مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51174 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98

خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98

امام‌ جمعه موقت تهران با اشاره به ارائه طرح معامله قرن از سوی ترامپ، آن را توطئه‌ای دیگر از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و گفت نگویید "معامله قرن"، بگویید رسوایی، ذلت و خیانت قرن.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98 - fridays-pray-98-11-11
خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98 - fridays-pray-98-11-11
خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98 - fridays-pray-98-11-11

به گزارش آسمونی : آیت‌الله محمد علی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: امام در زمانی قیام کرد که کشور وضع بسیار بدی داشت و در تیول آمریکا بود در همه زمینه‌ها. آمریکا خودش در ایران نبود ولی کسی را فرستاد ایران به عنوان مشاور شاه و می‌گفت هر چه او می‌گفت باید بگوید چشم و او دستور می‌داد و شاه هم اجرا می‌کرد. در زمان شاه خفقان در سطح بالا بود و کسی جرات نداشت اسم امام خمینی را بیاورد یا فتوای امام را نقل کند. بی‌دلیل نبود که زندان‌های شاه پر بود از آزادی‌خواهان.

وی با اشاره به تکیه امام به آیات قران کریم، بر مقاومت در برابر ظلم و جور و تسلیم نشدن در برابر طاغوت تاکید کرد و گفت: امام وقتی به میدان آمد گفت "خدا با ماست" و نترسید، ایستاد و پیروز شد و این مقاومت کمر آمریکا را خواهد شکست.موحدی کرمانی ادامه داد: امرا، حکمرانان سلاطین و علما و دانشمندان جامعه اگر خوب باشند جامعه خوب است و اگر بد باشند جامعه بد می‌شود. تکلیف امرا و حاکمان که مشخص است اما ببینید علما چه به روز جامعه می‌آورند؛ برخی که در اطراف بدن مطهر امام حسین (ع)جمع شدند و می‌زدند با هر وسیله‌ای و می‌گفتند برای خدا می‌زنیم و با زدن یک ضربه به بهشت برویم؛ این ثواب را چه کسانی در ذهن این افراد کرده بود همین علمای فاسد. رسول الله وقتی برای اصلاح جامعه قیام کرد یک نفر بود و بعد علی (ع) و خدیجه آمد و امام هم یک نفر بود اما با اتکا به خداوند در مسیر انقلاب حرکت کرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به قاطعیت امام خمینی در پیشبرد اهداف انقلاب گفت: امروز هم مقام رهبری همان قاطعیت را دارند.وی ادامه داد: امام خمینی مشکلات زیادی برای حرکت در مسیر انقلاب داشتند و اول یاس مردم بود که فکر می‌کردند نمی‌شود کاری کرد. بعد از آن تفکر جدایی دین از سیاست بود که در ذهن همگان قرار داشت اما امام به میدان آمد و به دنبال شهید عالی قدر مدرس این تفکر رخت بر بست. در عین حال همه مشکلات را امام با اعتقاد به خدا حل کرد.

موحدی کرمانی در ادامه خطبه‌های این هفته تهران اظهار کرد: شهادت پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و شکست ابهت آمریکا با موشک هایی که به پایگاه‌ آمریکا زدند دو یوم‌الله است. شکست ابهت آمریکا کم چیزی نیست. این قدرت ایران و اسلام بود که در برابر آمریکا ایستاد.

امام جمعه موقت تهران امروز آمریکا توطئه‌ای دیگر را دنبال می‌کند که همان طرح معامله قرن است اما بگویید رسوایی و ذلت و خیانت قرن. طرف معامله در این طرح چیست؟ با اسراییل و چند کشور عربی ذلیل نشستید و تصمیم گرفتید، لعنت خدا بر شما. همه فریاد زدند و این طرح را خطرناک خواندند. محمود عباس می‌گوید قدس را فروختند اما قدس که فروختنی نیست. این معامله نیست این خیانت است و ملت فلسطین حتما این را نخواهد پذیرفت و مبارزه جدی دائم خواهد داشت. ما با وحدت و حمایت از آزادگان جهان این توطئه‌ها را خنثی می‌کنیم و برای تشکیل فلسطین به پایتختی قدس شریف مبارزه را ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به واکنش برخی گروه‌ها و کشورها به این طرح اظهار کرد: حزب‌الله لبنان می‌گوید معامله قرن خطرناک است و این معامله ننگین حاصل تبانی و خیانت شماری از سازمان‌های عربی است و دولت شیطانی آمریکا پس از سال‌ها حمایت از دشمن اشغال‌گر امروز تلاش خود را به از بین بردن ملت فلسیطین معطوف کرده است. هیچ معامله‌ای نمی‌تواند حقوق فلسطینی‌ها را در سرزمین خودشان از بین ببرد. دفتر آیت‌الله سیستانی می‌گوید این معامله محکوم است. وزیر خارجه کشورمان می‌گوید این طرح کابوسی برای منطقه است و قدم گذاشتن به سمت یک فاجعه است. وزیر خارجه قطر می‌گوید صلح بدون دفاع از حقوق فلسطینی‌ها در مرزهای 1967 قابل دستیابی نیست.موحدی کرمانی گفت: آمریکا هر روز ننگ جدیدی‌ می‌آفریند و جنایتی جدید را موجب می‌شود اما این آرزو را به گور خواهی برد و مشت‌های گره کرده آزادی‌خواهان متوجه اوست که همه می‌گویند "مرگ بر آمریکا".

وی با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: این تشییع جنازه امری شبه معجزه بود. این شهید چه کرد که این طور مردم خودجوش تشییع کردند. تحلیل گران باید در این مورد بنویسند.موحدی کرمانی افزود: شهید سلیمانی دل مردم را به دست آورد. دل مردم با چه کسانی است؟ هر کس خدمت کند و از عدالت حمایت کند و به داد مظلوم برسد و متواضع باشد مردم او را دوست می دارند و قاسم سلیمانی این صفات را در حد اعلا داشت. او شیعیان زیادی را نجات داد و به حساب داعشی ها خوب رسید و از این اقدامات او زیاد انجام داد. او شهید شد اما روح سلیمانی آمریکا را رها نمی‌کند.

وی با اشاره به نماز جمعه دو هفته قبل که توسط رهبری انقلاب اقامه شد گفت: دیدید چه غوغایی در این نماز جمعه بود و این محبت موجب انسجام می‌شود و به مسوولان می‌گویم کاری کنید مردم دوست‌تان بدارند. در فکر فقرا باشید تا مردم شما را دوست بدارند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: بدانید خداوند امر کرده که امانت‌ها را به صاحبانشان دهید و بیدار باشید و همین‌طور یک لیست را نگاه نکنید. روز قیامت باید جواب دهیم که به چه کسی رای دادیم. به دنبال خدمت‌گذاری است یا جیبش را پر کند یا قوم و خویشش را به سر کار بیاورد. البته وظیفه شورای نگهبان این است که افراد صالح نامزد شوند اگر در این زمینه کوتاه بیاید به مردم جفا کرده است. آقایان گول وعده‌ها و شعارها را نخورید. ما از شعارهای دروغین خسته‌ شده‌ایم. در شناخت افراد بسیار تحقیق و سعی کنید و اگر خودتان نمی‌توانید از افراد معتمد سوال کنید، لیستی رای ندهید هر کس را بر اساس ویژگی‌های خودش بشناسید. کسانی که سابقه درخشان دارند را انتخاب کنید و حتما در پای صندوق ها حضور پیدا کنید چرا که این انتخابات میدان جنگ است و خدا نکند مطلع شویم که عده کمی شرکت کردند. هر چه گله دارید از مسوولان را کنار بگذارید برای رضای خدا ولی پای صندوق ها بروید چرا که این امنیت را تقویت و دشمن را مایوس می‌کند. رهبری هم سفارش به حضور حداکثری کردند.

موحدی کرمانی خطاب به انتخاب شوندگان انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی هم گفت: بدانید این صندلی امانت است و باید در روز حساب پاسخگو باشید. سعی‌تان باشد که رای‌تان اسلامی باشد. در تفسیر قوانین کاملا تحقیق و بررسی کنید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 11 بهمن 98» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید