مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  46417 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98

خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: زودرنج نباشید و اگر کار اشتباهی کردید آن را بپذیرید. خیلی ها در انقلاب به دلیل برخوردهایی که امام و مقام معظم رهبری با آنها داشتند و رنجیدند و از قطار انقلاب پیاده شدند.
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98 - fridays-pray-98-05-18
خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98 - fridays-pray-98-05-18
خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98 - fridays-pray-98-05-18

به گزارش آسمونی : آیت الله موحدی کرمانی در خطبه اول نماز عبادی_سیاسی جمعه این هفته تهران ضمن سفارش خود و دیگران به رعایت تقوا، اظهار کرد: یاد خدا به برکت تقوا در انسان ثابت و جایگزین می شود و به محض اینکه انسان با وسوسه ای از شیطان روبرو شود با یاد خدا از آن دور می‌شود. در ابتدای دهه حج هستیم و خداوند به این دهه قسم می خورد. دو شب و روز که در کمال عظمت و بزرگی هستند روبروی ما قرار دارند. شب عرفه و روز عرفه و عید قربان که باید قدر بدانیم. شب و روز عرفه اختصاص به دعا دارد. این روز به قدری عظمت دارد که گفته شده اگر کسی در ماه رمضان آمرزیده نشده است، منتظر روز عرفه باشد که می تواند آن گناه بزرگ را از بین ببرد.
خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: خداوند گفته از من بخواهید و من جوابتان را می‌دهم. این دعایی که این همه به آن سفارش شده و روح بندگی هم این دعا است، چیست؟ دعا یعنی خواندن خدا و خواستن از خدا و لاغیر. در این خواستن مشرک نشویم و از غیر خدا نخواهیم. اگر کسی امید دارد که فلانی مشکل او را حل کند هرچه دعا کند، دعا نیست زیرا دل خوش است به آدمی که مشکل او را حل کند. باید از همه ببُرد و از همه جا منقطع شود و باور کند کار دست خدا است و باید از خدا بخواهد. اگر خدا نخواهد هیچ کس نمی تواند هیچ کاری انجام بدهد. این اولین شرط دعا است.

موحدی کرمانی تصریح کرد: البته باید به برنامه های الهی هم امیدوار باشد. این همان خواستن خدا است و شرط است سنت الهی را رعایت کند. امید فقط باید به خدا باشد. خداوند جواب مضطر یعنی کسی که امیدش از همه جا قطع شده است را می دهد. به ما می گویند این دعا را بخوان که "خدایا من دلیلی ندارد پیش غیر از تو بروم اما من یک آدم رو سیاه هستم. من با این افراط و تفرط و گناهان چطور روی آمدن پیش تو را داشته باشم؟ از طرف دیگر چطور از تو دل بکنم؟" خدایا تو بدون تضرع رحم می کنی حالا من به غیر تو تضرع کنم؟
خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تسلیت شهادت حضرت امام باقر(ع) بیان کرد: دعا مسأله بسیار مهمی است و دعا باید از عشق و کشش به سوی خدا و دریافت علم به نعم خدا منبعث باشد. امام حسین(ع) می فرماید خدایا چه اثری از تو در این نظام هستی ظاهرتر است؟ امام باقر( ع) می فرماید دو صفت می تواند در انسان پیدا شود که آن دو صفت تنبلی و زودرنجی است که باید از آن حذر کند. گاهی انسان با فرمان خدا روبرو می شود و آن را انجام نمی دهد و این تنبلی خیلی خطرناک است. این ماه ماه مناجات موسی(ع) با خدا است خدا نکند که تنبلی کند و در این ساعات مهم خواب باشد واز نماز شب خواندن غافل باشد. دعا در سحر شب جمعه مستجاب می شود.
وی افزود: قدر ساعات را بدانیم. وقت نزول باران، وقت وزش باد، وقت ریخته شدن خون شهید مسلمان و وقت ظهر، وقت دعا است. تنبلی موجب می شود امر واجب و حیاتی را  ترک کنید. زودرنج هم نباشید و اگر کار اشتباهی کردید آن را بپذیرید. خیلی ها در انقلاب به دلیل برخوردهایی که امام و مقام معظم رهبری با آنها داشتند رنجیدند و از قطار انقلاب پیاده شدند. خدا به همه ما توفیق دهد تا به نصایح اهل بیت گوش دهیم و عمل کنیم.

موحدی کرمانی گفت: امام باقر (ع)به فرزندشان فرمود مقداری از دارایی اش را وقف کند تا در منا 10 سال برایش دعا کنند. بیدار کردن مردم با این وصیت صورت گرفت تا مردم بیدار شوند و جنایت کاران را بشناسند. روایت دیگری هست که امام باقر(ع) دفن شد و از همان شب امام صادق(ع) دستور دادند نگذراند اتاق پدرشان تاریک بماند. رمز مطلب این است که بچه ها همیشه بیدار می شدند و اتاق پدر را روشن می دیدند و طاقت نمی آورند اتاق را به یکباره تاریک ببینند.
خطیب نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد مقاومت، گفت: باید بگویم مقاومت در برابر دشمن، تسلیم دشمن نشدن و ایستادن برکاتی دارد. از برکات این مقاومت این است که ایران توانست در برابر زیاده خواهی استکبار به سرکردگی آمریکا بایستد و این مهم است. دیگری این بود که به پیروزهایی دست یافت که یکی از آنها حفظ انقلاب بود. یو افزود:هیمنه آمریکا در دنیا فرو ریخت. ایران موفق شد پهباد پیشرفته رادار گریز آمریکا را با آن همه پیچیدگی و ارزش بزند. قرار گرفتن قدرت پدافندی ما در تراز قدرت موشکی از دیگر برکات مقاومت است. دیگر برکت حاصل از مقاومت تقویت جبهه مقاومت در منطقه عراق، سوریه، لبنان و فلسطین بود.
وی افزود: بازدارندگی آمریکا و هم پیمانانش در ورود به حمله نظامی و عقب نشینی از یمن با آن همه جنایاتی که داشتند و عقب نشینی  عربستان و همراهانش از برکات دیگر مقاومت است. عربستان بالاخره می کوشد خود را از این گرداب نجات بدهد. مواضع امارات هم در ارتباط با یمن چرخش و تغییر کرد و هیاتی از امارات به ایران اعزام شد که آخرین آن دیدار هیات مرزبانی عراق با هیات مرزبانی ایران در 8 مرداد 98 بود. این جریان بعد از 6 سال توقف شکل گرفت.  رهبر آگاه، حکیم و بیدار انقلاب چهار سال و نیم قبل در آغاز حملات عربستان به یمن با قطعیت از شکست متجاوزین به یمن و به طور خاص عربستان خبر دادند.
موحدی کرمانی خطاب به آمریکا تاکید کرد: دنیا بداند مصداق بارز طاغوت در قرآن دولت آمریکا به ویژه حاکم فعلی،ترامپ است. این ها چه می کنند؟  قراردادهای بین اللملی که خروج آمریکا از پیمان منع گسترش موشک های هسته میان‌برد یکی از آنهاست را لغو می کنند و به آن اعتنا نمی کند. ترامپ از طرفی به دنبال مذاکره با ایران است و از طرف دیگر وزیر خارجه ایران را تحریم می‌کند. آخر ای متخبط اگر قرار شود مذاکره ای انجام گیرد که نخواهد هم گرفت قطعا مذاکره کننده وزیر خارجه خواهد بود که زبان کشور است. تو او را تحریم می کنی؟ اینها منطقی غیر از زورگویی ندارند و زور می گویند.
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: قدرت ایران را خارج از ایران بهتر از ما می توانند ببینند. در خارج از ایران و بیرون از مرز قدرت ایران را بهتر می بینند. نخست وزیر پاکستان در یک مصاحبه تلویزیونی ضمن اخطار به سران آمریکایی گفت من به ایران سفر کردم و از نزدیک روحیه شهادت طلبی مردم را دیدم پس اگر افزایش تنش و حمله ای برای این کشور رخ بدهد باتلاقی برای عاملان این اتفاق به وجود خواهد آمد که نتوانند از آن خارج شوند. نخست وزیر پاکستان افزود که رهبران دنیا نباید ایران را با دیگر کشورهای منطقه مقایسه کنند و این مطلب را درج کنند که حمله به این کشور تا چه اندازه می تواند خطرناک باشد.

موحدی کرمانی خطاب به مسئولین گفت: خوب است مسئولین اعم از اجرایی و... به صورت تخمینی گزارش عملکرد خود را در سال رونق تولید بعد از گذشت پنج ماه بدهند تا مردم امیدوار شوند. اگر تولید رونق پیدا کند، پول های در دست مردم در امر رونق تولید به کار گرفته می شود و تولید بالا می رود و وضع کشور خوب می شود. اگر مسئولین به این امر نرسیدند و توجه نکردند پول ها به بانک ها سرازیر می شود. وی ادامه داد: شنیدیم افرادی که به کار تولید دست می زنند ، آنقدر برایشان مشکل ایجاد می شود و درگیر ورق بازی می شوند که از کار تولید خسته می شوند. خدا نکند خسته شوند که پول های خود را به بانک ببرند و سود بگیرند. سود ربا است و ربا حرام است. گناه یک درهم ربا از زنا بیشتر است. این ها چه می کنند؟ پول می گیرند و ربا می دهند؟ ای مسئولین! به داد برسید. اگر می خواهید جلوی ربا بگیرید به مردم کمک کنید و برای ورودشان به کار تولید کمک کنید و چوب لای چرخشان نگذارید. مساله ربا خطرناک است و بالاترین خطر است.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان خطاب به هندوستان که خود مختاری منطقه کشمیر را لغو کرد، تصریح کرد: دولت هند از برخورد با مسلمین جداً خودداری کند که نه به مصلحت او است نه به مصلحت منطقه.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 18 مرداد 98» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید