کد مطلب:  4456 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طنز خنده بازار

طنز خنده بازار

  نام اثر: خنده بازارژانر: طنزسازنده: فرید شب خیز سرپرست نویسندگان: شهاب عباسینویسندگان: حمید...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

نام اثر: خنده بازار

ژانر: طنز

سازنده: فرید شب خیز

 سرپرست نویسندگان: شهاب عباسی

نویسندگان: حمید برزگر؛ شاهرخ باقری نژاد، یزدان فتوحی، حمزه صالحی

کارگردان : شهاب عباسی

دستیار اول کارگردان: وحید مهین دوست

دستیار دوم کارگردان: شایان حاج علیلو

بازیگران: شهاب عباسی، سامان گوران،سیاوش مفیدی، کوروش معصومی ،حمید نیک نبرد، آرش میر احمدی، محمدرضا خسروی، یزدان فتوحی ،وحید مهین دوست، سوزان عزیزی

مریم سرمدی ،پریسا روشنی، مرتضی رستمی، رضا عظیمی ،احمد ایراندوست، بهروز خوش فطرت، مختار سائقی، بهشاد مختاری، ابراهیم خسروی، سوسن پرور

موسیقی متن :حمید رضا صدری

پخش کننده: شبکه اصلی شبکه سوم سیما

نکاتی راجع به طنز خنده بازار

خنده بازار برنامه‌ای طنز است که از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود. این مجموعه با تقلید طنزآمیز برنامه‌های صدا و سیما و طعنه به برخی شخصیت‌ها در ضمن آن توانسته تماشاگران بسیاری پیدا کند. این برنامه با عکس‌العمل‌های گوناگونی از سوی شخصیت‌های مشهور که این برنامه به آن‌ها پرداخته مواجه شده است.

 

عادل فردوسی پور:

همواره دغدغه ام در طی این سال ها نقدپذیری مسئولین بوده است پس اگر روزی خودم هم مورد نقد قرار بگیرم  جای گله نخواهم داشت.فقط باید مرز باریک میان نقد و توهین را بدانیم تا به مشکل بر نخوریم.در کل خنده بازار گریم های خوب و طراحی دکور فوق العاده ای داشته به گونه ای که احساس کردم در دکور 90 ساخته شده است.

فردوسی پور اشاره کرد متن این طنز رو به پیشرفت است ولی همچنان با مشکل متن مواجه است.

 

رضا صادقی:

صدرالدین حسین‌خانی مدیر عامل  شرکت پخش آثار رضا صادقی گفت:«هنرمند متعهد، نور چشم جامعه است. هنرمندی که درد مردم را در دل دارد و با مخاطبش صادقانه مواجه می‌شود. حرمت دارد و حق نداریم به او توهین کنیم. متاسفیم و غم بزرگی در دل داریم به خاطر به سخره گرفتن هنرمندان در ماهی که ماه ضیافت خداوند است در ماهی که باید تقوا و ایمان خود را عمیق‌تر کنیم و چشم و دل و زبانمان از هر ناسزا، ‌توهین و تهمتی پاک باشد.» 

وی در ادامه این نامه ابراز عقیده کرده است: «آنچه در برنامه «خنده بازار» به اسم طنز در مورد هنرمند متعهد موسیقی کشور، رضا صادقی اتفاق افتاد به معنای واقعی کلمه مصداق توهین، ‌تهمت و نشر اکاذیب بوده و به همین خاطر به صورت رسمی از این برنامه و عوامل سازنده آن شکایت خواهیم کرد. 

 

علی دایی:

علی دایی نسبت به شوخی برنامه خنده بازار با او اعتراض شدید خود را از طریق رسانه‌ها اعلام کرده و یک‌بار دیگر تاکید کرد که برنامه «خنده بازار» با او شوخی نکرده بلکه دایی را مورد استهزاء قرار داده است.

علی دایی که به شدت نسبت به این ماجرا انتقاد دارد در گفت و گو با هفته نامه سروش ابتدا به اتفاقی که در مراسم جشن پیراهن استقلال افتاد اشاره می‌کند (در جشن پیراهن باشگاه استقلال به گفته حاضران، بازیگر مجموعه «خنده بازار» نیز دعوت بود و برای دقایقی روی سن رفت و با تقلید نوع صحبت کردن علی دایی با او شوخی کرد) و آن را توهین به خود می‌داند و با ابراز تاسف از آنچه که در جریان جشن باشگاه استقلال گذشته است این‌طور می‌گوید: بی‌احترامی که به من در این مراسم شد، از دوستان شنیدم. متأسفانه در زمان‌های قدیم نیز افرادی رفتارهایی انجام می‌دادند که موجبات خنده را برای دیگران فراهم می‌کرد.

امروزه هم شاهد این گونه اعمال هستیم. من از کسی که چنین کاری را انجام داده است ناراحت نیستم. اعتقاد دارم افرادی که در آن جمع حضور داشتند نباید اجازه بی‌حرمتی به چنین شخصی را می‌دادند و از آنها به این خاطر گلایه دارم. متاسفم برای دوستانی که اجازه دادند در مراسمی که متعلق به دومین تیم ایران از نظر تماشاگر است به شخصی به این راحتی بی‌احترامی شود.

 

احمد نجفی :

احمد نجفی که این روزها به عنوان یکی از سوژه‌های برنامه «خنده بازار» مطرح است، گفت: این برنامه طنز است و من هم مشکلی با آن ندارم چون مردم به شادی احتیاج دارند و علاقه‌مند هستند که با دیدن برنامه‌های مفرح، لبخند بزنند.من مشکلی با این برنامه ندارم و هیچ ایرادی ندارد که سازندگان برنامه با اجرای من شوخی کنند.

 

داوود رشیدی:

داوود رشیدی بازیگر مطرح سینما تلویزیون وتئاتر از اینکه در برنامه خنده بازار ادای او در آورده شده نه تنها ناراحت نیست بلکه خیلی خوشحال هم هست .

داوود رشیدی در گفت وگو با یک روزنامه گفت  :من از این اتفاق خیلی خوشحالم. قاعدتا ادای آدمهای معروف را در آورده اند . ادای آدمهای کوچه بازار را که در نیاورده اند .

این دلیل شهرت و قبولی عام این چهره هاست .من به شخصه از این کار ناراحت نمی شوم .همان طور که دیدید ادای من را هم در آوردند وناراحت  هم نشدم .باید ظرفیتمان را بالا ببریم .

 

-منبع: اختصاصی پورتال آسمونی

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره طنز خنده بازار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «طنز خنده بازار» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید