وضع شده تا از حقوق بازیکنان کم سن‌و‌سال دفاع کند.

باشگاه بارسلونا دو سال پیش به دلیل ارتکاب تخلفی مشابه با آنچه دو باشگاه شهر مادرید انجام داده‌اند نه تنها به پرداخت جریمه نقدی و محرومیت یک ساله از اضافه کردن بازیکن به ترکیب خود محکوم شد بلکه با آن دسته از بازیکنان خارجی زیر سن قانونی که با آنها قرارداد بسته بود، قطع همکاری کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره خشم باشگاه بارسلونا از تبعیضی که CAS برای رئال‌مادرید قائل شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «خشم باشگاه بارسلونا از تبعیضی که CAS برای رئال‌مادرید قائل شد» در کادر زیر بنویسید :

6 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید