مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  8197 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مراسم ختم مرتضی پاشایی برگزار شد

مراسم ختم مرتضی پاشایی برگزار شد

1393/08/28 مراسم ختم مرتضی پاشایی بعد از ظهر دیروز در مسجد امیرالمومنین تهران و با حضور خیل عظیم هوادارانش...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/08/28

مراسم ختم مرتضی پاشایی بعد از ظهر دیروز در مسجد امیرالمومنین تهران و با حضور خیل عظیم هوادارانش برگزار شد.

به گزارش آسمونی، مراسم ختم مرتضی پاشایی خواننده موسیقی پاپ بعد از ظهر دیروز 27 آبان 1393 از ساعت 14 در مسجد امیرالمومنین شهر تهران برگزار شد.

در این مراسم جمع کثیری از علاقه‌مندان به این خواننده حضور داشتند. به طوری که کلیه خیابان اطراف مسجد امیرالمومنین مملو از جمعیت بود.

در میان حاضران در این مراسم خواننده‌هایی مانند علی لهراسبی و رضا یزدانی دیده می‌شدند. همچنین جمع زیادی از هنرمندان رشته‌های مختلف در این مراسم حضور داشتند.

نخستین سخنران مراسم ختم مرتضی پاشایی شهاب مرادی معاون فرهنگی هنری شهرداری تهران بود.

مرادی در سخنانش گفت: امروز مردم برای ختم کسی آمدند که ترانه‌هایش در خلوت بسیاری از جوانان راه داشت. کسی که فشار شیمی درمانی و مبارزه با سرطان را تحمل کرد و مردانه در مقابل این بیماری ایستاد و هرگز کم نیاورد.

وی با تاکید بر استقامت پاشایی گفت: مردم ایستادگی او را در مقابل بیماری سرطان و روحیه استقامتش را دوست داشتند. پاشایی جوان مهربانی بود و همانا در فاصله تولد و مرگ هر انسانی بهترین سرمایه مهربانی است.

شهاب‌الدین مرادی در پایان صحبت‌هایش با تاکید بر آرزوی مرتضی پاشایی برای زیارت کربلا شعر «برمشامم می‌رسد هر لحظه بوی کربلا بر دلم ترسم بماند آرزوی کربلا» را زمزمه کرد و از حاضران خواست که این قطعه را یکصدا با او بخوانند.

پس از خواندن این شعر کلیه حاضران در مراسم ختم 3 بار سوره توحید را برای شادی روح پاشایی قرائت کردند.

شخص دیگری که برای تقدیر از حاضران سخنرانی کرد مهدی کرد بود. وی در زمان حیات مرتضی پاشایی هم با او بود و او به عنوان مدیر برنامه مرتضی پاشایی فعالیت می‌کرد.

مهدی کُرد خطاب به حاضران در مراسم گفت: از همه شما متشکریم که ما را تنها نگذاشتید. مرتضی همه شما را دوست داشت.

شخص دیگری که برای سخنرانی به روی صحنه آمد علی لهراسبی بود. لهراسبی که خود از خوانند جوان پاپ است، گفت تسلیت می‌گویم به شما. هیچگاه فکر نمی‌کردم که در مراسم ختم یکی از دوستانم حرف بزنم آنچه از مرتضی مانده ترانه‌هایش است. مرتضی بسیار مهربان بود. او هر چه می‌خواند از دلش برمی‌آمد.

لهراسبی ادامه داد: در این دو سال آخر همه موفقیت‌هایش را با «خدا را شکر» به پایان می‌رساند. او همواره مشتاق دیدن شادی‌های دیگران بود یادم هست که 4 روز پیش از مرگش در بیمارستان وقتی به ملاقاتش رفته بودیم با اینکه ماسک به صورت داشت اما ماسک را برداشت و با ما شوخی می‌کرد.

پس از سخنان علی لهراسبی رضا هلالی مداح اهل‌بیت به پشت میکروفن رفت و روضه خواند.

تلاوت سوره الرحمن بخش پایانی ختم مرتضی پاشایی بود.

برخلاف مراسم تشییع مرتضی پاشایی این بار حاضران در این مراسم چندان اقدام به فیلمبرداری با گوشی‌هایشان نکردندو بیشتر تمرکزشان روی برنامه بود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مراسم ختم مرتضی پاشایی برگزار شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مراسم ختم مرتضی پاشایی برگزار شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید