خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98 | آسمونی
کد مطلب: 45805 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98

خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98

خطیب نمازجمعه تهران گفت: دشمن کشور را از لحاظ اقتصادی اخلاقی و سیاسی در فشار انداخته است؛ این یک تکلیف است که به امام زمان خود گزارش دهیم.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98 - fridays-pray-98-04-28
خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98 - fridays-pray-98-04-28
خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98 - fridays-pray-98-04-28

به گزارش آسمونی : آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نمازجمعه این هفته تهران اظهار کرد: انسان برای سیر به سوی خدا به سوی خداشناسی در مراتب اسما الحسنی سیر می‌کند تا به خدا برسد و پس از آن به سمت خدمت به خلق خدا حرکت می‌کند. سیر به پرودگار و برگشت برای خدمت به خلق خدا کسی می‌خواهد تا صفات خدا و نبوت انبیاء را ترسیم و تبیین کند و آن کسی باید باشد که از نظر علم آگاه به وحی باشد.وی ادامه داد: اگر این آگاهی بود آنگاه می‌تواند دین خدا درست تبیین شود، لذا موضوع رهبری در دین مسئله اساسی است و این است که گفته می شود زمین از حجت خدا خالی نیست.

امامی کاشانی افزود: دشمن کشور را از لحاظ اقتصادی اخلاقی و سیاسی در فشار انداخته است؛ این یک تکلیف است که به امام زمان خود گزارش دهیم. البته دست اندرکاران و مسئولان کشور این تکلیف دارند که مسائل اداری خود را به امام زمان عرضه کرده و گزارش دهند.

وی سپس ادامه داد: آنها باید وقت و زمان خود را به آن حضرت عرضه کنند و ببینند که آیا امام عصر (عج) راضی است که این میز و صندلی باشد یا خیر، آیا این امام راضی است که فلان مسئول سرکار باشد یا خیر؟ آن هم مسئولی که سستی و سهل‌انگاری می‌کند و به مشکل مردم توجه ندارد، مسئولی که راه‌های حل را دنبال نمی‌کند.

خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: اینجاست که رهبری الهی و توجه به امامت مفهوم پیدا می کند.

وی در ادامه به عهد شکنی اروپا و آمریکا در برجام اشاره کرد و گفت: اروپا به تعهداتی که داشت عمل نکرد، اروپا به عنوان طرف قرارداد، موارد زیادی را متعهد شده بود از جمله موضوع نفت، ارتباطات بانکی و مسائل دیگر اما به هیچ کدام از آنها عمل نکرده است.امامی کاشانی خطاب به دولت آمریکا گفت: آمریکا هم در تعهد خود عهدشکنی کرد و سرنوشت ملت آمریکا را از خجالت به ذلت پیش انداخت؛ هیچ زمانی آمریکا مانند امروز ذلیل و بی ارزش نشده بود.این‌ها کلان به دنیا نگاه نمی‌کنند، نگاهشان سراسر توهین و تحقیر است، نه آمریکا و انگلیس و نه آل‌سعود به دنیا توجه نمی‌کنند و این چنین خود را پست و فرومایه کردند؛ آنها به قراردادها و پیمان هایشان عمل نکردند.

وی ایران را متعهد به برجام خواند و گفت: دولت جمهوری اسلامی اعلام کرد که ما در برجام تعهداتمان را کاهش می‌دهیم، 60 روز هم مهلت داد همانطور که در نامه وزیر امور خارجه کشورمان آمده است ما مهلت هم دادیم و اما طرف مقابل هیچ کاری نکرد. آنگاه آنها اکنون ببینند که چرا ایران به تعهدات خود عمل نمی کند. وی گفت: عجیب است که تعهدات ایران بر پایه تعهدات شما بود. این سقف روی دیوار و ستونی باید باشد که آن ستون تعهدات شماست، شما به آنها عمل نکردید.

امامی کاشانی با اشاره کاهش تعهدات برجامی ایران،‌ خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یک حرکت قانونی کرد و این حرکت چیزی است که دنیا هم آن را قبول دارد.

وی سپس با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس خاطرنشان کرد: دولت انگلیس نفتکشی که مربوط به ایران بوده است را توقیف کرد. این توقیف خلاف قوانین بین المللی است، لذا ایران می تواند به سازمان ملل متحد هم شکایت کند و حتی صاحب آن کشتی همانطور که در قانون است می تواند به دادگستری اروپا هم شکایت کند، اینها جنایاتی است که در دنیا اتفاق می‌افتد و استکبار آنها را مرتکب می‌شود. امامی کاشانی در ادامه اظهار امیدواری کرد: به فضل خدا با تمام مشکلاتی که از روزهای اول برای کشور ما فراهم شده بود موفق خواهیم شد.

وی با بیان اینکه« راه امام (رحمت الله علیه) با قوت هرچه بیشتر ادامه خواهد داشت » گفت:بیشتر این راه در حال ادامه است و این مسیری است که ایران طی می‌کند. دشمن از هر طرف ما را احاطه کرده است،

در اینجاست که قرآن کریم وعده کرده، توصیه می‌کند و به ملت‌ها آرامش می‌دهد.وی سپس گفت: مشکلات با صبر و استقامت حل خواهد شد و ما بر آن‌ها پیروز می‌شویم. پیروزی ملت ایران با صبر حاصل خواهد شد و قطعا صابرین هستند که می‌توانند به خاطر تقوا، قدرت و عزت خود را حفظ کنند و این در سایه وجود مقدس حضرت ولی عصر (عجل الله) صورت می‌گیرد.

امام جمعه تهران در بخشی از خطبه های نمازجمعه تهران به موضوع حبس شیخ زکزاکی اشاره کرد و گفت: ایشان در حال حاضر در شرایط بسیار سختی قرار دارد امیدواریم خداوند به او مرحمت عنایت کند.وی سپس گفت: امیدواریم آمریکا، اسرائیل و انگلیس در هر کجای دنیا که هستند ذلیل شوند.

امامی کاشانی همچنین به ملاقات و دیدار ائمه جمعه کشور با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: تاکید رهبری مخصوصاً نسبت به جوانان نوجوانان و توجه به آنان و ارزش دادن به آنها در دانشگاه‌ها در دبیرستان ها بود که این وظیفه‌ای است که بر عهده همگان است. وی ادامه داد: رهبری وظیفه‌ای به نسل جوان که آینده کشور به دست آنها است، داده‌اند و آن اهتمام دادن و توجه کردن به شرایط است و اینکه وضعیت را به گونه‌ای فراهم آوردند که تقوا در نسل جوان اجرا شود.امام جمعه تهران در پایان گفت: دشمن می‌خواهد فساد و بی بند و باری را در کشور را اجرا کند تا جوان‌های ما راه بی بند و باری را در پیش بگیرند چرا که در این صورت می‌تواند بر کشور مسلط شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 28 تیر 98»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?