مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42703 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 13 اردیبهشت 98

خطبه های نماز جمعه تهران 13 اردیبهشت 98

به گزارش آسمونی:امام جمعه تهران گفت: در این شرایط مذاکره کردن تسلیم است و تسلیم یعنی ذلت و ملت ایران تسلیم...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

خطبه های نماز جمعه تهران 13 اردیبهشت 98
خطبه های نماز جمعه تهران 13 اردیبهشت 98

به گزارش آسمونی:امام جمعه تهران گفت: در این شرایط مذاکره کردن تسلیم است و تسلیم یعنی ذلت و ملت ایران تسلیم ناپذیر است و شعارش هیهات من الذلة است.

آیت‌الله احمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: یازده اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر بود. این عزیزان همیشه عزیز هستند، بخصوص در سالی که رونق تولید نام گرفته است، از ارکانش این عزیزان هستند. رونق تولیدی که با خودش مقاومت در برابر دشمن را دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: دیروز روز 12 اردیبهشت سالگرد شهادت شهید آیت الله مطهری بود، بزرگی که امام مطهر و مقام معظم رهبری از ایشان تجلیل کردند. به همین مناسبت روز معلم هم بود. این کلمه قصار امام تابلو است، معلمی شغل انبیا است. این تعبیر مقام معظم رهبری در دیدار با معلمین که معلم را جهادگران کارزار مبارزه با جهل و سازندگان فرهنگ یک ملت می‌دانند از تجلیل‌های حکیمانه است که رسالت معلمان محترم را نشان می‌دهد. دو قشر کارگر و معلم عزیز و شریف هستند، نظام باید تلاش بیش‌تری برای معیشت آبرومندانه و عزتمندان این دو قشر داشته باشد.

خاتمی سپس گفت: مهم‌ترین بخش صحبتم درباره تحریم‌های آمریکا است. نظام ما نظام عاشق علی (ع) است. تک تک سلول‌های این مردم محبت علی (ع) در آن نقش بسته است. دشمنان نظام ما هم از سنخ دشمنان علی (ع) هستند. در باب این مصاف چند مطلب مطرح می‌کنم؛ یکی اینکه مصاف ما عقیدتی است. نه قصه حقوق بشر و هسته‌ای مطرح است و نه قصه تروریست. همه می‌دانند که آمریکا در خط مقدم تروریست و زیر پا گذاشتن حقوق بشر است. فقط این مصاف، مصاف عقیدتی است.

وی ادامه داد: چهل سال آنی نبوده است که ما با آمریکا در مصاف نباشیم. هیمنه آمریکا را در دنیا شکستیم. ترامپ بارها این نگرانی اش را ابراز کرده است و آن شعار مرگ بر آمریکا است. مدام می‌نالد از اینکه مردم ایران مرگ بر آمریکا می‌گویند. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر ترامپ مرگ بر بولتن. ما نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکستیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ایران از بعد انقلاب با چهار جنگ نظامی، رسانه‌ای، سیاسی و اقتصادی رو به رو بوده است گفت: به فضل خدا ملت بزرگ ایران طی این چهل سال از این چهار جنگ پیروز بیرون آمده و از این جنگ آخر هم پیروز بیرون می‌آید. پنج علت پیروزی خداباوری، بصیرت، حضور مردم در صحنه، مقاومت و وحدت و همدلی بوده است.

وی افزود: خود آمریکا کشور بحران زده است. ترامپ مثل دزد سر گردنه که باج‌گیری می‌کند می‌گوید عربستان 500 میلیون دلار پول بدهد تا امنیتش را برقرار کنیم و سال آینده بیش‌تر کند. آنچه در این میان مهمم است مقاومت است و بس. ما با یک دیوانه رو به رو هستیم که یک قدم عقب برویم ده قدم می‌آید جلو. باید سر این دیوانه را به سنگ بکوبیم. آن کس که سر این دیوانه را به سنگ می‌کوبد ملت ایران است و در این شرایط مذاکره تسلیم است و تسلیم یعنی ذلت و ملت ایران تسلیم ناپذیر است و شعارش هیهات من الذلة است.

وی ابراز عقیده کرد: ابزار این روزهای ترامپ تهدید است. تهدیدهایی که بسیار نخ نما شده است. چهل سال است که گوشمان از این تهدیدها پر است. یکی از این تهدیدات به صفر رساند صادرات نفت ایران است. آمریکا به خوبی می‌داند و خود را به نادانی می‌زند. به فضل خدا نظام ما هر چقدر بخواهند نفت تولید و آن را صادر می‌کند.

خاتمی با بیان اینکه آمریکا بداند شیطنت‌هایش بی پاسخ نمی‌داند گفت: ملت ایران ملتی صبور است. ما در آن هشت سال که فقط با صدام نمی‌جنگیدیم. این ملت که فقط تماشاچی نخواهد بود. تو دهنشان می‌زند و دندان‌هایشان را در دهانشان خرد می‌کند.

وی گفت: خوی آمریکا خوی زیاده خواهی است. ببینید چه برخوردی با کشور ونزوئلا دارد. ملت این کشور بداند راه تنها و تنها مقابله با زیاده خواهی آمریکا است. با این همه توطئه و شیطنت احمق‌ترین نظام است. در اوج محبوبیت سپاه، در زمانی که نیروهای مسلح ما بویژه سپاه در قصه سیل خوش درخشیده سپاه را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی می‌کند و سبب می‌شود کسانی که میانه ای با سپاه نداشتند متحد شوند. آمریکا در حال افول است و آنکه ماندنی است ملت بزرگ ایران است.

امام جمعه تهران با تعبیر گرانی‌ای موجود به گرانی افسارگسیخته گفت: یک طرف شیطنت دشمنان است. اما تجربه نشان داده است با مدیریت جهادی می‌شود شرایط را مدیریت کرد. بعد از چهل سال تجربه آزمون و خطا غلط است.

وی ادامه داد: این مردم همه چیز این نظام هستند. تصمیمی که می‌گیرد با مردم صحبت کنید اغناء که کردید زمینه قانونی شدنش فراهم می‌شود. آنچه که مثل آفتاب روشن است ضعف نظارت است. بسیاری از این گرانی‌ها را می‌گویند هیچ علتی ندارد پس چرا مدیریت نمی‌کنید؟ نزدیک ماه رمضان است. جلوی این گرانی‌ها باید گرفته شود.

خاتمی با اشاره به اهمیت توجه به نیازهای سیل‌زدگان گفت: سیل زده‌ها وعده‌های داده شده به آنها را فراموش نخواهند کرد.

وی گفت: نکته بعدی شهادت طلبه همدانی است. کسی که پرونده سیاهی داشته با دو گلوله این طلبه را به شهادت رساند. آن طلبه نباخت به فیض عظیم رسید. خوش به حالش. از همه مسئولان همدان که دیگر اسم نمی‌برم بخصوص نیروی انتظامی که کمتر از 24 ساعت به نتیجه رساند تشکر می‌کنیم. این ماجرا پشت صحنه دارد. مسئولین فضای مجازی بدانند. پشت صحنه‌ها را هم شناسایی کنند. جدا از نیروی انتظامی در رابطه با طرح‌های هوشمندی که برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی دارم تشکر می‌کنم.

امام جمعه تهران همچنین با انتقاد از سکوت مجامع بین‌المللی و اسلامی در مقابل کشتار اخیر رژیم آل سعود گفت: این خبر دردناک اعدام 37 نفر از مسلمانان دل هر آزاده‌ای را لرزاند. بعضی از این‌ها هنوز سنشان سن قانونی نبوده است. در این جنایت باید در کنار شاه جلاد سعودی ترامپ را دیدی که به عنوان همکار جنایت دید. دلارهای عربستان او را کور و کر کرده است. ما مطمئنیم این خون‌ها کار خود را خواهد کرد و به فضل خدا آل سعود را آل سقوط خواهد کرد.

همچنین خاتمی در خطبه عبادی نماز جمعه این هفته با اشاره به دو موضوع سبک زندگی ایرانی و آغاز ماه مبارک رمضان با اشاره به آیات قرآن و احادیث مربوط به این ماه از پیامبر اسلام اظهار کرد: به استقبال ماه خدا برویم که ان‌شاءالله فضای این ماه را در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی ایجاد کنیم. در حوزه شخصی این موضوع باید به کم قانع نباشید، اعضا و جوارحتان باید رمضانی شود. روزه این طوری در جان آدم سپر مقابل گناه ایجاد می‌کند. فضای رمضانی را باید به قلب هم کشاند. جز به خداوند نباید فکر کرد.

وی ادامه داد: در عرصه خانوادگی فضای خانوادگی باید رمضانی شود. یک ختم قرآن حداقلش است. اینکه از رادیو تلویزیون می‌شنویم کافی نیست خود آدم باید قرآن بخواند. در خانه‌ای که قرآن خوانده می‌شود فرشتگان در آن حضور دارند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: باید معلوم شود اینجا نظام اسلامی است. اگر قرار باشد روز ماه رمضان بطری آب را علنی سر بکشند با جامعه اسلامی می‌خورد؟ حتی در کشورهای غربی برای مقدسات دیگران احترام می‌گذارند. این چه مرضی است؟ بعضی‌ها در شرایط عادی در جمع چیزی نمی‌خورند اما در ماه مبارک رمضان انگار دیگر آزاری دارند. نیروی انتظامی هم که برخورد با تجاهر به گناه برایشان وظیفه است.

وی با اشاره به سنت افطاری ساده گفت: این سنت بسیار خوب است. خداوند خیر بدهد به کسانی که در این حوزه فعال هستند. بخصوص افطاری دادن به نیازمندان در اولویت است. در روایتی از پیامبر اسلام آمده است که رمضان ماه خدا و بهشت نیازمندان است. شاد کردن مؤمن که فقط جک گفتن نیست، حل مشکلات اوست. خداوند انشاالله این ماه رمضان را ماه نور و برکت قرار دهد و به کرمش مهمان او باشیم.

منبع: ایسنا

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 13 اردیبهشت 98 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 13 اردیبهشت 98» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید